Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelka pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Pacjent jak w opisie-od kilku dni wskazówka od temperatury zachowywała się trochę dziwnie, raz 90 raz 70, 50, itp. Dziś po powrocie z roboty odkręciłem korek zbiorniczka i płyn wykipiał...(co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło) Zakręciłem zbiorniczek i próbowałem go odpowietrzyć tą małą śrubką nad wtryskami i z 20 min sadziła z niego para powietrze itp a płynu ani trochę. Wychodzi na to że UPG czy macie jakieś inne pomysły?Obajwów innych brak pali jeździ, przyspiesza tak jak zawsze.

Opublikowano

Jak odkręciłeś gorący płyn to nic dziwnego że płyn uciekł. Jak jest gorący i odkręcisz to ciśnienie wyrzuca go dołem zbiornika. Prawdopodobnie przez to że uciekł nie dał się odpowietrzyć, bo on działa grawitacyjnie. Żeby leciało przez tą śrubę to musisz nalewać do pełna zbiorniczek i musi być odkrecony. Poniżej pewnego poziomu nie wycieknie. Lejesz, aż się przeleje przez śrubę, następnie zakręcasz śrubę, dolewasz płyn do poziomu i zakręcasz zbiornik. Temperatura może skakać z kilku powodów. Zapowietrzony, łapie lewe powietrze przez redka, węże wodne lub walnięty czujnik. Płynu ubywało? 

Opublikowano
W dniu 6.11.2020 o 20:35, sitar napisał:

Witam

Pacjent jak w opisie-od kilku dni wskazówka od temperatury zachowywała się trochę dziwnie, raz 90 raz 70, 50, itp. Dziś po powrocie z roboty odkręciłem korek zbiorniczka i płyn wykipiał...(co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło) Zakręciłem zbiorniczek i próbowałem go odpowietrzyć tą małą śrubką nad wtryskami i z 20 min sadziła z niego para powietrze itp a płynu ani trochę. Wychodzi na to że UPG czy macie jakieś inne pomysły?Obajwów innych brak pali jeździ, przyspiesza tak jak zawsze.

UPG w 1.8T jest pancerne, i szczerze mowiac nie spotkalem sie nigdy, ani nawet nie slyszalem, zeby gdzies wystopil problem przestrzalu uszczelki.

Objawy, ktore podajesz wskazuja jednak ewidetnie na czujnik, termostat lub sterowanie wentylatorami, jest jeszcze opcja uszkodzonego licznika. A to, ze plyn Ci wywalilo po jezdzie przy odkreceniu zbiornika to jest normalne, wewnatrz ukladu chlodzenia panuje cisnienie powyzej atmosferycznego.

Opublikowano
3 minuty temu, DivaynEays napisał:

UPG w 1.8T jest pancerne, i szczerze mowiac nie spotkalem sie nigdy, ani nawet nie slyszalem, zeby gdzies wystopil problem przestrzalu uszczelki.

Objawy, ktore podajesz wskazuja jednak ewidetnie na czujnik, termostat lub sterowanie wentylatorami, jest jeszcze opcja uszkodzonego licznika. A to, ze plyn Ci wywalilo po jezdzie przy odkreceniu zbiornika to jest normalne, wewnatrz ukladu chlodzenia panuje cisnienie powyzej atmosferycznego.

Nie jest pancerne jak ktoś nie eksploatuje silnika jak należy ;) Ja nie wiedziałem, że w AJM UPG może paść, do czasu. Auto przejął kolejny właściciel i po roku mu poszła od dawania w podłogę na zimnym i gaszenia zaraz po dotarciu na parking :)

 

Co do problemu z tematu, mnie to wygląda na padnięty czujnik temperatury płynu. Najprościej zrobić testy zegarów aby licznik wyeliminować i w VAG'u /VCDS spojrzeć jakie wartości podaje czujnik po nocy, na zimnym silniku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.