Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik cofania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To jest B7 na tym filmiku. Widać po dyfuzorze i lampach na tylnej  klapie.

 

Screenshot_20210205-203328_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

No tak B7, tylko w większości przypadków ludzie rozbierają pół auta żeby odchylić cały zderzak, bo ponoć nie da się wymienić środkowych czujników bez takich manewrów, a tu koleś odczepia tylko dyfuzor, stąd moje pytanie czy to takie "proste" jak na filmiku? 

Opublikowano

Próbowałem w zeszłym roku w ten sposób i nie było podejścia do czujnika. Nie mam pojęcia gdzie on tam tę rękę wkłada i jakim cudem to tak łatwo wyjmuje.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mili Państwo, dementuję plotkę jakoby trzeba było odczepiać pół zderzaka, żeby wymienić środkowy czujnik cofania. Przed chwilą wymieniłem sobie środkowy prawy czujnik i jedyne co zdemontowałem, to dwie śrubki torxy na środku w okolicach haka (mocujące dokładkę zderzaka (dyfuzor)) i tyle, nawet nie trzeba go odczepiać wystarczy lekko odchylić plastik, spokojnie jest dojście, niewiele miejsca ale da się to zrobić. U mnie cała operacja trwała ok 15 minut.

Pozdrawiam

Opublikowano
W dniu 22.02.2021 o 14:48, emixx napisał:

Mili Państwo, dementuję plotkę jakoby trzeba było odczepiać pół zderzaka, żeby wymienić środkowy czujnik cofania. Przed chwilą wymieniłem sobie środkowy prawy czujnik i jedyne co zdemontowałem, to dwie śrubki torxy na środku w okolicach haka (mocujące dokładkę zderzaka (dyfuzor)) i tyle, nawet nie trzeba go odczepiać wystarczy lekko odchylić plastik, spokojnie jest dojście, niewiele miejsca ale da się to zrobić. U mnie cała operacja trwała ok 15 minut.

Pozdrawiam

Ok, potwierdzam - da się to zrobić drobnymi szczupłymi rękami ALE jeśli ktoś posiada ori TPMS to już nie jest tak przyjemnie w przypadku prawego środkowego czujnika, ponieważ stelaż i mocowanie anteny TPMS mocno utrudnia wsunięcie tam ręki.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Chciałbym podpiąć się do tematu ponieważ też mam problem z jednym z tylnych czujników .Chodzi o prawy tylny ,problem z nim jest wtedy jak jest wilgotna pogoda wtedy nie działa ale jak jest upał to znowu zaczyna działać .Czy może to być wilgoć na kostce? czy może czujnik ma jakieś przecieki?

pozdrawiam

Opublikowano

Czujnik. Dostaje się do niego wilgoć. 

Opublikowano

Dzięki za szybką odpowiedź ,muszę teraz kupić nowy i myślę że skoro jest to zewnętrzny prawy to uda się go wymienić bez zdejmowania zderzaka

 

Opublikowano

Panowie pytanie za milion punktów mam audi 2005 rok czy są to jakiegoś starego typu czujniki bo wystają nad zderzak czy jakieś zamienniki i muszę nurkować w plastikach w poszukiwaniu oznaczeń bo jeden mi szwankuje. Dodam że jest to samochód z Anglii. 

 

IMG_0561.jpeg

Edytowane przez Kuroszini

Opublikowano

To nie są oryginalne czujniki. Ktoś dołożył. 

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał:

To nie są oryginalne czujniki. Ktoś dołożył. 

Teraz przeglądam OLX to sporo samochodów z Anglii ma ten typ czujników ale nie wszystkie 

Opublikowano

Musisz wyciągnąć jeden i zobaczy ć jego numer  lub inne oznaczenie. Najlepiej prawy skrajny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.