Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy wejdą felgi 20" do B6 ?


mic_sado

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to te OZy są za delikatne do masywnej sylwetki B6. Poza tym nie róbmy OT bo temat jest o 20" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jakieś fajne 20" to może te Ci się spodobają

http://www.tomason.de/tn4_przedstawienie.php

A4TomasonTN4.jpg

A jezeli chcesz 19 to zobacz na modele TN5 lub TN6 (na tych drugich ja smigam tyle, że na 18")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spadku dynamiki? Wolne zarty, ja rozumiem, ze wyglad przekozak i to moze rekompensowac troche spadek dynamiki ale nie mozna powiedziec aby go nie bylo albo byl minimalny, jest masakryczny, mi po zmianie z 15 zimowek na 17 ori Audi wydawalo sie, ze samochod ma "jakis problem", przyzwyczailem sie ale na poczatku przejscie jest tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spadku dynamiki? Wolne zarty, ja rozumiem, ze wyglad przekozak i to moze rekompensowac troche spadek dynamiki ale nie mozna powiedziec aby go nie bylo albo byl minimalny, jest masakryczny, mi po zmianie z 15 zimowek na 17 ori Audi wydawalo sie, ze samochod ma "jakis problem", przyzwyczailem sie ale na poczatku przejscie jest tragiczne.

i mowisz ze na 15" zimowkach miales taka sama szerokosc opony jak na 17" ?

zreszta nie ma co sie powtarzac, tu masz dobry post o tym, czytanie poprzednich wypowiedzi w tym temacie naprawde nie boli :

nie rozumiem czemu większa fela ma zamulać.

liczy się rozmiar zewn koła (tj opona + felga) jeżeli zachowasz rozmiar zalecany to wielkośc koła się nie zmieni, auto nie będzie ani wyżej ani niżej, wtedy pozostanie kwestia ciężaru koła (masa rotowana) i szerokości - a szerokość tylko częściowo zależy od wysokosci fegi, np 235 mm możesz mieć i w 16' i w 19'. podsumowując jeżeli do tak gigantycznej i małopraktycznej felgi dopasujesz oponę o odpowiednim profilu, to prędkość, przyspieszenie i moment na kołach itd będą bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jakieś fajne 20" to może te Ci się spodobają

http://www.tomason.de/tn4_przedstawienie.php

A4TomasonTN4.jpg

A jezeli chcesz 19 to zobacz na modele TN5 lub TN6 (na tych drugich ja smigam tyle, że na 18")

no no te są niezłe ![br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 19:09_________________________________________________tylko kurde te 20" to są takie cieniutkie oponki ze kazda malutkądziurke chyba sie odczuwa co ? szybko sie takie felgi pewnie neiszczą, a pod krawezniki to trzeba wiezdzac z wielką ostroznoscia[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 19:10_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item592932669_20_etabeta_q7_cayenne_jakosc_w_kazdym_calu.html

te też ładne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kurde te 20" to są takie cieniutkie oponki ze kazda malutkądziurke chyba sie odczuwa co ? szybko sie takie felgi pewnie neiszczą, a pod krawezniki to trzeba wiezdzac z wielką ostroznoscia

zawsze mozesz dac ciut wyższą oponę, np. 245/40R20, dużego wyboru modeli nie ma ale pare sztuk jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dajcie spokój... B6 na 20" kołach???Chyba, że będzie stało w garażu i będzie autor na nie patrzył. Na 19" u Trzenia to już jest masakra (bo adamoo RS jakoś ładnie się komponują), a na 20" to B6 wygląda jak wóz drabiniasty. Zero komfortu i już powoli zero wyglądu - przerost formy nad treścią... :thumbdown:

tak apropo - chciałbym zobaczyć zwyklaka B6 i na nim 20" i kapciochy 245/40 R20 - jeżdżące... :sick3: hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dajcie spokój... B6 na 20" kołach???Chyba, że będzie stało w garażu i będzie autor na nie patrzył. Na 19" u Trzenia to już jest masakra (bo adamoo RS jakoś ładnie się komponują), a na 20" to B6 wygląda jak wóz drabiniasty. Zero komfortu i już powoli zero wyglądu - przerost formy nad treścią... :thumbdown:

tak apropo - chciałbym zobaczyć zwyklaka B6 i na nim 20" i kapciochy 245/40 R20 - jeżdżące... :sick3: hehehe

Sory za ot , na jakich ty kolego jeżdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nikt nie namawia autora tematu na siłe do 20" bo to on je chce :wink4:

A skoro niektórzy dają rade w B5 jeżdzić na 19 to pewnie B6 da radę na 20" tym bardziej poza polskimi drogami.

Oczywiście do tego potrzeba już porządnego silnika żeby w miare jeździc (minimum 2.5 TDI lub większy)

Wszystko tak naprawdę zależy od tego do czego ma auto służyć, i ile km robić dziennie/miesięcznie.

ps. wiadomo ze na takich felach nie ma co startować na 1/4 mili :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź nie miała na celu Panowie obrazić nikogo, ani inie twierdzę, że 20" to fuj, a np 15" są super komfortowe. Jeździć a się toczyć slalomem pomiędzy wyrwami w drodze to dla mnie wielka różnica. Przypuszczam, że i od niechcenia wcisnął by w B6 22", ale chyba tylko po to, żeby ktoś na nie popatrzył :>

Tak , jak napisał paulo77, zależy do czego auto ma służyć, bo np pół godziny pod krawężnik bym się wspinać nie chciał.

Co do pytania na jakich ja się toczę, to odpowiadam:

w tej chwili jestem w posiadaniu ori paździochów 16", bo takie wykorzystuję oponki, które mam nówki z autem. Ostatnio wpadłem jednak w "dziurkę" i się felga pogięła nie do odzyskania (16", więc maleńka w sumie). Ciekaw jestem, czy przetrzymało by to 19", czy 20", bo jakoś mi się nie wydaje.. :gwizdanie:

W związku z tym, zadziałem pożyczone fele 18" i uczę się na nich jeździć :good:, bo różnica jest wielka jak dla mnie - w komforcie, prowadzeniu się jak Alberto Tomba, koleinach, podjeżdżaniu pod krawężniki, itp., ale można się przyzwyczaić. Jeden +, że wygląda to :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 ale po cześci sobie sam odpowiedziałeś. Można pogiąć zarówno 20" jak i 16". A straszne tabu się zrobiło wokół dużych felg: komfort, spalanie, zużycie elementów samochodu i takie tam. Co do kolegi to jeżeli myśli o 20" to zapewne zna wyrzeczenia jakie takie felgi kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 102 kunie i na 18 u mnie jest wielka koopa jeżeli chodzi o przyspieszenie z tym że mi na tym nie zależy bo chodziło mi o wygląd.

A 190 KM na 19" powinno nieźle dac rade i na pewno nie bedzie muł

Tym bardziej że to i tak w główej mierze zalezy od szerokości opony a nie rozmiaru felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o zamulaniu ma sens przy słabym silniku, wtedy to jest najbardziej odczuwalne. Natomiast jeśli ktoś ma mocny silnik to tego tak nie odczuje. Przy 190KM nie będziesz miał problemu z zamulonym autem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 ale po cześci sobie sam odpowiedziałeś. Można pogiąć zarówno 20" jak i 16". A straszne tabu się zrobiło wokół dużych felg: komfort, spalanie, zużycie elementów samochodu i takie tam. Co do kolegi to jeżeli myśli o 20" to zapewne zna wyrzeczenia jakie takie felgi kosztują

Dibo - ja tego za temat tabu nie uważam i nie tak to traktuję. Każdy robi jak mu się podoba. Zamulania nie liczę, bo przy mocnym silniku to nie odgrywa roli. cała reszta jeśli jest do przyjęcia dla autora, to "no problemo" - tylko zakładać. Tylko wg mnie 20" to już porażka jedna wielka, bez podziałów na tabu, itp :> Toż to już nie jest nawet lans :gwizdanie:

Zresztą - pytanie autora brzmiało "czy wejdą" - a i owszem, wejdą :> Cała reszta do przemyślenia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20" w B6 wygląda podobnie jak 19" w B5 także jak dla mnie jest :good: No i jeżeli kolega zamieszka w Niemcowni to będzie OK bo tam mają naprawdę dobre drogi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...