Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sprzęgło a4 b7 1.6mpi


seba1-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakie sprzęgło występuje w a4 b7 1.6mpi 2005r silnik ALZ ale skrzynia HFC.Czy możliwa jest dwumasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, seba1-9 napisał:

Witam.Jakie sprzęgło występuje w a4 b7 1.6mpi 2005r silnik ALZ ale skrzynia HFC.Czy możliwa jest dwumasa?

Ok.Dziękuję.Ale ta dwumasa jest bo jest taka skrzynia HFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, masz kuźwa jako jedyny na świecie a4 b7 na jednomasie, bo w fabryce audi wiedzieli, że będziesz mieć z tym problem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Tylko pytam bo przeglądając w necie do silnika ALZ były rózne skrzynie ale ta HFC to rzadka jest nawet uzywaną ciężko namierzyć.Nie wiem czy jesli sprzęgło padło to czy kupując zestaw sztywne koło i docisk tarcza i łożysko po staremu to czy będzie grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechać dwumas w 1.6 to trzeba się postarać i skąd wiesz, że jest do wymiany?. Dwumasy w audi były stosowane od połowy lat 90 nawet w słabszych silnikach więc co Cie dziwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zwątpiłem jak zadzwoniłem do servisu i podałem vin to gość najpierw powiedział że sprzęgło zwykłe a po chwili ze zdziwieniem iż dwumasa.A tak poza tym to coś z autem się stało?Jechałem z trasy i po dojechaniu do skrzyzowania miałem problem z ryszeniem nie mogłem biegu wrzucić.Wyłączyłem silnik i udalo się jedynkę wbić i zjechac na bok.Cos kapało pod autem chyba płyn hamulcowy.Ale kilka razy podpompowałem sprzęgłem i ruszyłem bo miałem ze 20km do domu i po malu dojechałem.Ale w poniedziałek chciałem do warsztatu podjechac auto pddac i niespodzianka auto zapalam na sprzęge choć jest na luzie popuszczam sprzęgło a tu jakby chciało jechać a nie może wbijam ciężko bieg a ono rusza i coś blokuje wsteczny to samo może się toczyć na kołach tylko z wciśniętym sprzęgłem.A jeszcze dodam że po przyjechaniu z trasy zanim zgasiłem auto to na jalowym jak puściłem sprzęgło to jakieś hałasy býly a jak wcisnełem cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz wygląda to na nieszczelność układu wysprzęglającego, który jest sterowany hydraulicznie (wysprzęglik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...