Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sadza z komina


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele a czarny dym i pluje sadzą jak z komina...normalnie jak stary autobus :sick3:,dolot sprawdziłem,guma wymieniona i żadnej poprawy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, też mi się zdarzyło (w B5) puszczać takie wielkie, sadzowe bąki... już myślałem, że czeka mnie mega wymiana części. okazało się, że to pęknięty wąż coolera. ale Ty powiadasz, że gumy sprawdzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak wywaliłem kata to też przez pare dni jak butowałem to sadze z komina wydmuchiwało :decayed:

Jak auto straciło na mocy to rób logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc ta sama, idzie jak dziki, tylko ten dym,start dym,dwójka dym,na trójce dym,czwórka troszke lepiej,ale moc jest :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rury idące od intercoolera w dół też sprawdziłeś, tak?

funk, wygląda na to, że ma za dużą dawkę paliwa, ale skąd nagle ta zmiana.. tuningowałeś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rura idzie jeszcze dołem od intercoolera do metalowej rury która jest w pasie przednim pod chłodnicą

Zobaczysz ją ściągając osłonę dolną silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc ta sama, idzie jak dziki, tylko ten dym,start dym,dwójka dym,na trójce dym,czwórka troszke lepiej,ale moc jest :disgust:

Dymi pewnie cały czas, tylko na czwórce pęd wiatru to rozprasza.

Ja miałem podobnie bo dymił mi prawie cały czas, i podczas jazdy i przy mocniejszym przyspieszaniu. I też obadałem wszystkie możliwości. I dolot sprawdziłem, turbawkę zregenerowałem, zaślepiłem EGR, dawki były ok, korekcje też i w końcu pomogła wymiana końcówek wtrysków. Różnica jest kolosalna.

Nie mówię, że masz to samo, ale jak już pytałem czy przydymia ci od jakiegoś czasu czy z dnia na dzień, bo to by powiedziało soć więcej o przyczynie i zawęziło chyba obszar poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro prawdze na kanale od spodu ten dolot,może akurat :mysli:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 22:25_________________________________________________nadal szukam przyczyny,kazdy wezyk pomacany,od spodu równiez/komputer wykazał nieszczelność w dolocie/ rozkreciłem przepływke, czysta jak łza :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlacza od dolotu poowijaj bialym papierem np. od ksero i przylep tasma , troche sie przejedz , tam gdzie masz nieszczelny dolot od razu pojawia sie czarne tluste plamy . jest to chyba najtanszy sposob sprawdzenia nieszczelnosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...