Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odpala i gaśnie po uszczelnieniu pompy wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam taki problem. Wymieniłem rozrząd w swoim 1.9tdi 90KM AHU, po złożeniu odpalił i chodziło wszystko elegancko. Po tygodniu zauważyłem, że leci mi ropa z dołu pompy wtryskowej, więc wyciągnąłem ją wymieniłem wszystkie oringi i wrzuciłem z powrotem. Wszystko złożone i odpowietrzone.

Teraz po odpaleniu silnika on gaśnie po ok. 2 sekundach. I tak za każdym razem.

Kontrolka od immo nie miga, błędów brak, kontrolka od świec zapala się i gaśnie normalnie, też nie miga.

Ktoś miał podobny przypadek i może pomóc?

Z góry dzięki,

Pozdrawiam.

Opublikowano

Objaw typowy dla problemów z IMMO , podłącz pod kompa i sprawdź błędy w sterowniku silnika i zestawie wskaźników :hi:

Opublikowano
  • Autor

Jak już pisałem, błędów jakichkolwiek w sterowniku brak, kontrolka od immo gaśnie i nie miga

Opublikowano
12 minut temu, Matejus_93 napisał:

Jak już pisałem, błędów jakichkolwiek w sterowniku brak

Jakoś mi umknęło :decayed::facepalm:

Dużo rzeczy mogło pójść nie tak jak wymieniałeś wszystkie o-ringi i uszczelniacze w tej pompie ....

Od regulacji nastawnika po jakieś błędy w montażu...

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Hehe, no właśnie. Nastawnik raczej odpada bo tam nie wymieniałem uszczelki.

No nic, wymontuję ją i jeszcze raz przejrzę.

Opublikowano

Mi to wygląda na źle ustawioną pompę, pewnie kąt wtrysku gdzieś poza zakresem.

Opublikowano

Ściągałeś koło pasowe z pompy?

Opublikowano

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zadać pytanie. Jak wygląda demontaż oraz montaż pompy VP37 u białych ludzi? Domyślam się, że wypadałoby założyć blokadę na wałek rozrządu, na wał korbowy oraz na koło pompy. Rozumiem, że trzeba ustawić dawkę oraz kąt wtrysku po całej operacji. A jak wygląda proces ściągania pompy i zakładania? Czy pompę zakłada się po prostu z takim samym ustawieniem jak wcześniej? Czy pompę da się źle ustawić przez obrót wałka pompy, ale wtedy koło pompy nie pasowałoby na blokadę, dobrze myślę? Pytam ponieważ samodzielną wymianę uszczelki pod nastawnikiem mam już za sobą, chociaż nie jestem mechanikiem, a chciałbym wiedzieć na przyszłość.

Opublikowano

Przy montażu pompy ustawiasz ją tak samo jak była, jak rozrząd masz na blokadach czyli pierwszy cylinder w GMP to zrozumiałe że pompa musi tłoczyć paliwo na ten cylinder.

W instrukcji "Audi A4 - zrób to sam" wszystko jest opisane, czyli jak czujnikiem zegarowym ustawić początek tłoczenia.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dałem pompe kuzynowi, który ją rozłożył i złożył. Musiałem coś mieć źle skręcone. Po wymianie odpalił.

Kąt wtrysku 47-51, dawka 2.8mg. Tyle, że mam problem. Przed korygowaniem kąta który wynosił 126 oraz dawki 1.0mg odpalał od strzała. Teraz musi długo kręcic (ok. 10sekund) nawet po postoju 15-20 minut długo kręci.

Odpowietrzony przez wtryski i dalej to samo.

Ktoś wie co to może być?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.