Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy przy hamowaniu


patis33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie pomocy

Przy hamowaniu lewy przód słychać dziwne odgłosy przy hamowaniu 

Rozebrałem już 2 razy zaciski klocki przeczyściłem i pomogło na 2 dni i dalej to samo w prawym kole jest ok 

Hamulce robiłem swap na 320 tarcze rotinger gt nacinane nawiercane a klocki textar

Zalaczniki_2021_01_04_1600.zip Zalaczniki_2021_01_04_1600 (1).zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk Ci nie ociera gdzieś o felgę? Jakie felgi masz?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij koło i obejrzyj felgę od wewnątrz. Jak naciśniesz hamulec zacisk porusza się w strone felgi i może gdzieś ociera. Na nowych klockach był bardziej "schowany", w miarę zużycia klocków zacisk przsuwa się na zew.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dziś sprawdzić tak to wygląda dużo miejsca zacisk ma czytałem że klocki mogą wydawać takie dźwięki stosował ktoś podkłady pod klocki? 

IMG_20210104_192451.jpg

IMG_20210104_192458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o odległość zacisku do felgi na jej obwodzie(czerwone), tylko zacisk do ramienia felgi (zielone). Ściągnij koło i popatrz na felgę od wewnątrz. Zacisk masz otarty. 

20210104_193545.jpg

20210104_193458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro jeszcze zerknę ściągnę koło zobaczymy ale wydaje mi się że tam też spory luz jest otarty od zdejmowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i nie ociera zacisk w stronę felgi ma jeszcze ok 1,5 cm to co na zielono zaznaczyłeś Rozebrałem wszystko jeszcze raz i dalej to samo zastanawiam się czy to hamulce zrobiłem jeszcze taki test że na skręconych kołach max w lewo z lekkiej górki jest ten odgłos na max w prawo cisza na prostych kołach różnie zależy czy wraca z lewej czy prawej może to być coś w zawieszeniu? Ewentualnie piasta koła lewego? ( prawa wymieniałem ostatnio a lewa przy skrętach delikatnie słychać) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...