Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekaźnik rozrusznika a4 b6 2.4 multi


Lukar132

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowie ktoś gdzie znajduje się przekaźnik rozrusznika w a4 b6 2.4 multitronic I który to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fazii - jest przekaźnik który odcina prąd na rozrusznik w innej pozycji niż P i N , i on jednocześnie steruje światłami wstecznymi , jest w puszce ECU pozycja nr.4  

w 2.4 z multironikiem jest jeszcze jeden przekaźnik sterujący zasilaniem komputera skrzyni na pozycji 1 w puszce ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo ogólnie to przekładka z multi na manual i pytam dlatego który to żeby to zmostkowac bo po odlaczeniu komputera multi odcina rozrusznik i który przekaźnik trzeba zmostkowac szukałem tematu ale nigdzie nie podane tak samo gdzie podpiąć światło wsteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Banan napisał:

@Fazii - jest przekaźnik który odcina prąd na rozrusznik w innej pozycji niż P i N , i on jednocześnie steruje światłami wstecznymi , jest w puszce ECU pozycja nr.4  (j226)

w 2.4 z multironikiem jest jeszcze jeden przekaźnik sterujący zasilaniem komputera skrzyni na pozycji 1 (j60) w puszce ECU

Nie doczytałem że automat :decayed:

22 minuty temu, Lukar132 napisał:

Panowie bo ogólnie to przekładka z multi na manual i pytam dlatego który to żeby to zmostkowac bo po odlaczeniu komputera multi odcina rozrusznik i który przekaźnik trzeba zmostkowac szukałem tematu ale nigdzie nie podane tak samo gdzie podpiąć światło wsteczne

Schemat:

multitronic.pdf

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik zostawiasz - dajesz masę na stałe na pin 4 wtyczki multitronika i masz prąd na rozrusznik , czujnik wstecznego - jeden pin wpinasz do masy i a drugi pinu 3 wtyczki multitronika 

PIny będą ok jeżeli masz owalną wtyczkę sterownika ( do 2003 roku była , potem okrągła i inny pinout ) 

Czeka Ciebie jeszcze zmiana ECU albo przeflashowanie bo nie przekodujesz go na manual , a co z prędkością? Jaki to w ogóle rocznik modelowy?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002 . Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dzwoniłem do elektronika mówił że normalnie przekonuje sterownik . I tak samo firma która robi takie przekładki mówi że drugiego sterownika nie trzeba ten zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij numer ECU - w 2.4 BDV one są typowo dla manuala lub multitronika i nie są przekodowywalne , trzeba albo wymienić albo sflashować soft 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 godziny będę w domu . Teoretycznie słyszałem że sterownik musi mieć końcówkę M bo ten jest pod manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko pod multitronic jest  - manual ma 8e0909552 lub 8e0909552M 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukar132 napisał:

To czemu elektronik mówi że bez problemu przekoduje

Bo jeszcze nie wie ze mu się nie uda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A robił któryś z was taką przekladke wywalaliscie sanki żeby był lepszy dostęp czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A jak podpiąć światła wsteczne bo znalazłem taki schemat ale to od 1.9 i nie mam tych kabli w tych kostach pod ecu 

Screenshot_20210117-210120_Chrome.jpg

Screenshot_20210117-210209_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 4 pin tak jak na sterowniku podane daje masę aby rozrusznik działał 

A od wstecznego czujnika daje jeden płn na masę drugi na 3pin od wtyczki multi 

20210119_133645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sygnał prędkości - masz skrzynie z impulsatorem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...