Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swapy skrzynie kompresory i inne pierdoły w S4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od dłuższego czasu mocno wqu...iała mnie manualna skrzynia w moim gracie i zacząłem czaszkować jak sie z tym uporać. :co:

Moze nie tyle sama skrzynia wqur....ia czy jej praca, co jej przełożenia, auto oczywiscie jest szybkie , prawie 440kM robi swoje ale na dłuższe trasy jest to męczące.

Już precyzuje o co jest walka, w S4 z manualną skrzynią na 6 biegu przy 3000 obr/min auto porusza sie z prędkoscią 130km/h (stronic ok 155 km/h)

W przypadku manualnej skrzyni biegów z 3.0tdi auto przy 2000 obr/min na 6 biegu auto ma ok 128 km/h czyli jest  dobrze :decayed:

Spalanie oczywiscie też spadnie ale nie po to kupowałem eSę żeby sie o takie sczegóły martwic :wink:

a teraz do rzeczy ....

w moim aucie jest skrzynia LPE a potrzebuje skrzynie KMU lub LDD

i tutaj  koncza sie w zasadzie dobre wiesci bo znalezienie skrzyni w dobrym stanie to jak szukanie dziewicy w burdelu

a jak juz sie znajdzie to cena zaczyna sie od 3500zł :facepalm: ale "dobrzy ludzie" i tutaj pomogli wiec przyjechała...

98afc9f14bcb8d059c4d89a42133.jpg

teraz do tego jeszcze nowa dmumasa i sprzegło bo moje już 3 razy sie śliznęło wiec nie ma co sie zastanawiac

tylko teraz kiedy ja to wszystko poskładam do kupy..... :facepalm: 

o wynikach bede informowac na bieżąco :wink:

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Te od dizla wytrzyma większe obciążenia.

11 godzin temu, Dev napisał:

Już precyzuje o co jest walka, w S4 z manualną skrzynią na 6 biegu przy 3000 obr/min auto porusza sie z prędkoscią 130km/h (stronic ok 155 km/h)

Mam na 6. biegu 3000 obr/min przy 117 km/h, dlatego rzadko kiedy przekraczam 120 km/h, jest zwyczajnie głośno. GJW i dyfer pasujący do tego daje ~140 km/h, ale za dużo zabawy w wymianę kompletu..

Czy wał pasuje na długość do dyfra i skrzyni z TDI?

Edytowane przez george
Poprawa zdania

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, george napisał:

 

Wał pasuje długość do kompletu od TDI?

Tego jeszvze nie nie wiem, musze podniesc auto i zmierzyć 

Opublikowano

Super, że znalazłeś skrzynie:thumbup1:

To czekamy na wyniki przeszczepu:wink:

Zobacz czy ma luz na łożyskach półośki. Wymienisz w razie czego puki jest na wierzchu. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Zobacz czy ma luz na łożyskach półośki. Wymienisz w razie czego puki jest na wierzchu. 

Słuszna uwaga, dzieki

Opublikowano

No t prawie wszystkie skrzynie to mają w A4 i A5:decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Powoli startujemy z tematem..

20210130-132523.jpg

20210130-132725.jpg

 

Opublikowano

:thumbup1: Dwumas i sprzęgło też odrazu nowe?

Opublikowano
  • Autor

Sprzeglo na pewno, bo sie sliznęło.

Wszystko zdejmę, rozbiore i bedziemy weryfikowac. Prawdopodobnie pojdzie wszystko od diesla.

Opublikowano

Nie dziwne, że się ślizgnęło przy tej mocy:decayed: chociaż moment obr. jeszcze w zielonym polu. 

Opublikowano
  • Autor

Czekam  jeszcze na nowe łożyska i uszczelniacze, mają byc w poniedziałek, 700zł :facepalm:

Olej do skrzyni juz jest:

RAVENOL-MTF-2-SAE-75-W-80-1-L.jpg

 

Opublikowano

:rolleyes:

Opublikowano
W dniu 30.01.2021 o 14:25, Muskel1 napisał:

Nie dziwne, że się ślizgnęło przy tej mocy:decayed: chociaż moment obr. jeszcze w zielonym polu. 

Ile jest w tym setupie momentu? Sprawcą takich akcji jest moment obrotowy. 

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, george napisał:

Ile jest w tym setupie momentu? Sprawcą takich akcji jest moment obrotowy. 

550

Opublikowano
  • Autor

20210204-212751.jpg

Wpadlo troche fantów :wink:

Opublikowano

Dzieje się. :decayed: 

 

Opublikowano
31 minut temu, Dev napisał:

20210204-212751.jpg

Wpadlo troche fantów :wink:

:thumbup1:

Opublikowano

Jak tam postępy?:naughty:

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jak tam postępy?:naughty:

Dzisiaj wypolerowałem półośkę w miejscach gdzie przychodzi łożysko i uszczelniacz :facepalm:

 

 

 

 

:decayed:

na jutro planowałem poskładać do kupy ten skrzyniowy szajs i może w piątek wrzucę skrzynie na auto.

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał:

Dzisiaj wypolerowałem półośkę w miejscach gdzie przychodzi łożysko i uszczelniacz :facepalm:

 

 

 

 

:decayed:

na jutro planowałem poskładać do kupy ten skrzyniowy szajs i może w piątek wrzucę skrzynie na auto.

Duży luz miałeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.