Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż systemu Bose w Krakowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. :hi:

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji, gdzie w Kraku mogę zlecić montaż BOSE w mojej A4-ce...jakieś sprawdzone miejsca, bo nie chciałbym oddać auta jakimś partaczom..obecnie mam radio audi concert i nagłośnienie tylko z przodu...jak sądzicie ile to może średnio kosztować... :mysli:..dziękuje za pomoc...pozdrawiam wszystkich...

Leon :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dołożyć piec i będą grały wszystkie głośniki... ja tak mam i jest przyjemnie... chyba że bardzo chcesz bose...

w opatkowicach jest kumaty koleś- Piotrek-605288555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzenx Panowie...a wie ktoś jaki to koszt takiego BOSE...wsumie szukałem jakiegoś profesjonalnego punktu gdzie montują car-audio...kiedyś ktoś mi powiedział o ,,fabryce dźwięku,,że kiedyś był taki punkt montażowy na Racławickiej...ale chyba już nie ma tego tam... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zapewne rozchodzi się czy to chcesz nowy czy używany sprzęt zakupić... widać na allegro są dostępne głośniki w cenach od 300pln... wzmacniacz od 600+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj za M1(objezdzasz M1 od tylu i przejezdasz przez szlaban),jest taki warsztat,chlopaki znaja sie na caraudio.

Masz jakiś tam telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprzeciwko AR (29 listopada) jest salon i serwis audio....leprzych w kraku raczej nie ma.....

Firma "Teleradioman", są nieźli. Robili sporo ciekawych projektów. Trzeba rozmawiać z p.Jackiem zna się na rzeczy. Pracowałem u nich kiedyś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprzeciwko AR (29 listopada) jest salon i serwis audio....leprzych w kraku raczej nie ma.....

Firma "Teleradioman", są nieźli. Robili sporo ciekawych projektów. Trzeba rozmawiać z p.Jackiem zna się na rzeczy. Pracowałem u nich kiedyś. :)

mi sie atm z nimi ciężko gadało... nie potrafili znaleźć srodka cenowego tylko albo górna półka z chorymi marżami albo chłam... ale podjechać możesz, zadzwoń sobie na ten numer który podałem wyżej, będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie...napewno posprawdzam te miejsca...mam tez namiary na pewnego goscia w skawinie ..bo bede tam zakladal RNS..moze tez odrazu mi gosc zrobi audio...hehehhe

pozdrawiam...jak cos zrobie to wrzuce na forum...pozdro :hi:[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2009, 11:13_________________________________________________do kepasa...dzwonilem pare razy do Piotra w opatkowicach ...ale nie odbieral..moze byl zajety,albo nie mógł..bede jeszcze dzwonil do niego...dzieki za namiary do niego..pozdro... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gościa w skawinie od RNSa mówisz pewnie o Marcinie, ale wątpie żeby Ci zamontował BOSE, bo już z nim kiedyś o tym gadałem.

Największym kłopotem jest schemat pinów do wzmacniacza.

Jeśli masz tylko głośniki z przodu to trzeba będzie robić całe okablowanie i ciągnąć je do bagażnika.

Co do cen sprzętu: na allegro głośniki pojawiają się za 100zł za 2 szt. (potrzebujesz 4).

Głośniczki wysokotonowe są takie same w Bose i nie Bose więc nie trzeba ich wymieniać choć nie wiem ile masz teraz jeśli gra u Ciebie tylko przód.

Zwmacniacz z wooferem można wyrwać na allegro za 300zł. (sam taki kupiłem, ale po konsultacjach z paroma osobami zrezygnowałem z montazu a wzmacniacz sprzedałem dalej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wysokotonowe w drzwiach z przodu są takie same (8E0 035 399) ale z tyłu już nie! (8E0 035 399A). Oprócz tego masz jeszcze dodatkowy głośnik na środku deski rozdzielczej (8E0 035 362). Niestety rezanko ze standardu na BOSE jest dość kłopotliwe - standard ma tylne drzwi wpięte do wzmacniacza w kufrze. Drzwi przód są natomiast podpięte do radia - trzeba przerabiać całą wiązkę i wszystkie głośniki puścić na tyłek do układu BOSE. Właśnie przez te kombinacje odpuściłem sobie póki co przesiadkę na nowe audio.

Piny to nie problem - wszystko jest rozpisane tutaj (wtyczka standard 23-pin, BOSE 25-pin (stary model) i 32-pin (NEW):

www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/audi_a4_8e_bose_infos.pdf

Tutorial jest w języku niemieckim - za kilka dni powinienem wyrobić się z przetłumaczeniem na PL. Więcej szczegółów będę starał się na bieżąco wrzucać tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_przesiadka_z_seryjngo_audio_na_bose-t74452.0.html

Jeśli chodzi o zakup - jak dobrze poszukasz to znajdziesz cały komplet głośników BOSE ze wzmacniaczem (niestety bez wiązki) za 600zł :wink4: (na allegro najczęściej w okolicach 1k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak by tak dopaść wzmacniacz i podłączyć według tej rozpiski co podał Bart-S jest szansa ze to będzie działało chodź sam tył.. czy w ogóle wzmacniacz bose wymaga aktywowania i wtenczas przestana grać przody ? (w sumie tył byłby fajny na bose)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek wydaje mi się że jak aktywujesz BOSE w RNSie to przestanie podawać sygnał na przód...[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 09:29_________________________________________________Co do tylnych glośniczków wysokotonowych to rzeczywiście są inne. Zastanawiam się tylko dlaczego i czym się różnią??

Cena wg. ETKI jest identyczna jak zwykłych głośniczków wysokotonowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek wydaje mi się że jak aktywujesz BOSE w RNSie to przestanie podawać sygnał na przód...

ale czy zadziała bez aktywowania systemu bose ... sam wzmacniacz zamienic z aktualnym oraz system głośników tylnych... (może da to jakiś efekt tylko pytanie czy bez aktywacji bose to zadziała... 1 stopień rezania bose)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem czy da radę zamienić standardowy wzmacniacz na BOSE i przepiąć piny zgodnie z opisem do większej kostki bez aktywacji BOSE w sterowniku. Pytanie czy to zatrybi i czy będzie jakaś różnica w dźwięku. mk4 - I stopień rezanka :decayed: - idealne określenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schemat to nie ma żadnego problemu. Wrzucę później z ELSY dokładne opisy (po angielsku) wraz ze schematami.[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 22:53_________________________________________________Zgodnie z obietnicą załączam schematy BOSE oraz standardowego nagłośnienia A4 B6 (8E2). Pliki w formacie PDF, spakowane RARem:

http://rapidshare.com/files/223365769/bose.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schemat to nie ma żadnego problemu. Wrzucę później z ELSY dokładne opisy (po angielsku) wraz ze schematami.[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 22:53_________________________________________________Zgodnie z obietnicą załączam schematy BOSE oraz standardowego nagłośnienia A4 B6 (8E2). Pliki w formacie PDF, spakowane RARem:

http://rapidshare.com/files/223365769/bose.rar

a jest coś więcej w elsie na ten temat bose?[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 09:49_________________________________________________dodam jeszcze

W podłączeniu pomocny powinien być ten schemat pinów RNS'a (zapożyczone od AndyN (z wątku :[b6/B7] Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth))

clipimage001nd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...