Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Ukręcona śruba w kole

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Operacja banalna ale może kiedyś się komuś przyda

UWAGA !!!

Pamiętajmy o zabezpieczeniu auta przed przypadkowym przemieszczeniem

Podczas wymiany kół ukręciła się (przy odkręcaniu :gwizdanie:) jedna ze śrub. Niestety w takim miejscu, że trzeba było "zwalać" tarczę aby mieć dostęp do urwanej śruby

79313521.jpg

Potrzebujemy imbusa "8" aby odkręcić zacisk. Ja używałem takich :

38574110.jpg

Pamiętamy o odłączeniu akumulatora (będziemy spawać :) )

75140640.jpg

Śruba górna zacisku :

59806345.jpg

Śruba dolna zacisku :

73354332.jpg

Zdejmujemy zacisk razem z tarczą i spawamy ukręcony łeb śruby do jej reszty

25376568.jpg

Czekamy aż wystygnie. Zalecane delikatne opukanie młoteczkiem i użycie odrdzewiacza. Wykręcamy uszkodzoną śrubę

63782060.jpg

Po wszystkim składamy w odwrotnej kolejności :)

Jeżeli jest gdzieś błąd to pisać

Opublikowano

Nalezy zaznaczyc ze nie kazdy ma spawarke :)

Opublikowano
  • Autor

Nalezy zaznaczyc ze nie kazdy ma spawarke :)

Ja też nie mam spawarki. Mam za to kolegów :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

a ja miałem podobną sytuacje,ale poradziłem sobie bez spawania kupiłem przyżąd do wykręcania śrób (25 zł)5 wkrętaków z lewym gwintem ,a robiłem to tak: nawiercasz dziurke wiertełkiem i wkręcając wkrętak z lewym gwintem wykręcasz urwaną śrubę......

Opublikowano

a ja miałem podobną sytuacje,ale poradziłem sobie bez spawania kupiłem przyżąd do wykręcania śrób (25 zł)5 wkrętaków z lewym gwintem ,a robiłem to tak: nawiercasz dziurke wiertełkiem i wkręcając wkrętak z lewym gwintem wykręcasz urwaną śrubę......

sposob zdecydowanie mniej skomplikowany, mniej inwazyjny i duzo łatwiejszy do przeprowadzenia...

ja jak juz nawet mialbym spawac to bym przyspawal ciensza srube bez zdejmowania tarczy... bo jak mozna zalatwic spwawarke to mozna zalatwic TIGa i srobic precyzyjny spaw ;]

ale dobrze ze sie udało :good:

Opublikowano

Co do błędów to element który wykręcałeś to urwana śruba nie zaś szpilka.

Potocznie zwana szpilka , to w terminologii elementów złącznych śruba dwustronna.

Pozdr.

Opublikowano

a ja miałem podobną sytuacje,ale poradziłem sobie bez spawania kupiłem przyżąd do wykręcania śrób (25 zł)5 wkrętaków z lewym gwintem

to sie nazywa wykrętak :hi: wiem bo wykręcałem tak złamaną śrube z pokrywy cylindrów :przebiegly:
Opublikowano

Po co odłącza się akumulator?

Byc moze z obawy przed jakims zwarciem w czasie spawania alo to sie ma nijak do tego.

Opublikowano
  • Autor

Co do błędów to element który wykręcałeś to urwana śruba nie zaś szpilka.

Potocznie zwana szpilka , to w terminologii elementów złącznych śruba dwustronna.

Pozdr.

Zgadzam się w 100%. Poprawiłem :)

Po co odłącza się akumulator?

Nie wiem dokładnie ale odkąd pamiętam zawsze do spawania odłączany był akumulator

a ja miałem podobną sytuacje,ale poradziłem sobie bez spawania kupiłem przyżąd do wykręcania śrób (25 zł)5 wkrętaków z lewym gwintem

to sie nazywa wykrętak :hi: wiem bo wykręcałem tak złamaną śrube z pokrywy cylindrów :przebiegly:

Z wykrętakami mam złe doświadczenie (u mnie w sklepach są ale cec**ją się słabą jakością materiału z jakiego są wykonane i wolałem te kilkadziesiąt pln wydać na browarka). Ta zerwana śruba była "fest" zapieczona :)

Zresztą "zwalenie" tarczy to dość szybka operacja więc szkoda było ryzykować ukręcenie wykretaka

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A jak wykręcić urwaną śrubę miski olejowej??

Opublikowano

Po co odłącza się akumulator?

Byc moze z obawy przed jakims zwarciem w czasie spawania alo to sie ma nijak do tego.

Niebezpieczeństwo podczas spawania polega na tym, że mogą się indukować prądy w przewodach biegnących do elektronicznych obwodów wejściowych gdzie dodatkowo ulegają wzmocnieniu, niszcząc te obwody albo dalsze.Klemę rozłączamy nie po to, że może wystąpić przepięcie w obwodzie zasilania (+) bo aku ma na tyle mały opór wewn., że sam doskonale da sobie z nim radę, ale po to żeby UPEWNIĆ SIĘ że "cała elektronika" nie ma zasilania i nie wzmacnia sygnałów.

Dobrze jest też zwierać ze sobą klemy lub przynajmniej włączyć postojówki.Należy unikać też prowadzenia kabli spawarki blisko instalacji auta (np. nie przez kabinę tylko pod podłogą).

Opublikowano

"Po zwarciu klem może iskrzyć kondensator (car-audio) jeśli ktoś taki posiada w bagażniku, widok fajny ale dość drogi."

Nie radze zwierać lepiej żarówkę wsadzić między klemy, lub włączyć postojowe.

POZDRAWIAM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.