Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pytanie o większe pompki


arttrouve1

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim pazdziochu mam juz turbine brd i "prawie" gotowy fmic. czy do tego trzeba jeszcze wymienic pomki na wieksze za nim bedzie wirus??

W jaka moc celujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, mysle ze 200 kuni powinno juz peknac, lecz w miare jedzenia... nie mam pojecia ile wynosi max w tym silniku. narazie nic juz wiecej nie przewiduje w tym modelu ale sie juz rozgladam za takim samym jak mam tylko quattro, zeby wszystkie graty juz pasowaly. a w quattro bedzie troszke wyzej celowane - stad moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj pompki AL i powinno byc 200KM, na wiecej bym nie liczyl na turbince z BRD moze plus nimus 2-3 KM ale to i tak calkiem fajnie powinno latac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce wrzucic BRD ale pytanie, nie wiem co z FMIC, czytalem o dual ori Audi SMIC i lipa podobno (poza tym wężologia zabija), nie moge znalezc zadnego przyzwoitego, ktory przypasuje stad nasuwa mi sie pytanie, ile mozna osiagnac w AVFie na turbo BRD + program? Seryjne (dla BRD) 170KM peknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRD i na seryjnym intercoolerze mam 180km. Więcej nie da rady bo auto i tak przy tej mocy w lecie szybko puchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos w temacie FMIC? Bo ogladalem od nowej A4 B8/A5 centralnie montowany ale nie wiem w sumie jaka ona ma wydajnosc i czy przypasuje...

Wsadz chinola za 500zl. Do 200KM starczy. Mozna tez od IVECO ten juz na big turbo tak szybko nie spuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob555 wszystko fajnie tylko żeby wlożyć chiniola lub z Iveco do B6 to trzeba dość mocno belke podciąć a tego raczej nikt nie chce robić. Masz może jakiś pomysł na IC który wejdzie pod belke i starczy do 200Km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD od awx wystarcza do ~175KM

Zgadza się moje nawet nie chciały tyle dać. Ale wszystko zależy na jakie się trafi bo w AWX były różne BA, AR, AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak najszybciej i najprosciej sprawdzic jakie mam pompki w samochodzie(AWX) czy sa to BA, AR, AL.? pisze cos tam gdzies na silniku albo na nich?

Na pompkach jest oznaczenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokladnie patrzec? bez zdejmowania plastikow da rade cos zobaczyc?

a i jeszcze jedno pytanie

pompki AL - starcza do ok 200KM

a pomki BA i AR na ile?

Al stykna lepiej niz 200KM.A zeby zobaczyc oznaczenie pompek musisz odkrecic oslone plastikowa głowicy.Pompka bedzie w oleju wiec ciezko bedzie dopatrzec sie oznaczenia ale napewno sie uda. :)

http://img14.imageshack.us/my.php?image=202659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie odkręcasz pokrywe z góry i sprawdzasz jakie masz pompki. Tylko przy tym może być uszczelka do wymiany jej koszt w ASo to około 60zł. Co do pompek to najwydajniejsze seryjne są AL starczą do około 240-250km, AR max do 200, a BA są naj mniej wydajne może jakieś 170-180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT. Ja odkręcałem pokrywę, bo coś nie stykało na pompkach no i...

- uszczelka do wymiany

- uszczelka drugi raz do wymiany bo trochę ciekło i okazało się, że śruby mocujące mają takie gumowe kołnierze, które się ubiły...

- jedna śruba ~12 pln, śrub jest chyba 13 sztuk.

Teraz jest ok, ale więcej tam nie będę zaglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...