Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.
Parę dni temu po zmierzchu zauważyłem, że światła mam ustawione bardzo nisko. Po dojechaniu do domu wyskoczyła mi kontrolka poziomowania świateł i w sumie od tego czasu niemal ciągłe wyskakuje.
Dzisiaj podpiąłem VCDSa i dostałem to:

00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
            008 - Implausible Signal - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 11101000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 33
                    Reset counter: 40
                    Time Indication: 0

Jak mniemam, jest to błąd czujnika na lewym przednim wahaczu?
Mieszkam na zadupiu, więc chyba sam muszę się tym zająć.
Podpowiecie, jak się do tego zabrać? Wyjąć i spróbować poczyścić? Jak do niego się w ogóle dostać? Wystarczy na lewarek i zdjąć lewe przednie koło? Czy potrzebuję kanału/podnośnika?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Opublikowano

Wystarczy zdjąć lewe przednie koło i czujnik jest jak na widelcu. Zapewne masz w nim wodę. Kup drugi i go wymień. Robiłem to u siebie dwa dni temu (też przód) filozofii większej w tym nie ma.

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

Kup drugi i go wymień.

Gdzie kupowałeś i za ile? Masz może pod ręką nr części?

Edytowane przez petrosdbz20

Opublikowano

Kupowałem tu na forum

IMG_20210221_140055.jpg

Opublikowano

Koszty to 90zl z kw

Opublikowano
  • Autor

@Lukasz_mk2Dzięki wielkie. Musiałeś po wymianie grzebać coś VAGiem w kompie? Coś kalibrować?

Edytowane przez petrosdbz20

Opublikowano

Nic nie trzeba kalibrować. Podmieniasz czujnik i tyle. 

Opublikowano
15 godzin temu, Muskel1 napisał:

Nic nie trzeba kalibrować. Podmieniasz czujnik i tyle. 

trzeba grzebać VCDS'em, bo błąd nie zniknął sam - trzeba przeprowadzić adaptacje

Opublikowano

Jestem innego zdania. Kalibrować nie musisz bo warości zapisane są w sterowniku a nie w czujniku:decayed: Gdy czujnik jest sprawny błąd zniknie. 

Mogę się mylić ale miałem już błąd czujnika i po wyczyszczeniu i złożeniu wszystko było ok. Bez VCDS:wink:

Opublikowano
19 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

Koszty to 90zl z kw

Cześć Łukasz. Możesz podrzucić namiar na osobę od której kupiłeś czujnik? Też mam ten sam problem.

Opublikowano

kupowałem od @andrzej104513

z tego co wiem to miał tych czujników więcej

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano
11 minut temu, Muskel1 napisał:

Jestem innego zdania. Kalibrować nie musisz bo warości zapisane są w sterowniku a nie w czujniku:decayed: Gdy czujnik jest sprawny błąd zniknie. 

Mogę się mylić ale miałem już błąd czujnika i po wyczyszczeniu i złożeniu wszystko było ok. Bez VCDS:wink:

u mnie po zmianie czujnika wyskoczył błąd:

01539 - Headlight not adjusted

 

oprócz powyższego błędu miałem jeszcze jeden, choć w ogóle nie wiem co to za bzdurę pokazało:

 

błędy xenon.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano

Możliwe, że podmieniony czujnik podawał inne wartości niż ten stary. Ja czyściłem i wstawiłem ten sam. Więc obie wersje zdarzenia są możliwe:decayed:

Opublikowano

00768 to błąd czujnika temp. G154 tylnej nagrzewnicy, której Ty nie masz. Były stosowane np w busach VW do podgrzewania budy z tyłu. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

00768 to błąd czujnika temp. G154 tylnej nagrzewnicy, której Ty nie masz. Były stosowane np w busach VW do podgrzewania budy z tyłu. 

to skąd taki głupi błąd?? wina "ryżowego" vcds'a??

Opublikowano

Całkiem możliwe, że vcds źle sobie odczytane wartości zinterpretował. 

Zarówno czujnik G154 jak i G153 (czujnik temp. skraplacza tylnej klimy) podpięte są do klimatronika J255. Sterownik poziomowania nie ma z nimi kontaktu. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Panowie, jak to jest z nr części? W etki ten czujnik ma nr 8E0 941 285 J, a a gdzie indziej widzę 8E0 907 503. To ta sama część czy dwie całkiem różne?

Opublikowano
  • Autor

Dobra, znalazłem info, że jeden nr to część nowsza, chyba jeszcze niedostępna w używkach.
Zdjąłem czujnik i przyznam, że na pierwszy rzut oka wygląda ok. Jedyne obawy może budzić bardzo trudne poruszanie ramieniem.
Byłem nieco zdziwiony, jak po odkręceniu śrub z górnego mocowania, dźwignia z dolnego od razu wypadła. Czy coś tutaj u mnie się nie rozwaliło?
1614023050069.jpg

@Lukasz_mk2 kojarzysz jak wyglądało u Ciebie mocowanie tego czujnika do tej opaski?

I czy dobrze zapamiętałem ułożenie całego mechanizmu? :D
1614023050070.jpg

Edytowane przez petrosdbz20

Opublikowano

Urwało ci się mocowanie przy blaszanym uchwycie

IMG_20210222_205526.jpg

Opublikowano

Ta opaska jest tak jakby przynitowana

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.