Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przypadkowa redukcja


Ravq_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zdążyła mi się niedawno przypadkowa redukcja przy mocnym przyspieszaniu moim 2.0tdi blb przy 110/120kmh na 3 biegu wrzuciłem przypadkiem 2 zamiast 4 obrotomierz się zamknął aczkolwiek odzaraz w ułamku sekundy dałem sprzęgło i 4 bieg . 
Samochód działa dalej jak działał nic się nie stało niby ale mam obawy czy coś się czasem nie stało . Jak myślicie będzie wszystko w porządku czy coś mogło ucierpieć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ecobuda napisał:

Nie panikuj, będzie żył

No powiem ci ze troszkę mi się ciepło zrobiło jak zobaczyłem ze obrotomierz się zamknął ... nie wiem jakim cudem wgl wbił się drugi bieg może są jakieś luzy na wybieraku ,

ps. Czy rozrząd mógł przeskoczyć lub cokolwiek innego by się mogło stać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by przeskoczyć, mogło by urwać półoś, zerwać poduszki pod silnikiem a nawet znam przypadek że urwało koło zamachowe. 

Skoro nie zauważasz niczego niepokojącego to u ciebie nic się nie stało. Audi to twarde sztuki i jan wszystko zdrowe to trudno je spierdolisz. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ecobuda napisał:

Mógł by przeskoczyć, mogło by urwać półoś, zerwać poduszki pod silnikiem a nawet znam przypadek że urwało koło zamachowe. 

Skoro nie zauważasz niczego niepokojącego to u ciebie nic się nie stało. Audi to twarde sztuki i jan wszystko zdrowe to trudno je spierdolisz. ??

No oby się tam nic nie podziało złego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto jeździ jak jeździło to nie ma się czym przejmować. Z drugiej strony dziwne, że udało się Tobie wbić dwójkę ot tak przy takiej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką przygodę
Kiedyś w Seacie Cordoba 1.6 mając ok 120km/h żeby wyprzedzić sznurek tirów chciałem wbić 4, niestety precyzja drążka zmiany biegów pozostawiała wiele do życzenia i wbiła się dwójka :whistling:. Auto prawie stanęło dęba, wychamowało sporo, ale natychmiast wcisnąłem sprzęgło i zaaplikowałem 4kę.
Niby nic się nie stało, cieszyłem się że "Hiszpański temperament" robi swoje, ale jakiś tydzień później skrzynia zaczęła terkotać, już nie pamięam czy na 2 czy 4 biegu.
No i czekał mnie swap :decayed:

taka moja dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ecobuda napisał:

Ale to był seat?

A co Audi to takie niezniszczalne jest? Kiedyś było ale to dawno dawno temu.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...