Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Śnieżka gaśnie od razu po włączeniu


ziomiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy więc proszę o cierpliwość :) jestem posiadaczem audi A4 avant 99. Gdy załączam śnieżkę od razu gaśnie. I tak już od dawna. Zresztą zawsze tak było gdy tylko sprowadziłem auto w zeszłym roku. Dodam ,że wiatrak na wyświetlaczu pali się. Sprawdzałem kodami na klimatroniku i nie pokazuję błędów. Wartość 0. Obecnie mamy na dworze 20 stopni więc powinno być ok. Mam oczywiście ustawione na wszystkie nawiewy.

Czy może to być spowodowane brakiem gazu w klimie ? Chociaż jakiś miesiąc temu śnieżka się zapaliła. Proszę o pomoc.

Dodam , że przeglądałem forum ale problemy dotyczyły trochę innych rzeczy z tą śnieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz ustawione wszystkie nawiewy czyli nie masz w trybie auto. Daj na auto to samo powinna się zaświecić śnieżka i włączyć sprężarka. Ale jak masz z 99r jak piszesz to pewnie masz inny panel klimatronika i u Ciebie pewnie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie auto rowniez sniezka sie na zalacza. to rowniez sprawdzalem. a mam takie pytanko jezeli na klimatroniku pokazalo mi ze nie ma bledow to vag rowniez pokaze ze nie ma bledow ?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 22:34_________________________________________________Bo jutro chcialem nabic klime a moze tylko troche trzeba uzupelnic gazem ale jezeli to nie moze i nie zaswieci sie gwiazdka (nie bedzie dzialac klima) to szkoda bedzie troche tych 100-120 zl . i nie wiem wlasnie czy warto uzupelniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie auto rowniez sniezka sie na zalacza. to rowniez sprawdzalem. a mam takie pytanko jezeli na klimatroniku pokazalo mi ze nie ma bledow to vag rowniez pokaze ze nie ma bledow ?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 22:34_________________________________________________Bo jutro chcialem nabic klime a moze tylko troche trzeba uzupelnic gazem ale jezeli to nie moze i nie zaswieci sie gwiazdka (nie bedzie dzialac klima) to szkoda bedzie troche tych 100-120 zl . i nie wiem wlasnie czy warto uzupelniac

Jak nie wiesz kiedy była nabijana to niestety ale musisz się poświęcić i wydać tą stówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro podjadę i wypytam jeszcze kolesia co ma mi nabić. Może coś powie ciekawego. Dzięki wszystkim za poświęcony czas. Dam znać jutro.[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 22:58_________________________________________________Witam ponownie.

Jak mowilem tak zrobilem :) Wczoraj nabilem klimatyzacje i juz jest ok. Sniezka zalacza sie i ladnie "mrozi". Jest jedno ale - koles nabil mi az 1200 gram gazu !!! Z tego co czytalem na tym forum to bylo to omawiane ale ze w ilosci 650 +- 50. Powiedzial mi, ze tak jest w niektoryach audiacach i pasatach. Sorka za uzycie slowa pasat na forum A4 :wink4: nie obrazajac paska . Jak zajechalem do domu to lekko syczalo tak nad lewym kolem (jak stoimy przodem do auta) cos w stylu uciekania powietrza z materaca, oczywiscie przed nabiciem powiedzial mi ze jest dziurka wilekosci mikrkomm. Zadzwoniemlem do niego czemu tak sie dzieje. Powiedzial ze tak ma byc, ze cisnienie ma sie wyrownac. Ok . Po godzince przestalo. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę dziwne... a którędy ma się to ciśnienie wyrównywać skoro to zamknięty układ :mysli:

nabił Ci gaz mimo dziurki :mysli: to długo nie pojeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdziłem niemal przez całe lato z 2 dziurami gdzie mozna było spokojnie 3 zapałki włożyć w przewód i mimo to czynnik nie uciekł i chłodziło super :JC_fan: a wiesz na którym przewodzie masz tą dziurkę...u mnie również syczy jak zgasze motor ale przez ok 15 sek ( tak powinno być w kazdej klimie ) ale ze u Ciebie przez godzinę :blink: to coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche pocieszyles mnie z ta dziurka :notworthy: ale u mnie bylo to syczenie jednorazowe a nie tak jak piszesz po kazym wylaczeniu motora. u mnie tylko raz gdy przyjechalem prosto z nabicia gazu. a powiedzial ze dziurka malusienka mikromilimetrowa a jak ty piszesz ze mozesz wlozyc zapalki wiec chyba nie mam czym sie martwic . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury w układzie czynnika klimy i dalej chłodzi a co ciekawsze gaz nie ucieka ??? :mysli: Cos mi tu nie pasi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdziłem niemal przez całe lato z 2 dziurami gdzie mozna było spokojnie 3 zapałki włożyć w przewód i mimo to czynnik nie uciekł i chłodziło super :JC_fan: a wiesz na którym przewodzie masz tą dziurkę...u mnie również syczy jak zgasze motor ale przez ok 15 sek ( tak powinno być w kazdej klimie ) ale ze u Ciebie przez godzinę :blink: to coś jest nie tak

Sorki, ale te dziury to chyba nie w układzie klimatyzacji. :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckmaniac jak chcesz i nie wierzysz to mogę Ci pokazać zdjęcia przewodów jak go jeszcze mam...skonczył mi sie czynnik w układzie wiec pojechałem nabić i wszystko było ok klimka chłodziła...nastepnego dnia jak mieniałem filtr powietrza zauważyłem diury w przewodzie...stwierdziłem że wymienię go jak skonczy mi sie czynnik i nie będzie chłodzić...odziwo klima chłodziła przez calutkie lato :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyka jak dla mnie :gwizdanie: w układzie klimatyzacji masz takie ciśnienie, że wystarczy niewidoczna głym okiem nieszczelność i czynnik ucieka wolniej lub szybciej, a zasuwasz tutaj bajki o dziurach na zapałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyka jak dla mnie :gwizdanie: w układzie klimatyzacji masz takie ciśnienie, że wystarczy niewidoczna głym okiem nieszczelność i czynnik ucieka wolniej lub szybciej, a zasuwasz tutaj bajki o dziurach na zapałki.

O to własnie chodzi. Przy wspomnianych juz dziurach na zapałki nie da sie po prostu nabić układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla niedowiarków byłem kilka minut temu w garażu i zrobiłem szybkie foto.Żeby nie było ze coś kombinowałem obok położyłem telefon z godziną jaka robiłem foto => oto dziura jaka miałem

dsc04045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stycznia działało,pozniej kiszka klima sie nie załaczała jak były cieplejsze dni i chciałem ją rozruszac,zmieniłem przewod nabiłem ponownie i znow chłodzi az miło :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumujmy.

-Klima działała.

-Pojawiła się dziurka

-Klima przestała działać

-Wymieniasz przewód i nabijasz układ

-Klima znowu działa

Tylko w taki scenariusz jestem skłonny uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...