Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podmiana sprzęgła


zibi0310

Rekomendowane odpowiedzi

w zestawie to wiem ze taniej, mniejsza o ceny.
Interesuje mnie efekt końcowy tak aby uniknąć drgań, a tarcza z BFB/BEX ma te dodatkowe sprężyny tłumiące więc chyba nie zaszkodzi. 
U mnie nie ślizga się sprzęgło, tylko przy ruszaniu cała buda drży i przy odpuszczaniu sprzegła podczas jazdy i zmiany biegów równiez wpada w mocne drgania.
Chciałem zamówic części zanim rozbiorę auto tylko nie wiem czy do koła dwumasowego z AWX pasuje tarcza sprzegła z BFB/BEX i do tego docisk z AWX czyli zestaw nr 2 który wypisałem w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz quattro to musisz mieć tarczę z tlumikami drgan, tyle w temacie więc opcja nr. 2.

Kupowałem ostatnio sam dwumas od awx i tarczr bfb i koszt kolejno 980 i 250 zl. 

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JeJu napisał:

w zestawie to wiem ze taniej, mniejsza o ceny.
Interesuje mnie efekt końcowy tak aby uniknąć drgań, a tarcza z BFB/BEX ma te dodatkowe sprężyny tłumiące więc chyba nie zaszkodzi. 
U mnie nie ślizga się sprzęgło, tylko przy ruszaniu cała buda drży i przy odpuszczaniu sprzegła podczas jazdy i zmiany biegów równiez wpada w mocne drgania.
Chciałem zamówic części zanim rozbiorę auto tylko nie wiem czy do koła dwumasowego z AWX pasuje tarcza sprzegła z BFB/BEX i do tego docisk z AWX czyli zestaw nr 2 który wypisałem w poprzednim poście.

montwalem cale sety z AWX jak i same tarcze/dociski/lozyska do 6BQ/5BQ/6Bós/5Boś i zadnych wibracji nie bylo, natomiast czesc ludzi sie skrazy w przypadku 6BQ, ze u nich sie pojawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już każdy wie, że Ty nie miałeś jakimś cudem wibracji na pełnym setupie z awx w hiper mocnych 1.8t ale na forum przewinęło się dużo ludzi, gdzie te problemy były i to zarówno w 5 i 6 bQ. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora na podstawie swoich cudownych przypadków, bo można kogoś wpakowac na minę, a lepiej w początkowym etapie już zaplanować tarcze z tlumikami drgan w quattro niż zrzucaj po kilka razy skrzynie i narażać się na koszty. Wiem po sobie. 

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już po zmianie sprzegła w B6 1,8t quattro. Wpadł zestaw LUK:  dwumasa AWX + śruby (te z dwumasy 1.8T nie pasują), tarcza sprzęgła z BFB/BEX, docisk z AWX, łożysko oporowe BFB/BEX, nowy wysprzęglik SACHS (taki ori siedział) bo przy odkręcaniu górnej sruby skrzyni zjechała mi reka i połamałem oraz nowy czujnik świateł wstecznego HELLA. 
I teraz tak:
Przejechałem już 50 km na tym zestawie, wszystkie drgania jakie występowały przy ruszaniu na półsprzęgle (na starym sprzęgle) teraz już nie wystepują, pedał sprzegła chodzi leciutko, z odpowietrzaniem troche długo mi zeszło, ale jest jakiś mały problem. Stare sprzęgło brało od połowy, a to nowe wystarczy że puszczę minimalnie pedał sprzęgła i auto odrazu rusza. Tak ma być czy jest coś nie halo? 
Dodam tylko, że jak połozyłem stary zestaw cały z 1.8T obok tego nowego z AWX+tarcza 1.8t to nowy zestaw był ciut niższy czyli łapa i łożysko mają teraz troche dłuzszą drogę na wałku do pokonania. 
PS. drgań na żadnym biegu nie mam, biegi dobrze wchodzą, stary zestaw sprzegła przejechał ori 304tys km, dwumasa wyrąbana, tarcza zuzyta ale okładzina nie odpadła, docisk sie rozleciał tzn. pękł metal na obwodzie i wytarło rowek w skrzyni :D (i to był powód otwarcia pacjenta), łożysko wyjechane, czujnik swiatel wstecznego był zuzyty i po wrzuceniu b.wstecznego musiałem gałke dopychać żeby swiata się swieciły. Czas pracy: 5h demontaż, 5h montaż. Robione pierwszy raz. 
 

image.png

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dwumasie od  awx sprzęgło bierze trochę niżej niż na fabrycznym nowym avj było ale na pewno nie jest to od samego dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...