Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18 czy 19 B7


Akuku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad nowymi felgami do swojej B7 avant(17 aktualnie), zawieszenie 1BV sline ori 
Tutaj pytanie jak wyglada komfort jazdy na 19/18, może ktoś miał i 18 i 19 i może się wypowiedzieć na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zmieniałem z 17" na 19", do codziennej jazdy bym 19" nie zakładał, ale jako auto weekendowe jak najbardziej. Chociaż ja tam jestem mega zadowolony komfortem, nawet wydaje mi się ze lepiej się jeździ na 19", ale może to być tylko złudzenie spowodowane podjaraniem nowymi felgami :grin: Zawieszenie 1BV:

WhatsApp Image 2021-03-20 at 11.14.31.jpeg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu będzie chodzić o felgi do codziennej jazdy dlatego chciałbym przed zakupem dowiedzieć się coś więcej, ale dzięki za opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie jak niżej, gwint Vogtland- wg mnie nieco lepiej wybiera nierówności niż 1BV, ale ma krótszy skok amora. W jeździe różnicy brak. W b5 miałem 16 i 17, tu mam 18 i 19, nawet w tym E36 w tle jak miałem 205/55R16 (balon) i 215/40R17 (troche naleśnik) to nie czułem różnicy w jeździe... Wszystko zależy od zawieszenia moim zdaniem, tylko szerokość opony może robić różnicę w sensie prowadzenia w koleinach na przykład.

18.jpg

19.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojtek_lbn napisał:

Wizualnie jak niżej, gwint Vogtland- wg mnie nieco lepiej wybiera nierówności niż 1BV, ale ma krótszy skok amora. W jeździe różnicy brak. W b5 miałem 16 i 17, tu mam 18 i 19, nawet w tym E36 w tle jak miałem 205/55R16 (balon) i 215/40R17 (troche naleśnik) to nie czułem różnicy w jeździe... Wszystko zależy od zawieszenia moim zdaniem, tylko szerokość opony może robić różnicę w sensie prowadzenia w koleinach na przykład.

18.jpg

19.jpg

Jakbyś mógł podać jakie wymiary masz tych 19” i wymiary opony byłbym wdzięczny
Wychodzi na to, że koniec końcu jakiejś ogromnej różnicy nie będzie między 18 a 19, bałem się ze właśnie jak zaryzykuje i wezmę 19 to będę zębów musiał po drodze szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczne 235/35ZR19 aktualnie, inne opony niż na foto były, ale to nie ma większego znaczenia. To moje subiektywne zdanie, ale podtrzymuję, że w tym samym samochodzie nie będzie wielkiej różnicy między 18 i 19". Moooże jakby przeskoczyć z 17 na 20 w takim b7 to by była, chociaż pewny nie jestem...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info, będę czekał też na opinie innych, to są felgi RS4 o ile się nie mylę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są S6 C6 chyba? Szukałem kiedyś, ale już nie pamiętam. Wzór jest ten sam co RS4 B7, ale te z RSa mają bardziej wklęsły środek i tak małe ET, że nie mieszczą się w nadkola zwykłego B7... Moje to bodajże 8,5J ET 48+ dystanse, w tej chwili 15mm tył i 11 przód, a zdjęcia są na dystansach 20 i 15 jeszcze.

Zresztą ta sama historia  z zimą. Wzór z RS6 C5, ale mam takie drugie felgi, tam jest 7J ET20 i przód wystaje już sama  felga... Te co na foto to jest 7,5J ET koło 43+ dystans 15/11. Nawet nie wiem na czym wychodziły.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 19 ;) 

U siebie jezdze na 19" 225/35/19 8.5j et29 + gwint + stabilizator z RS4 + fabryczna rozporka i jest bajka

1616280728361.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukając 19” na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o ET ? Jeżeli byłaby możliwość zależało by mi na tym aby weszło bez dystansów(o ile to możliwe) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DivaynEays napisał:

Zdecydowanie 19 ;) 

U siebie jezdze na 19" 225/35/19 8.5j et29 + gwint + stabilizator z RS4 + fabryczna rozporka i jest bajka

1616280728361.jpeg

Ładnie się to prezentuje ? Vosseny tam masz założone czy jakieś inne to są ? I jak z wystawaniem felgi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Akuku napisał:

Ładnie się to prezentuje ? Vosseny tam masz założone czy jakieś inne to są ? I jak z wystawaniem felgi ? 

To sa Veemann VFS-26. Na rowno z blotnikiem felgi sa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie pakuj 19’ i się nawet nie zastanawiaj!

Co do szerokości i ET to jak ma wyglądać i w miarę bezpiecznie to przy:

8J najlepsze ET bd 29-32, 8,5J 32-35, 9J 35-38 (w 9J raczej z tym ET nie znajdziesz bo wszystkie Ori maja ET33 a wtedy przód ci bd wystawał poza błotnik)

Opony 235/35. 
 

Przemyśl jeszcze temat talerzyków na przód z b5, wyrównasz wtedy przód z tyłem i bd lepiej odrazu się prezentował.

Pozdrawiam.
 

Edytowane przez Tkoczu_
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma felgi z rs6 c5 9j et35 i jest równo z błotnikami. Opona 235/35r19

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z komfortem jazdy u was na 19, na wybojach rozumiem że nic nie ociera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rob@k napisał:

Ja ma felgi z rs6 c5 9j et35 i jest równo z błotnikami. Opona 235/35r19

Z przodu się mieści taki zestaw? Ja mam tak jakby 8,5 ET37 z przodu i to na styk wchodzi. Chyba, że kwestia wysokości zawieszenia robi różnicę.

 

21 minut temu, Akuku napisał:

A jak z komfortem jazdy u was na 19, na wybojach rozumiem że nic nie ociera ? 

U mnie nie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojtek_lbn napisał:

Z przodu się mieści taki zestaw? Ja mam tak jakby 8,5 ET37 z przodu i to na styk wchodzi. Chyba, że kwestia wysokości zawieszenia robi różnicę.

Nie nic nie ociera, ale zawiecha jest na gwincie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtek_lbn napisał:

Z przodu się mieści taki zestaw? Ja mam tak jakby 8,5 ET37 z przodu i to na styk wchodzi. Chyba, że kwestia wysokości zawieszenia robi różnicę.

 

U mnie nie ociera.

im nizej tym wiekszy negatyw sie robi i automatycznie felga sie glebiej chowa, wiec mozna ja bardziej wypchnac na zewnatrz, ale warto pamietac, ze im nizej tym sztywniejszy zawias powinien byc zeby nie tarlo na uskokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DivaynEays napisał:

im nizej tym wiekszy negatyw sie robi i automatycznie felga sie glebiej chowa, wiec mozna ja bardziej wypchnac na zewnatrz, ale warto pamietac, ze im nizej tym sztywniejszy zawias powinien byc zeby nie tarlo na uskokach

Dlatego właśnie się zdziwiłem, moja też siedzi nisko z przodu, też gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 23:53, DivaynEays napisał:

Zdecydowanie 19 ;) 

U siebie jezdze na 19" 225/35/19 8.5j et29 + gwint + stabilizator z RS4 + fabryczna rozporka i jest bajka

1616280728361.jpeg

U mnie zawieszenie sline i zastanawiam się nad r19 et30 opona 235 35 i bym zapytal czy wszystko będzie git nie będzie coś tarło obcieralo? Oczywiście a4b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...