Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czemu trzeszczą mi nowe głośniki ?


cyc989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupilem glosniki Jbl 165mm komplet do przodu kosztowal okolo 300 zl. Wiem ze na upartego da sie zamatowac jak sie postara ale nei w tym rzecz... mam taki epytanie gdy podlaczylem na probe jeden glosnik to wydaje misie ze gra slabiej od orginalnych i do tego trzeszczy :wallbash: a w sklepie probowalem dawalem na maxa i nie skrzeczaly i ladnie graly w czym moze byc problem? powinienem pozmieniac kable czy o co chodz :mysli:i? prosze o porade i z gory dziekuje

* uzupełnij proszę w profilu symbol silnika oraz rocznik - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie trzeszcza ci glosniki tylko radio nie daje rady ich "pociagnac"

nie sugeruj sie tym ci uslyszales w sklepie bo tam sa profesjonalne zabudowy i tam zawsze bedzie grac lepiej niz w samochodzie

a podstawowe pytanie czy zamontowales glosniki juz na swoje miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tych głośników w drzwiach czy na próbę niezamontowanych?? Trzeszczy nawet jak jest cicho czy na prawie maksymalnej głośności? Pamiętaj, że te głośniki są nowe w przeciwieństwie do tych których słuchałeś, a nowe zawsze grają gorzej na początku!!! muszą się "dotrzeć", tak samo jak silnik w nowym samochodzie, nie można pałować przez parędziesiąt godzin tylko dać im spokojnie pograć. Mogłeś też pomylić fazy i woofery się "znoszą" - spróbuj zamienić + z - przy jednym wooferze najlepiej tym nowym i zobacz czy coś się zmieniło.

Ps. Nie sugeruj sie mocą podaną na radiu, bo tak naprawdę moc sinusoidalna radia to MAKSYMALNIE 4x27W

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie zgodzę się z Tobą.

Głośniki nie mają żadnego docierania itp itd.

Po wyjechaniu z fabryki i podłączeniu do sygnału powinny grać idealnie.

Odnośnie maksymalnej mocy zwykłego radia na scalonej końcówce (zmostkowanej) osiągniesz 4x27W ale przy THD 10%i przy włączonym silniku (napięcie instalacji 14,4V), tego się słychać nie da.

Jak obejrzysz wykres THD/Po to ujżysz ładny wykres logarytmiczny zaczynający się gdzieś od 16W (dla obciążenia 4R).

Gdyby woofery się znosiły to by byłbardzo płaski bas a nie harczenie.

Głośniki ci harczą gdy są zamontowane w drzwiach, czy też jak na chwilę na krótko podepniesz pod radio?

Może w drzwiach coś ci siedzi i wpadaw rezonans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cicho to nie ale jak troche glosniej to trzeszcza ale jak podlaczylem do wierzy na probe to ladnie graly a radio byle jakie w samochodzie nie jest bo nie kupilem za 300zl z przeceny wiec nie wiem czemu tak jest... ze ciszej gral ten jeden glosnik od orginalenego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podłączyłeś?

Na innych głośnikach radio gra dobrze?

Musisz sprawdzić te 2 rzeczy i będzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy głośnik gra ciszej od oryginalnego to pewnie ma mniejszą skuteczność, to parametr podawany w dB. Jak trzeszczy to może gdzieś się ociera obudowa i wtedy są takie efekty. Radio na pewno mocy nagle nie straciło :).

U mnie głośnik zaczął trzeszczeć kiedy puścił klej pod magnesem i musiałem go na nowo kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki te są na pełnej zwrotnicy na której też odkładają sie straty i może sie okazać że po prostu radyjko nie wydala. Miałem kiedyś jak zajmowałem się zawodowo car audio taki problem i po dopaleniu zestawu wzmacniaczem głośniki zaczęły grać ładnie. Niestety w wielu przypadkach co do mocy radia to to co na nich piszą to tylko cyferki :), a biorąc rzeczywiste parametry zasilania okazuje sie że mamy naprawdę 1/3 deklarowanej mocy przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie fundusze możesz przeznaczyć na wzmacniacz. Jak podasz to cos znajdziemy bo jest w czym wybierać na allegro. Wystarczy jakiś 2-kanałowy. Fajnie jak miałby około 70 - 100W RSM 4ohm. Fajnie jak miałbyś możliwość podpiąć cos na próbę jak będą głośniki na swoim miejscu założone i wtedy masz 100% pewności żeby nie naciągać cie na wzmacniacz :). Ale uważam że jak głośniki maja 70W RSM to żeby pokazały swój potencjał to wzmacniacz jest potrzebny. Pozdrawiam.

ps. jak rozglądałem sie na allegro to w okolicach 200zł coś przyzwoitego by upolował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki nie no wiesz jak podlaczylem do wierzy ten glosnik t odawal rade ladnie nawet gral bez montarzu trzymalem go w lapie w samochodzie orginalne dobrze graja wiec wszytsko wskacuje ze potrzebny jest wzmacniacz bede musial sie rozejrzec ale teraz mam drzwi do rematu bo wczoraj dziad mi przywalil wiec odloze wzmacniacz na nastepny miesiac... a tak na marginesie duzo jest roboty zeby pochowac przyzwoicie kable ? bo wzmcniacz w bagazniku do niego kabel od akumulatora od radia i poznie od niego znowu kable do glosnikow nie chce zrobic sobi epajeczyny a jak siedziales w tym to moze cos poradzisz? no i dzieki za podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy progowe od strony kierowcy rozebrać, tylna kanapa i kabelki położysz w progu. Zasilanie z komory od akumulatora kolo komputera od strony kierowcy na podszybiu masz ładne przejście. Ładnie to poukładaj od radia, w progu do bagażnika. Wzmacniacz przykręć w bagażniku na górnej ścianie i pospinaj do kupy. Nie powinno być dużo roboty. Ja u siebie tak przeprowadziłem i gra ładnie, nie siadają zakłócenia na przewodach sygnałowych. Musisz położyć kable głośnikowe do drzwi ( jeżeli nie chce ci sie bawić to dociąg za radio i tam podepnij głośniki przednie ale "fachowo" powinno sie dociągnąć lepszy przewód do drzwi), cinch 2-kanałowy, przewody zasilające. Jeżeli chodzi o zrobienie jak sie należy drzwi to znajdziesz w odpowiednim dziale na forum jak co zrobić. Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby przewody sygnalowe ulozyc z dala od wszelkiego rodzaju przewodow pradowych. Pozwoli to uniknac przykrych niespodzianek w przyszlosci. Niestety to tylko jedna z wielu zasad ktorych nalezy przestrzegac przy instalacji audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie on kupił głosniki o impedancji 2R a radio ma na 100% wyjścia na głośniki 4R i charczenie spowodowane jest włączaniem zabezpieczenia przeciwprądowego lub po prostu nie wydolnością końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sprawdź ustaienia basów w soniaczku, bo może masz na full, a soniaki potrafią nawet z największego szrotu wydostać bas, może miałeś wcześniej jakieś szroty i bass na full i podaje prawie sam bas, a ponieważ głośnik jest na zwrotnicy to może wycinać bardzo niskie częstotliwości i dochodzą tylko jakieś mizerne sygnały.

Ale mogę się mylić, podobnie możesz mieć też i kable za małe (przekrój) i dochodzi do nadmiernego spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...