Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy ten szum podczas jazdy jest normalny ?


filip1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, więc tak sprawa wygląda. Kupiłem niedawno na allegro koła alu ori 16" + opony dunlop 205/55 używane 2006r. , bieżnik 5mm. Wczoraj je wyważyłem, zamontowałem, i dziś zrobiłem traske 400km, i jak jadę to jest jakiś jakby szum od kół. Przynajmniej w porównaniu do tego, co było w zimę, jak jeździłem na 15" ori i oponach nówkach michelin :gwizdanie: Tamte opony były o wiele cichsze. Czy teraz to tak ma być? Bo raczej rozmiar felg i opon jest ok. Więc w czym problem? Aha, i jeszcze taka rzecz : na dziurach słychać piszczenie gdzieś z tyłu :gwizdanie: To może być coś z kołami? PS. Z tym piszczeniem, to śmieszne pytanie, bo powodów może być wiele, ale te piszczenie zaczęło się od wczoraj, tzn od montażu nowych kół. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szum to jak najbardziej zmiana ogumienia może to powodować bo zależy od rodzaju bieżnika opony. Kiedyś jak jeździłem jeszcze oplem to miałem kumpla w zakładzie oponiarskim i zakładałem do siebie kilka różnych kompletów opon i niektóre naprawdę potrafiły być głośnie. Fakt jest też taki że masz używki i jeździły w innym samochodzie i jeżeli była np. zła zbieżność albo inna charakterystyka zawieszenia to zużyły sie tak że teraz u Ciebie głośno sie zachowują. Nie wiadomo czy piszczenie jest z tym związane może to zbieg okoliczność ale musisz sie temu problemowi przyjrzeć dokładniej i zobaczyć co sie dzieje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina felg ,tylko ogumienia :cool1: opony poszczególnych firm są zróżnicowane i różny jest poziom szumów które wytwarzają,więc jeżeli przeszkadza ci szum to wymień opony ,a felgi zostaw :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego FAZY, dzięki za odp. A mógłbys coś jeszcze dodać nt. tego trzeszczenia? Może to iść od kół/opon? Lub czym innym może to byś prawdopodbnie spowodowane? Dziwne, że akurat wczoraj wymieniłem koła i od wczoraj trzeszczy :gwizdanie: Dźwięk taki jakby zgrzewkę wody mineralnej machać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem swoją również miałem dunlopy sp sporty - tylko ze byly juz troche zjechane i szumiały bardzo

z tego co wiem dunlopy sa dość głośne - a czym mniej bieżnika tym bardziej!!!

zmień opony na inne :> ja zminilem i nie narzekam cisza jak makiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dobrze ze to przeczytalem bo kupilem kola z felgami 16/205/55 i na tyle byly dunlopy ok 5-6 mm a przod juz niepanietam ale nie donlop i w zasadzi to ich nie bylo biorznik ok 1mm i musze na przod kupic jakies opony i chcialem dobrac dunlopy ale chyba sobie odpuszcze i poszukam czegos cichszego.... a tak na marginesie to mam nowki barumy bravuris 15/195/65 zrobione na nich ko 2tys km i te to dopiero wyja.... koloego arturo_freestyler a co zalozyles u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et felgi 45, oponki 205/55/16 dunlop . Chyba muszę się przyzwyczaić do tego hałasu, bo dochodzę do wniosku ze ten model opony jest po prostu głośny... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dobrze ze to przeczytalem bo kupilem kola z felgami 16/205/55 i na tyle byly dunlopy ok 5-6 mm a przod juz niepanietam ale nie donlop i w zasadzi to ich nie bylo biorznik ok 1mm i musze na przod kupic jakies opony i chcialem dobrac dunlopy ale chyba sobie odpuszcze i poszukam czegos cichszego.... a tak na marginesie to mam nowki barumy bravuris 15/195/65 zrobione na nich ko 2tys km i te to dopiero wyja.... koloego arturo_freestyler a co zalozyles u siebie?

miałem 235/45/17 (używane/zjechane) dunlopy sp sport maxx szum jakby łożyska szumialy taki straszny ---> zmienilem je na nokiany 225/45/17 (nówki) zima i cichutenko ---> teraz zmienilem na 235/35/19 lato nówki KENDA KEISER i też jest cichuteńko

kiedyś w innym aucie mialem juz dunlopy używane też szumiały ale po zmianie na nówki tez dunlop sp sport 9000 była cisza :cool1: miałem również dunlopy sp sporty 2000 i 3000 - nie były złe :>

ale jak juz pisałem wcześniej dunlopy ogólnie dość głośnawe sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et felgi 45, oponki 205/55/16 dunlop . Chyba muszę się przyzwyczaić do tego hałasu, bo dochodzę do wniosku ze ten model opony jest po prostu głośny... :gwizdanie:

Model opon prawdopodobnie nie jest glosny, z tego co wiem to np dunlopy sp sport 01 [na temat innych bieznikow nie mam takich info] sa jednymi z najcichszych opon letnich, bynajmniej wg ostatnich testow porownawczy [ rozmiarow 205/55 r16] ktoregos magazynu motoryzacyjnego.

Z tego co widze wiekszosc montuje uzywane opony [sam tez to zrobilem wczoraj :cool1:], a te trafiaja do sprzedazy glownie ze wzgledow nieprawidlowego zuzycia [bo po co ktos by sprzedawal dobre opony?]. Mimo obiecujacej glebokosci bieznika opona m.in. moze byc wyzabkowana i to nie musi byc nad wyraz wyrazne, aby nadmiernie halasowalo podczas jazdy.

Jak wyzej napisalem, wczoraj zamontowalem sobie oponki uzywane, maja ladna glebokosc bieznika, kolo 4mm, ale juz przed montazem zauwazylem delikatne wyzabkowanie po wewnetrznej stronie opon[mialy to conajmniej 2 opony]. Halasuja glosno, slychac je od okolo 40km/h. Drgan kierownicy nie ma na szczescie, poki co przejezdze na nich, bo nowych 16" nie kupie [w planach wieksze kola...] :naughty:

kiedyś w innym aucie mialem juz dunlopy używane też szumiały ale po zmianie na nówki tez dunlop sp sport 9000 była cisza :cool1: miałem również dunlopy sp sporty 2000 i 3000 - nie były złe
w skrocie: nowa to nowa, a uzywka nie kazda jest dobra...

Pozdrawiam

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model opon prawdopodobnie nie jest glosny, z tego co wiem to np dunlopy sp sport 01 [na temat innych bieznikow nie mam takich info] sa jednymi z najcichszych opon letnich, bynajmniej wg ostatnich testow porownawczy [ rozmiarow 205/55 r16] ktoregos magazynu motoryzacyjnego.

kiszka te opony... śliśkie na mokrym jak diabli, co z tego że ciche... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam continental conti premium i kupilem je na www.opony rok temu i sa do d*py .myslalem ze to lozysko (wymienilem) a tu dalej szumia charcza itp juz mnie k.....a bierze bo chyba nie siadly mi wszystkie lozyska, takiego dziadostwa jeszcze nie mialem jak leje deszcz to ich nie slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie wszystkie ale moze poprostu inne niz wymieniles.. skoro razem z mechanikiem blednie oceniliscie sprawnosc jednego lozyska to moze i co do pozostalych sie mylicie :evil: ja jestem swiezo po wymianie lozyska.. tez na poczatku myslalem ze to opony bo szum zaczal sie wlasnie po zmienie opon i nie dalem sobie przemówic ze to lozysko.. podczas wymiany ze starego lozyska wysypaly sie wszystkie kulki.. na nowym jest cud miod malina :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opony Dunlop sp sport 9000 i są ciche i super się zachowują na suchej i mokrej nawierzchni..a zjeździłem już trochę opon..i byłem kiedyś zwolennikiem innych producentów opon... ale te się naprawdę sprawdzają :good: .więc jak słyszę że ludzie narzekają na te opony, a później czytam że kupują używki...to nic dodać nic ująć :wallbash: :wallbash: :wallbash: good luck :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze ja kupilem nowki a tu takie dziadostwo a naczytalem sie ze cisza jest na nich a tu d*pa przeciez teraz nie kupie zas nowych opon a co do lozyska to moze to inne ale gosc ktory to robil ma pojecie i obsluchanko bylo. zmienie jeszcze na inne oponki i zobacze czy to czos da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary to ja ci powiem ze opcja szukaj byla uzywana pare dni i wg testow i innych zrodel mialy byc cool ale sa do d*py poprzednio miale goodyear i one w porownaniach powinny byc glosniejsze a byly o niebo lepsze wiec albo opony do d*py albo jeszcze ktores lozysko charczy ale teraz poczekam az sie rozleci i dopiero wymienia bo szkoda kasy pakowac a nic nie uzyskiwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś jeździłem na goodyear i były naprawdę spoko... :good: ale jednak Dunlopy są lepsze... :naughty: a kiedyś czytałem opinie na forum i ludzie raczej nie są przekonani...mam na myśli większość z opinii...o oponach pirelli i michelin...ale to kwestia gustu i potrzeb..a co do łożyska...o ile to jest przyczyną..ja bym nie jeździł aż się rozsypie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...