Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Słabo trzyma stacje w radiu Delta - czy kable są ok (zdjęcia) ?


micekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W radiu słabo trzymaja się stacje. Czy mam dobrze podpiate kable i czy antena ma wzmacniacz? Jak to sprawdzić>?

Znalazłem na forum stary temat o tym ale nie było rozwiązania.. Który kabel to zasilanie wzmacniacza anteny?

Podłączyłem zasilanie do czerwonej kostki do czarno czerwonego kabla i zaświeciła mi się deska i kontrolki.. :blink:

Powiedzcie czy kostki sa dobrze podłączone. Dodam że czerwoa duża nie jest wpinana do radia bo nie ma gdzie :)

2a02c6029a6b7667med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem nie wiem oddaje auto do elektryka bo inne rzeczy bedzie tez robil zobaczymy co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz antenki ma własne zasilanie. (znaczy zasilanie idące od radia). Ale w większości przypadków jest problem w niedolegającej masie przy wzmacniaczu. Wzmacniacz znajduje się w prawym tylnym słupku (jak się mylę niech ktoś poprawi, bo nie jestem pewien na 100%).

Najpierw znajdż wzmacniacz i zobacz czy on dostaje zasilanie.

Skoro już masz wyjęte radyjko to może sprawdzić napięcia woltomierzem, może w radiu sie wyjście spaliło (wątpliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm kurcze ale jak się tam dostać? Czy to dużo roboty żeby wytargać ten wzmacniacz?

Tylny prawy słupek czyli od bagażnika powinno być dojście.. Ale od strony prawego schowka czy czeka mnie demolka podsufitki?

Dajcie znać jeżeli ktoś się z tym już bawił?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podsufitki na pewno nie. Tylko te plastik co jest między szybami. To jest w sumie chwila jak się wie jak. Ale ja nie jestem pewien w 100% czy w Twoim modelu właśnie tam jest ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: hmm to się okaże jutro :naughty: dobiore się temu tyłowi ze sprzętem i poszukam cwaniaka :)

Dam znać co i jak.. Może jakieś foto story sie zrobi bo na forum jest duzo tematów ale tak naprawde nikt dokładnie problemu nie załatwił. Tylko jakieś połowiczne informacje.

No zobaczymy, a narazie dzięki za podpowiedź.

ps

czy fotka kostki coś podpowiada? Na którym kablu może być potrzebne napiecie?

Podpinałem do tego ciemnego w czerwonej kostce, ale podświetliła mi się deska i wszystkie kontrolki :shocked::blink: i tyle...

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wzmacniacz znajduje sie w tylnym lewym slupku, za kierowca. ze zdjeciem jest troche zabawy ale powoli i spokojne podejscie do tematu i wszystko mozna zdemontować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wzmacniacz znajduje sie w tylnym lewym slupku, za kierowca. ze zdjeciem jest troche zabawy ale powoli i spokojne podejscie do tematu i wszystko mozna zdemontować:)

a własnie że nie.. W modelu z roku 98 wersja kombi wzmacniacz jest dokładnie pod lampką oświetlenia bagaznika. Ja mordowałem się z boczkami, połamałem kilka zaczepów i okazało się że to nie tam :disgust:

Odpinamy lampkę i pod spodem jest nasz wzmacniacz.

370e52ddb6aac35cmed.jpg

który po otwarciu osłonki wygląda tak

2f8dd6ce93effb8bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...