Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ponownym odpaleniem silnika


Kiniu86

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeździłem i bez zmian na ciepłym po 3 minutach nie pali. Po przejechaniu 20km i na włączonym silniku odkrecalem korek i nie ma żadnego zasysania. Gdzieś w jakimś temacie czytałem że jak jest problem z tym odpowietrzeniem to nie odpali na ciepłym dopuki właśnie nie odkręci się korka żeby odpowietrzyć układ. U mnie nie pali po 3 minutach i wystarczy poczekać dłużej nic nie robiąc i odpala. Tak czy inaczej sprawdziłem tak jak radziłeś i nic. 

Aktualnie czekam na Odpowiedź z reklamacji czujnika położenia wału korbowego żeby mieć pewność że ten jest dobry. A następnie wymienię czujnik położenia wałka rozrządu którego odczyty są dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupie 93 w pozycji wałka rozrządu mam raz odczyt  4  następnego dnia 2 kolejnego 1 a innym razem w ogóle nie mam odczytu z tego czujnika. Czy to świadczy o uszkodzeniu tego czujnika??? Czy może to być jakiś problem z rozrządem? (obroty nie falują moc jest bez zmian od dawna) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiniu86 napisał:

W grupie 93 w pozycji wałka rozrządu mam raz odczyt  4  następnego dnia 2 kolejnego 1 a innym razem w ogóle nie mam odczytu z tego czujnika. Czy to świadczy o uszkodzeniu tego czujnika??? Czy może to być jakiś problem z rozrządem? (obroty nie falują moc jest bez zmian od dawna) 

W 93 możesz mieć od -3 do +6 i to jest normalne, wartości zmieniają się przynajmniej u mnie w zależności czy zimny czy ciepły silnik i oscylują w okolicy zera.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem:) w kilku innych tematach  czytałem że w grupie 93 każda wartość inna niż 0 świadczy o złym ustawieniu rozrządu  że jeszcze plus minus 1 to ok a teraz że od -3 do 6 też dobrze:) No nic czekam na wynik reklamacji czujnika położenia wału korbowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się na odpowiedź z reklamacji. Po przejechaniu 20 km i postoju 11 godzinnym auto już nie odpaliło. Kręci i nie chce zapalic. Aku nowy po podmianie czujnika położenia wału korbowego bez zmian. Po odpięciu czujnika temperatury też bez zmian. Bezpieczniki z boku sprawdzone. Pompka paliwowa w ogóle się nie załącza nie ma prodow czyli nie dostaje sygnału tylko skąd??? Dopiero w poniedziałek elektryka ma czas zobaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz że teraz ktoś Ci pomoże po takim pyskowaniu do forumowiczów? Skoro jesteśmy "takimi fachowcami" to zapewne sobie poradzisz z problemem, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 19:50, zionx napisał:

Liczysz że teraz ktoś Ci pomoże po takim pyskowaniu do forumowiczów? Skoro jesteśmy "takimi fachowcami" to zapewne sobie poradzisz z problemem, pozdrawiam :)

Pomógł realny fachowiec i problem rozwiązany. Liczyłem tu na jakąś konkretną sugestie poparto logicznymi argumentami a nie czepianie się gazu z uporem maniaka. A na tym forum nie otrzymalem nawet 1 logicznej i sensownej odpowiedzi w tym temacie przez fachowców twojego pokroju :) Ale z niektórych waszych sugesti mój mechanik i elektromechanik miał kupę śmiechu :) Także wielkie podziękowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...