Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie łączy się z autem


pijey88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, VCDS nie chce mi się połączyć z samochodem. 

VCDS 19.6.2 , kabel to VAG196

Całość działała, ale pewnego dnia przestał się łączyć. Wykasowałem program, sterowniki, wgrałem od nowa i działało jak wcześniej. Po pewnym czasie problem wrócił, znów nie chce się połączyć z CAN, kasowanie i ponowna instalacja nic nie daje. Możliwe że program złapał łączność z Internetem, nie jestem w stanie tego sprawdzić. Aktualnie ma zablokowana sieć, po wgraniu od nowa nic sie nie zmieniło. Próbowałem na innym komputerze, jest to samo. W samochodzie wszystko OK, inny kabel nie ma problemu z łącznością. Czy da się uratować kabel?

Teoretycznie kabel sprawny, system i program go widzą, jedynie wyświetla podczas testu CAN:Niegotowy..., nie wiem czy tak powinno być. Oczywiście odpalany przez VCDS Loader 9.2

Podczas różnych prób z kasowanie i wgrywaniem od nowa raz mi się udało połączyć, działał 2 min i rozłączyło... Będzie cos z niego czy czas na nowy kabel?

vcds3.PNGvcds2.PNGvcds1.png

Edytowane przez pijey88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z chinolami. Padł i tyle. Kup ori nie będzie probemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales wylączoną aktualizację w opcjach ? jak nie, a zarazem laptop miał polączenie z internetem to lipa, masz zablokowany kabel zakladając oczywiście ze to chiński klon

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie czy mozna odkupic tu od kogos na forum badz z jakiejs  strony oraz konkretny model kabla  do a4b8 by moc wgrywac roznego rodzaju modyfikacje? np czy sie da kierownice multifunkcyjna bez manetek na dolozenie tej z manetkami do zmiany biegow  czy trzeba jakies kable wiazki przerabiac czy tylko podlaczyc komputer i tam w ustawieniach cos przelaczac auta nie mam dlugo wiec nie jestem az tak w temacie jak tutaj forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra roli jak długo jesteś na forum, jeżeli umiesz pisać i czytać wystarczy poszukać. Wszystko jest opisane i wielokrotnie wałkowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 13:33, Muskel1 napisał:

Nie gra roli jak długo jesteś na forum, jeżeli umiesz pisać i czytać wystarczy poszukać. Wszystko jest opisane i wielokrotnie wałkowane.

 

akurat to samo moge powiedziec bo chodzilo mi o manetki w kierownicy do zmioany biegow takie PLUS i MINUS  jak opisane w poprzednim pytaniu a nie manetki od tempomatow ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napiszę Tobie jeszcze raz. Do manetek zmiany biegów i kierownicy multifunkcyjnej potrzeba jest odpowiednia taśma/ślimak kierownicy. Nie cwaniakuj tylko się doucz i czytaj co Ci ludzie polecają. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto tu cwaniakuje, ja tylko pisalem logiczne zapytanie, a dostalem w zamian manetki od tempomatu a pisane bylo o biegi i ot wielkie mi cfaniakowanie, po to chyba jest forum aby dopytac sie czegos dowiedziec a nie udawac albo inaczej jakby to kazdy piszacy odrazu wiedzial co kto ma na mysli ... 

 

ale niech kazdy odbiera to na swoj sposob oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał:

Więc napiszę Tobie jeszcze raz. Do manetek zmiany biegów i kierownicy multifunkcyjnej potrzeba jest odpowiednia taśma/ślimak kierownicy. Nie cwaniakuj tylko się doucz i czytaj co Ci ludzie polecają. 

kierownice multifunkcyjna mam, a chodzilo mi o dolozenie kierownicy z manetkami  a nie multifunkcji i manetek od biegow, a wiec jest ogloszenie na internecie i wg czlowika co sprzedaje jest ta sama wtyczka co do multi ale to wg niego, nie wiem temu czy to wystarcza czy nie, bo auta tutaj nie mam w kraju by to sprawdzic a kupic cos,,,,, oma wygladac a nie byc funkcjonalne to tez mi nie potrzebne, temu zapytalem moze ktos cos wie skoro macie te marke auta od wielu wielu lat a nie jak ja od paru tygodni i tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz multifunkcyjną kierownicę to ślimak może zostać ten co masz. Potrzebujesz tylko kierownicę z łopatkami i wiązkę kierownicy do niej. Nr wiązki to 8U0971589J. Na koniec poprawnie zakodować łopatki w sterowniku 16 (ślimaku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, czlowiek ktory ma te kierownice napisal mi ze nr org to 8k0419091BC i ma do niej airbag i tasme 

 

Wiec chyba i podlaczenie bedzie takie jakie mam  skoro napisal tasme posiada moze to o to chodzi? chyba ze sie myle, wiec pozostawaloby ustawienie w sterowniku 16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taśma jest dołączina do tamtej kierownicy z łopatkami to powinna pasować (jeżeli nie wrzucił ktoś innej). Wystarczy wymienić i zakodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...