Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaczął kopcić na biało ( BPW)


Kimas97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od kilku dni zauważyłem na wolnych obrotach z rury dym koloru białego. Szczególnie przy staniu w korku lub powolnym ruszaniu wydobywa się. Dym jest na zmianę zimny/ ciepły silnik. Auto moc ma, odpala normalnie, wczoraj przegoniony na autostradzie 220 km/h oleju nie ubywa, płynu chłodniczego również. 

Jaki może być objaw takiego stanu podejrzewam jak i mój mechanik z którym konsultowałem się telefonicznie EGR lub chłodniczke EGR. 

Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem ? 

Edytowane przez Kimas97
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczcie pod vaga, tez mysle ze to moze byc egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze odma. Tak jak mówię żadnych płynów nie ubywa. Na rozgrzanym silniku to wiadomo delikatnie więcej jest płynu chłodniczego ze względu na ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr. Niestety standard.

Do tego dochodzi pewnie szarpniecie po jezdzie z rownymi obrotami: jedziesz na tempomacie 2k obr chcesz wyprzedzic i jest szarpniecie i dopiero zaczyna przyspieszac.

Stara oryginalna wersja ma tendencje do kantowania sie na ośce z wykorbieniem ktora steruje grzybkiem zaworu- powodem jest inzynier idiota ktory projektujac to ustrojstwo nie przewidzial zadnego lozyskowania tej oski.

Mozesz kupic ori uzywke  ale nowsza wersje. Jest poprawiona i praktycznie dozywotnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...