Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie sterownika Abs/esp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, tak wiem temat wałkowany milion razy, ale do rzeczy. Dziś w nocy padł mi akumulator a co za tym idzie, rozkodowało mi sterownik abs- świeci się kontrolka abs,esp i na fis hamulec ręczny. Posiadam tylko tester diagnostyczny vag 506m i sprawdziłem kodowanie no i same 00000, tester ten posiada funkcję kodowania, lecz nie bardzo coś idzie, dodam, że kodowałem nim ryglowanie zamków i przeszło z abs jednak problem. Tak w skrócie opiszę jak to robię, może popełniam jakiś błąd:

1. Podłączam tester

2. Włączam zapłon

3. Wchodzę w zakładkę Hamulce Abs/esp

4. Loguje się 09555

5. Kodowanie 04255

6. Wsc 12345

Po tym wywala komunikat, że wartość jest nie do przyjęcia. Tak samo robi, przy próbie resetu kąta skrętu, no ale może to przez to, że nie mogę zakodować abs. Co ciekawe jak zamiast kodowania wpiszę same 00000 to piszę, że pomyślnie zakodowano..

Błedy jakie wyrzuca:

00778

01044

Moje pytanko brzmi, robię coś źle? Czy po prostu ten tester nie da rady zakodować abs'u,?

Dodam, że próbowałem bardzo dużo razy i bez zmian, akumulator również odłączałem i nic nie pomaga. 

Opublikowano

Od kiedy po padnięciu akumulatora trzeba kodować sterownik abs??

Nigdy sid z tym nie spotkałem.

Normalnie zakładasz akumulator przejeżdzasz 100 m skręcając to w lewo to w prawo i kontrolki gasną.

Myśle że zrobiłrs bład grzebiąc w kodowaniach i teraz masz te problemy.

Opublikowano
1 godzinę temu, Damian98 napisał:

Moje pytanko brzmi, robię coś źle?

Jeżeli auto z opisu,to tak.

Jeżeli masz,to załącz zdjęcie wklejki z kodami wyposażenia;

Edytowane przez PAWEL69

Opublikowano
  • Autor

Też się z tym nie spotkałem a jednak kodowanie stracone. Grzebanie nie ma tu nic do rzeczy, kodowałem ryglowanie pół roku temu, a przed próbą zakodowania sterownika abs jego cod był 00000 więc odpada.

Kolego Pawel69 co takiego?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, PAWEL69 napisał:

Jeżeli auto z opisu,to tak.

Auto to audi a4 b6 2.5tdi AKE quattro, chyba dobrze tam wpisałem w profilu

Opublikowano
11 minut temu, Damian98 napisał:

Kolego Pawel69 co takiego?

image.jpeg

Podaj jeszcze numery sterownika abs.

Edytowane przez PAWEL69

Opublikowano
  • Autor

Właśnie tej wlepki u mnie brak.

Nr. 8E0614517A

Opublikowano
7 minut temu, Damian98 napisał:

Właśnie tej wlepki u mnie brak.

Nr. 8E0614517A

Multitronic???? automat??? 5hp?

Sory,nie doczytałem....Bez kodu wyposażenia będzie ciężko.

 

 

Edytowane przez PAWEL69

Opublikowano
  • Autor

Manual 6biegowy

Opublikowano
14 minut temu, Damian98 napisał:

Manual 6biegowy

To kodowanie masz ok.Nie wyrzuca Cię z kodowania po logowaniu?

 

Po kodowaniu, nie wychodząc ze sterownika musisz wykonać adaptację g85.

Login 40168 ,BS grupa 01 .

 

 

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie, wchodzę loguje się, potem przechodzę do kodowania, po kodowaniu te wsc i napis "kodowanie" po tym wyrzuca komunikat, że wartość jest nie do przyjęcia, no a to uniemożliwia mi adaptacje kąta skrętu. Może faktycznie tym testerem to nie pójdzie? :v

Opublikowano
1 minutę temu, Damian98 napisał:

Może faktycznie tym testerem to nie pójdzie? :v

Możliwe....spróbuj załatwić  vcds-a. 

Opublikowano
  • Autor

Z tym będzie ciężko, bo nikogo zbytnio nie znam kto by miał. Orientujesz się może ile by taka akcja kosztowała u jakiegoś mechanika? Bo gdzieś mi się na jakimś forum rzuciło, że 250 zł i nie wiem czy faktycznie, aż tyle kasuja?

Opublikowano
17 minut temu, Damian98 napisał:

Bo gdzieś mi się na jakimś forum rzuciło, że 250 zł i nie wiem czy faktycznie, aż tyle kasuja

Jak masz tyle zapłacić, to kupuj jakiegoś klona i za dwa dni zakodujesz i będziesz na plusie :wink:

Opublikowano
  • Autor

Dziś próbowałem się dodzwonić do różnych czarodziejów ale nikt nie odebrał bo chciałem spytać orientacyjnie o cene? może jutro, no jak 250zl to średnio się opłaca za 10min roboty 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 10.05.2021 o 21:23, Damian98 napisał:

Dziś próbowałem się dodzwonić do różnych czarodziejów ale nikt nie odebrał bo chciałem spytać orientacyjnie o cene? może jutro, no jak 250zl to średnio się opłaca za 10min roboty 

Serio kup sobie vcds'a za stówke i sam opanujesz sytuację.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.06.2021 o 15:10, Ivanek napisał:

Serio kup sobie vcds'a za stówke i sam opanujesz sytuację.

A mogłbyś podesłać link jakiś co w 100% to ogarnie, nie za miliony? byłbym wdzięczny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.