Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dźwięku Radio pionner


Blue123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłączyłem radio pionner (dodam zdj), kupiłem moduł do podłączenia go pod moją instalacje, przeciągnąłem plusa drugiego z zapalniczki no i radio odpala ale głosu brak czy z radia czy z kabla. Kompletna cisza. Dodam że zmieniałem radio chorus din1 na pioneer din 2. 

Ogólnie jednaj kostki nie podpiąłem bo też nie miałem gdzie. Ale raczej od niej nie zależy czy jest dźwięk czy nie. Zdj kostek i to jak podpiąłem dodaje w formie zdjęć. Jeśli jakieś piny trzeba przepiąć to dawajcie znać. 

Czerwona kostka nie podpięta to ta której nie znalazłem miejsca 

IMG_20210518_072010.jpg

16213522699097818014159810117358.jpg

16213523118778422480445887200329.jpg

1621352338766284130810461003505.jpg

16213523696437239055068911544627.jpg

16213524054902514902373726923804.jpg

16213524384863613744074291735959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do nowego radia dostałeś jakąś instrukcje i pinouty kostek. Na starym radiu też masz wszystko opisane.

Wystarczy połączyć wszystko jak bożka kazała zgodnie z pinoutem.

Jak nie wiesz jak to wklej tu pinouty.

Drugą kwestią to czy masz głośniki pasywne, aktywne czy z Bose bo wtedy jest różnica w podłączeniu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki bose. 

Niżej oinouty ze starego radia. Z nowego tylko te 3 strony znalazłem. Na samym radiu nic nie ma. Nie wiem jak to działa ale kostka od głośników jest cała zapełniona a z kostki od modułu w który wpinam wychodxi 6 kabli. 

Kompletnie już się w tym pogubiłem. 

IMG_20210518_210619.jpg

IMG_20210518_211527.jpg

IMG_20210518_211523.jpg

IMG_20210518_211504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć adapter pod system bose, bo to jest system w pełni aktywny i głośniki zasilane są ze wzmacniacza, który jest z tyłu. Radio podaje w tym systemie tylko sygnał liniowy do wzmacniacza. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten adapter nie jest pod bose?. Specjalnie dziś jeździłem do car audio. I gość zapewniał że to pod bose i że jest w miarę dobry bo te tańsze strzelają czasami. Możesz podlinkować jakiś adapter pod bose? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij najpierw profil bo nawet nie wiadomo o jakim aucie tu mowa. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Uzupełnij najpierw profil bo nawet nie wiadomo o jakim aucie tu mowa. 

Sorki nie zauważyłem. Już zaktualizowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona kostka to wyjścia liniowe i wzbudzenie wzmacniacza. Wpiąłeś do niej kostkę instalacji? Czy leży tam luźno?

Screenshot_20210518-214208_Opera.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Ta czerwona kostka to wyjścia liniowe i wzbudzenie wzmacniacza. Wpiąłeś do niej kostkę instalacji? Czy leży tam luźno?

Screenshot_20210518-214208_Opera.jpg

Ona jest wpięta w tą czarna koste z auta co wychodzi. Tylko na tej czarnej jest cały szereg kabelków wpiętych w piny a na tej czerwonej instalacyjnej tylko 6 wychodzi tak jak widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie szkodzi, ta kostka podzielona jest na 3 małe mini-iso kostki. C1 C2 i C3. Ciebie intetesuje tylko C1, bo to ona odpowiada za głośniki i wzmacniacz. Tamte to sterowanie zmieniarką, CANy.  etc.

Sprawdź w takim razie, czy do wzmacniacza wychodzi napięcie wzbudzenia, z tej czerwonej kostki. Czy pojawia się ono na zaznaczonym pinie po załączeniu radia.  U Ciebie chyba niebieski przewód (jeżeli dobrze widzę). 

Screenshot_20210518-220108_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

To nic nie szkodzi, ta kostka podzielona jest na 3 małe mini-iso kostki. C1 C2 i C3. Ciebie intetesuje tylko C1, bo to ona odpowiada za głośniki i wzmacniacz. Tamte to sterowanie zmieniarką, tel.  etc.

Sprawdź w takim razie, czy do wzmacniacza wychodzi napięcie wzbidzenia z tej czerwonej kostki. Czy pojawia się ono na zaznaczonym pinie po załączeniu radia.  U Ciebie chyba niebieski przewód (jeżeli dobrze widzę). 

Sory ale Pierwsza część czaje ale co mam sprawdzić to nie bardzo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to czh wychodzi coś z drugiej strony tej kostki w zaznaczonym miejscu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po włączeniu radia w tej czerwonej kostce pojawia się napięcie +12 V. Ten pin/przewód zaznaczyłem zielonym kółkiem na rozpisce pinów tej kostki.  

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał kupić miernik. Także dopiero jutro. Ale miałem podpięte radio chorus dosłownie tydzień temu i wszystko śmigało. Chyba że nie ma tu nic jedno do drugiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam,  że Twój adapter nie wzbudza wzmacniacza. Radio Chorus nie wymaga adaptera dlatego działało na oryginalnej instalacji, bo do takiej jest przystosowane. Możesz sprawdzić też próbówką (żaróweczka 5W na12V) jeden przewód do masy drugi na ten pin. Musi się zaświecić gdy załączysz radio.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być H6w? Miałem jedna ona jest 6w na 12 ale niestety jest spalona także jutro dam znać jak wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być. Ważne żeby nie pobierała dużo mocy, czyli miała niską liczbę Watt, bo w przeciwnym razie duży prąd popłynie. To jest tylko sygnał wzbuzający wzmak i nie jest przygotowany na wielkie natężenie prądu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pokaż jeszcze gdzie te przewody z czerwonej kostki idą.

Na moje powinieneś brać sygnał liniowy z wyjść RCA w radiu, a jeden przewód tylko dać do wyjścia ANT w radiu (wzbudzenie wzmacniacza bose)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...