Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy rozrząd jest ok?


Exeo1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie rozrządu zaczęły mi się wibracje na fotelu kierowcy gałce i lewarku. Wydaje mi się że na niskich obrotach jest trochę mułowaty po tym zabiegu. Grupy 90,93 max 1°. Dzisiaj zdjąłem dekiel wrzucam zdjęcie. Czy walki są ustawione prawidłowo?

IMG_20210521_102323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę zgodności odstępu magicznych 16 oczek (powinieneś wiedzieć co mam na myśli).

Tak swoją drogą to nie sprawdziłeś zgodności po montażu "z przodu" i "z tyłu" i poskładałeś wszystko do kupy??

Efekty widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wymieniany  też rozrząd z łańcuchem? Po tym zdjęciu ciężko sie odnieść i jest raczej ok. Poza tym jakby cos było nie tak to wartości w grupie 93 nie wynosilyby 1, tak jak pisałeś. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniany był tylko pasek. Ze strony łańcucha była wymieniana tylko uszczelka pod napinaczem. Przed złożeniem wszystkiego sprawdzałem przód i tył i było tak jak na zdjęciach. Moim zdaniem jest 16 ogniwek pomiędzy znakami. Synchronizacja rozrządu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet logów i będzie widać czy to się trzyma kupy. Rozrząd moim zdaniem jest ok i nie ma się co czepiać. Jaki masz napinacz paska, hydrauliczny czy mechaniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 18:59, AndrzejK. napisał:

To akurat zdecydowanie lepiej.

jeden i drugi wytrzyma 80k. Pompy zazwyczaj przy 60k zaczynają podciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, że wersja fabryczna/hydrauliczna pracuje bardziej "miękko", bo nie jest to skręcone na sztywno jak przy mechanicznym. Pasek nie jest przez to poddawany dużym naprężeniom szczególnie przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego kowalskiego jest to bez różnicy, poza walorami słuchowymi. Mechaniczny zestawy wyglądał jak nowy po 80k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ELLIOTT napisał:

Dla zwykłego kowalskiego jest to bez różnicy

Tak, pełna zgoda w tym stwierdzeniu....

Natomiast ja osobiście wymieniałem sobie rozrząd z fabrycznego hydraulicznego na również tą opcję z hydrauliką i widziałem jak to pracuje w porównaniu do mechanicznego, który widziałem w innym aucie.

Ale pewnie, zarówno jedna jak i druga opcja będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mądrości "anżeja" na forum..

Kto ci powiedział że mechaniczny napinacz jest skręcony na sztywno? Wiesz jak wygląda zestaw mechanicznego napinacza? Może nie wiesz, to dodaję zdjęcie. Wiesz co to za element na lewo od rolki napinającej? Nie, nie napiszę Ci, bo to kolejna Twoja praktyka - wyłapywać mądrzejsze odpowiedzi od innych i powielać je w każdym temacie. Na prawdę nie wiem co Twoja aktywność na forum ma na celu, ale na pewno nie jest pomocna, powiedziałbym że czasem wręcz przeciwnie..

Moderacja też by się mogła nieco zainteresować?..

Screenshot_20210617-060422_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż źle widzisz, właśnie to jest twoja wiedza

To jest napinacz mechaniczny z hydraulicznym kompensatorem drgań

Weź się może ogranicz do wypowiedzi w tematach na których masz jakąś wiedzę..

I nie.. nie pluję jadem, po prostu drażni mnie fakt że ktoś tu przychodzi się czegoś dowiedzieć, a dostaje garść bzdur..

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie plujesz jadem jak to określiłeś niestety, ale to Twój problem.

Co do samego zestawu, który dałeś to jest właśnie zhydrauliką/tłumikiem drgań, zwał jak zwał i taki dawali w fabryce, a powyżej była mowa o różnicy do "mechanicznego" gdzie z tej hydrauliki została tylko obudowa, a rolę napięcia pełni czysto mechanicznie rolka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwał jak zwał, tylko obie wersje są mechaniczne, może być kompensator, a może go nie być

Nie chce mi się z Tobą dyskutować

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wzajemnie, jak nie odróżniasz jednego zestawu od drugiego to nie mamy o czym rozmawiać i pozostań sam ze swoimi mądrościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zionx napisał:

może być kompensator, a może go nie być

I właśnie o tym napisałem I tu jest różnica w zestawach i sposobie pracy....dobra odpuszczam dyskusję z Tobą, bo nie prowadzi to do niczego konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...