Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Proszę o pomoc w dobraniu felg i opon


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym od razu przeprosić za nowy temat lecz nie mam naprawdę ostatnio czasu na szperanie po necie :( .

Mam zamiar nabyć nowe felgi oraz opony i mam dylemat :) Czy 17" wejdą bez problemu z oponami 205/55?? Jezeli opony mają za wysoki profil to jakie szukać? Nie chciałbym by odbiło się to znacznie na komforcie. Proszę o poradę jak taki zestaw sie zachowuje, obecnie jeżdżę na 195/65 R15. Następnie czy po założeniu 17 auto nie pójdzie w górę?? Mam seryjne zawieszenie i chciałbym by tak zostało. Ewentualnie proszę o podpowiedz na zestaw z 16"felgami Pozdrawiam i wesołych świąt :)[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2009, 00:21_________________________________________________I co sądzicie o takich felgach ?? http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=603396947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo_freestyler a czy opcji drugiej mocno zmieni sie komfort jazdy?? znacznie sie pogorszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegooo nie dramatyzuj :decayed:

ludzie wsadzają i 19tki dają auto na glebe -70 i jeżdżą...

ja powiem tak... na seryjnym zawiasie to nawet 19 cali z profilem 55 (ale taki balon to chyba tylko do Q7 wejdzie :polew:) to praktycznie nie odczujesz zmiany... u siebie wsadziłem 18 na 40tce i różnica jest nie wielka... komfort prawie ten sam z tym że wiadomo jeżeli chce się uszanować felge to omijam dziury i krawężniki :gwizdanie: ale jak się drogi trzyma :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki:) tyle ze kiedyś już musiałem napinać "mięśnie" jak wpadałem w uliczkę z większą prędkością:) miałem już krzesło (calibra) i jednak pasuje mi w mojej okolicy jazda normalna :) bez stresu ze powyginam felgi albo i je zostawię :) chce felgi które będą wyglądały troszkę lepiej niż 15 i będą dość komfortowe. Czyli warto brać 205/50 R17 ?? będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 R17 ?? będzie git?

będzie tyle samo mięcha co na 225/45/17

...tyle że 100 razy łatwiej kupić oponę 225/45/17 niż 205/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten problem. Też bałem się niskiego profilu dlatego kupiłem opony 215/50 do felg siedemnastek. Polecam takie rozwiązanie :good:

Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają 17 przy seryjnym zawiasie i takich oponach- spójrz sobie na mój profil, są zdjęcia.

W porównaniu z 15 spada komfort ale naprawdę minimalnie ale za to jak się auto prowadzi. Bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 R17 ?? będzie git?

będzie tyle samo mięcha co na 225/45/17

...tyle że 100 razy łatwiej kupić oponę 225/45/17 niż 205/50/17

Nie dość, że łatwiej kupić 225/45/17 to jeszcze są tańsze :wink4: Średnio 50-100 na sztuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to wez "jakies" ori fele, albo jakiejs dobrej firmy.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki:) tyle ze kiedyś już musiałem napinać "mięśnie" jak wpadałem w uliczkę z większą prędkością:) miałem już krzesło (calibra) i jednak pasuje mi w mojej okolicy jazda normalna :) bez stresu ze powyginam felgi albo i je zostawię :) chce felgi które będą wyglądały troszkę lepiej niż 15 i będą dość komfortowe. Czyli warto brać 205/50 R17 ?? będzie git?

No jesli jednak chcesz uniknac powyginanych felg to radze poszukac czegos firmowego twardszego niz te co pokazalas.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki:) tyle ze kiedyś już musiałem napinać "mięśnie" jak wpadałem w uliczkę z większą prędkością:) miałem już krzesło (calibra) i jednak pasuje mi w mojej okolicy jazda normalna :) bez stresu ze powyginam felgi albo i je zostawię :) chce felgi które będą wyglądały troszkę lepiej niż 15 i będą dość komfortowe. Czyli warto brać 205/50 R17 ?? będzie git?

no wiesz... jeżeli się lata po osiedlu to to dobre nie jest... ja tam przez takie rejony przejeżdżam wolno i z klasą :decayed:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno i z klasa ok:) ale czasami człowiek nie zobaczy nowej wyrwy i kicha:) a jakiej marki byscie szukali felg? i jak rozpoznac ori felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno i z klasa ok:) ale czasami człowiek nie zobaczy nowej wyrwy i kicha:) a jakiej marki byscie szukali felg? i jak rozpoznac ori felgi ?

ale na takich gumach gwałtowne ruchy kierownicą przy większej prędkości to czysta przyjemność :naughty:

ori felgi to takie które oryginalnie były montowane w Audicach

poniżej przykłady najciekawszych z nich moim zdaniem :gwizdanie:

http://moto.allegro.pl/item599101443_audi_exclusive_a4_a5_a6_235_45_17_oryginal_krakow.html

http://moto.allegro.pl/item607539490_felgi_aluminiowe_audi_a4_a3_a6_s_line_orginal.html

http://moto.allegro.pl/item604922803_kola_alu_felgi_audi_5x112_17_opony.html

+ te co ja mam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjne zawieszenie spokojnie wejdą 17".Opony polecam 225/45/R17 a felgi tak jak koledzy wyżej.Decyzja należy do Ciebie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzięki koledzy za zainteresowanie, postaram sie znaleźć felgi ori :) a jeżeli nie ori to jakie firmy najlepiej brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno i z klasa ok:) ale czasami człowiek nie zobaczy nowej wyrwy i kicha:) a jakiej marki byscie szukali felg? i jak rozpoznac ori felgi ?

ale na takich gumach gwałtowne ruchy kierownicą przy większej prędkości to czysta przyjemność :naughty:

ori felgi to takie które oryginalnie były montowane w Audicach

poniżej przykłady najciekawszych z nich moim zdaniem :gwizdanie:

http://moto.allegro.pl/item599101443_audi_exclusive_a4_a5_a6_235_45_17_oryginal_krakow.html

http://moto.allegro.pl/item607539490_felgi_aluminiowe_audi_a4_a3_a6_s_line_orginal.html

http://moto.allegro.pl/item604922803_kola_alu_felgi_audi_5x112_17_opony.html

+ te co ja mam :kox:

1 to sa repliki

Na seryjne zawieszenie spokojnie wejdą 17".Opony polecam 225/45/R17 a felgi tak jak koledzy wyżej.Decyzja należy do Ciebie :good:

Wejsc, wejda, ale bedzie stac jak allroad. 1BE w B5 jest wysokie a co dopiero 1BA :naughty:

Bedzie koza.. :wink4: (nie mylic z kozakiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mi chodziło o pokazanie wzorów a nie o to czy te są ori czy za tą cene dobre... wziąłem pierwsze lepsze i tyle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...