Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi zablokowany


tomaz_oz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

jest trochę tych tematów, ale chciałem przedstawić swoją sytuację.

1. Zablokowało mi tylne prawe drzwi i nie mogę otworzyć.

2. Głośno pracuje centralny przy otwieraniu, przy zamykaniu nic nie słychać. Nie wiem , czy to normalne, bo się do tej pory nie wsłuchiwałem.

3. Czasem odblokuję się, ale jak zamknę to ponownie nie mogę otworzyć.

Pytanie, czy to wina centralnego, czy mechanizm. Dziś przy otwartych drzwiach śrubokrętem zamknąłem i teraz nie mogę odblokować dodam, że tylko zamknąłem pilota nie ruszałem, tak więc silniczek centralnego nie został uruchomiony. Rozkręciłem już prawie wszystko, zostało wyciągnąć zamek.

Jakiego zamka szukać? mam numery i  ma być taki sam, czy obojętnie od jakiej B6 podejdzie. czy może da się go zreanimować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw wiązkę drzwi.

Chodzi sam zamek też może szwankować.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj zablokowałeś rygiel i teraz nie chce się otworzyć klamką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

jak udało mi się już otworzyć te drzwi to nacisnąłem rygiel śrubokrętem, zęby zobaczyć co blokuje. No i już nie mogę odblokować.

Edytowane przez tomaz_oz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę, jak tam wszystko ok to wyjmij zamek, może przy nim coś kostka wody dostała i styki pordzewiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo się to dziac, jak wziąłem drugie zapasowe kluczyki..nie wiem, czy to zbieg okoliczności ,czy ma jakiś wplyw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione, mieliście racje chłopaki uwalony kabel w wiązce przy drzwiach.

Zmyliło mnie to, że chodził, ale nie poruszał się centralny, tylko dziwne stukanie.

Edytowane przez tomaz_oz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podłączyć do tematu. Jakiś tydzień temu zauważyłem, że tylne lewe drzwi nie dadzą się otworzyć. Nie działa też szyba elektryczna. Na moje nieszczęście nie dadzą sie też otworzyć od środka, pewnie dlatego, że zamknąłem blokadę dla dzieci. Pewnie by trzeba tapicerkę rozebrać i wytyczki posprawdzać.. ale jak to nie pomoże to jak odblokować zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat do tył z tyłu da się do wiązki dobrać bez konieczności rozbierania drzwi i zrobienia tak by dało się otworzyć.

Ale jak chcesz to możesz i szarpać tapicerkę. Gdzieś na youtube jest filmik jak gość pokazywał jak to robił u siebie.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...