Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Regeneracja listwy drzwiowej dolnej


aramis

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy i co z tymi wymiarami?? koniecznie muszą być kołki ze skody bo te ORI zostały mi jeszcze nowe z poprzedniej A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, zabieram sie powoli do roboty. już uwaliłem jedną listewkę, będę z nią coś kombinował. a co do tej naklejanej... :thumbdown: wolę ori, nawet jeśli mają być "poprawione". z resztą tam masz takie wypustki (przynajmniej u mnie są), na które zakładasz spinki. Musiałbyś je obciąć, a z tym będzie robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałem z warsztatem i robota blacharska będzie trochę kosztowała.

Kupiłem ostatecznie nowe listwy (409 zł na allegro z przesyłka za komplet 4 szt.).

Dwie niby się trzymały ale jak pociągnąłem to odleciała.

Zastanawiam się co zrobić z małymi nadżerkami przy klipsach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem coś takiego z mojimi listwami bo też już je rdza zeżarła:

Odszlifowałem resztki tej listwy metalowej,listwe od srodka oszyściłem i oddłuściłem,na drzwiach tez wszystko oczysciłem z brudu i odtłusciłem,potem do górnej czesci listwy na jej całej długości doklejiłem taśme dwustronnom (szer.5mm-8zł)taką jaką sie używa do klejenia listw samochodowych.Ale na samej tasmie listwa by sie nie utrzymała,taśma służy do tego by nie było szpary między listwą a drzwiami i do szybkiego montażu.Do tego zakupiłem klej do szyb samochodowych(30zł) i wysmarowałem nim miejsca gdzie są na drzwiach spinki plastikowe,po wysmarowaniu ładnie przyłożyłem listwe na stare miejsce,wszystko ładnie chwyciło i po 4h schnięcia kleju można cieszyć sie mocno trzymającą i dobrze wyglądająca listwą.Trzyma już pół roku i żadnych zmian czy jakiegoś odklejania nie zauważyłem.Kleju i taśmy starczy na wszystkie 4 listwy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad przyklejeniem starych listew na klej do szyb,oczywiście po wcześniejszym oczyszczeniu ich z metalowych prowadnic ale w końcu stwierdziłem że lepiej kupić nowe i mam już założone, nowe listy posiadają prowadnicę plastikową więc są o niebo lepsze od wcześniejszych oczywiście mowa tu tylko o ori listwach,fakt że kosz 400zł ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo dobry. Na alledrogo wielszość to jeszcze na metalowym wypełnieniu. W ASO juz plastikowe ale cena :gwizdanie:. No tez wymyślili listwy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...