Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak pozycji w przeczepce.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie,  może być ze moduł haka uszkodzony? Bo nie wiem czy szarpać tapicerkę czy co. Samo gniazdo ani przewody w wychodzące nie wyglądają na uszkodzone

Halucowe i kierunki są,  brak tylko pozycji. Taki błąd na fisie oczywiście dotyczy lewej jak i prawej strony.

IMG_20210609_140603.jpg

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

Moduł haka padł czy co?

Opublikowano

Sprawdz czy jest przejscie miedzy kostka modulu a tylna lampa, jak nie bedzie to sprawdz jeszcze przejscie miedzy kostka modulu a pinem w haku. Jak bedzie przejscie to pewnie modul nawalil.

Edytowane przez trepek

Opublikowano

dubel

Edytowane przez trepek

Opublikowano
  • Autor

Ok, muszę tylko na forum rozpiskę pinów odnaleźć.

No i muszę rozgryźć jak ten boczek zdjąć hehe

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano

Do tego musisz wiedzieć jaką masz wersje  MCE, czy low czy high. Obie różnią się pinologią na lampy. 

Zacznij od wykonania autoscanu i sczytania błędów. Wrzuć tu ten autoscan to sprawdzimy przy okazji po nr części jaki masz MCE. Będzie wiadomo na jakich pinach szukać napięcia. 

Opublikowano
  • Autor

Błędów nie ma, zaraz ci podam nr mce.

Wlasnie rwę boczki.

Opublikowano
  • Autor

Proszę

IMG_20210609_170156.jpg

Opublikowano

Masz moduł CE lowline. 

Czy hak jest dokładany czy fabryczny?

Masz moduł do haka? Jeżeli tak to jaki?

 

Opublikowano
  • Autor

Hak jest raczej fabryczny bo mam go w vin.

Do modułu właśnie się dobrałem i nr jego to 8E0907383.

Przy okazji chyba odkryłem że nasi tu juz byli bo takie jakieś wygluszenie znalazłem. I teraz nie wiem skąd to bo leżało luzem i nigdzie mi nie pasuje.

 

 

PS dobra temal tej zaślepki rozgryzłem sam.

IMG_20210609_171212.jpg

IMG_20210609_170427.jpg

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
Opublikowano

To wygłuszenie to tak ma być. wkłada się je luzem we wnękę między nadkolem a zderzakiem na wysokości podłogi bagażnika, to jest fabryczne wygłuszenie.

Opublikowano
  • Autor
59 minut temu, MaTeo85 napisał:

To wygłuszenie to tak ma być. wkłada się je luzem we wnękę między nadkolem a zderzakiem na wysokości podłogi bagażnika, to jest fabryczne wygłuszenie.

Tego już doszedłem, to pikuś.

Opublikowano

Znalazłeś przyczynę?

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Muskel1 napisał:

Znalazłeś przyczynę?

nie, musiałem przerwać, jutro będę działał dalej.

Trochę mi zajęło studiowanie tego tematu co wrzuciłeś :wink:

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano

Sprawdź najpierw, czy z modułu haka wychodzi napięcie z poszczególnych pinów:

Masz 2 kostki, jedna długa 6 cio pinowa oraz druga, krótka 14-to pinowa krótka.

Sprawdzasz piny a raczej przewody wychodzące z tej 14-to pinowej. 

Przewód z pinu nr 3 (szaro-czerwony) idzie na pin nr 5 wtyczki przyczepki i odpowiada za światło pozycyjne prawe.

Przewód z pinu nr 1 (zielono-czarny) idzie na pin nr 7 wtyczki przyczepki i odpowiada za światło pozycyjne lewe.

Sprawdź także, czy we wtyczce przyczepki, pin nr 3 (brązowy przewód) ma masę, jeżeli tam brakuje masy to też nie będą świecić. 

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki,  Już mam wydrukowana rozpiskę pinów i zaraz posprawdzam wsio.

Troszkę mi to popsuło szyki bo pożyczyłem przyczepkę by sobie przewieść kilka rzeczy na budowę a teraz kurde się okazuje że muszę kabelkologie waudi szukać. No ale nic co nas nie zabije to wzmocni.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano

a sprawdzałeś błędy w module haka za pomocą vcdsa?

dobra już widzę że chyba nie da się w tych modułach tego sprawdzić.

ale obstawiam uszkodzenie wiązki lub samego modułu, bo z mce masz połączenie tylko za pomocą CANa

Edytowane przez MaTeo85

Opublikowano

Albo zaśniedziałe skorodowane kontakty we wtyczce haka. Pozycyjne i światło stopu najczęściej się świecą, więc jak był słaby kontakt, była wysoka rezystancja przejścia i mogło nadtopić kontakty. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

A więc tak,  kostka 6pin - jest stały +, jest masa, jest +po zapłonie.

Kostka 14 pin - jest tylko zasilanie na lewy kierunek pin2(wczoraj jeszcze był prawy) i zasilanie na pin 8. I koniec.

Edytowane przez Pieterb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.