Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2021 o 09:03, Stolkien napisał:

Witajcie . 

Czy mogę z MHI2Q_ER_AUG22_P3638 MU:0917 zaktualizować na MHI2Q_ER_AUG22_P5092_MU1329 ?

nie mogę znaleść informacji jaka jest zasada doboru wersji Firmware. 

 

Zgodnie z pierwszym postem taki update jest sprawdzony: Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 09:03, Stolkien napisał:

Witajcie . 

Czy mogę z MHI2Q_ER_AUG22_P3638 MU:0917 zaktualizować na MHI2Q_ER_AUG22_P5092_MU1329 ?

nie mogę znaleść informacji jaka jest zasada doboru wersji Firmware. 

 

Dobra . ustaliłem. zaktualizowane do P5092 działa wszystko OK. Patch też zrobiony ! Dzięki za Tutorial,. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze po aktualizacji,  "Google earth" przestał łapać ostrość i jak się przyblizy na mapie to zbytnio nic niema rozmazane pola? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z przeprowadzonym Update.  Google Earth zostało wyłączone 31.12.2020 i zastąpione widokiem satelitarnym, który jest dla Twojej jednostki niedostępny. To co widzisz na ekranie to tylko cache, dlatego nie są ostre.  

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że nie jest konieczne gniazdko USB podwójne ani nawet oryginalne od Audi żeby działało AA i CP? 

Takie od Passata działa elegancko.

 

 

IMG_3551.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

To nie ma nic wspólnego z przeprowadzonym Update.  Google Earth zostało wyłączone 31.12.2020 i zastąpione widokiem satelitarnym, który jest dla Twojej jednostki niedostępny. To co widzisz na ekranie to tylko cache, dlatego nie są ostre.  

Dziwne bo przed Update był ostry obraz, widoku satelitarnego tzn widok poszczególnych domowo nawet dachy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz jednostkę? Wstaw zdjęcie wersji. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stolkien napisał:

A wiecie że nie jest konieczne gniazdko USB podwójne ani nawet oryginalne od Audi żeby działało AA i CP? 

Takie od Passata działa elegancko.

 

 

IMG_3551.JPG

Potrzebne jest samo gniazdo , czy również cała wiązka z Passata ?

Sposób podłączenia analogicznie jak przy podwójnym gnieździe - tylko bez dłubaniny

przy słupku kierowcy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć poproszono mnie o więcej szczegółów podłączenia gniazdka od Passata. 

A więc: 

w tym filmie na początku zainteresowało mnie to co gość podłączył. 

Gniazdko takie miałem. dokupiłem za kilka groszy kabel z dwoma dodatkowymi przewodami wpiąłem w zieloną wtyczkę tak na filmie. 

Hack  zrobiłem na podstawie opisu kolegi z tego wątku. 

I to cała filozofia. Mam zamiar tylko jakoś logicznie zamontować to gniazdko w podłokietniku żeby nie bylo widać żadnego ( Druciarstwa ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stolkien napisał:

Cześć poproszono mnie o więcej szczegółów podłączenia gniazdka od Passata. 

A więc: 

w tym filmie na początku zainteresowało mnie to co gość podłączył. 

Gniazdko takie miałem. dokupiłem za kilka groszy kabel z dwoma dodatkowymi przewodami wpiąłem w zieloną wtyczkę tak na filmie. 

Hack  zrobiłem na podstawie opisu kolegi z tego wątku. 

I to cała filozofia. Mam zamiar tylko jakoś logicznie zamontować to gniazdko w podłokietniku żeby nie bylo widać żadnego ( Druciarstwa ).

 

Rozwiązanie wygląda całkiem ok. Jakby jeszcze podłączyć do tego gniazda moduł bezprzewodowego AA to już w ogóle można to gniazdo zostawić np w tunelu. Ciekawe jak wygląda prąd ładowania z takiego gniazda vs oryginalnego - przyznam, że mój galaxy S8 z włączonymi AA, google maps, yanosik i tidal ma stan baterii jedynie podtrzymywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 16:33, Muskel1 napisał:

Jaką masz jednostkę? Wstaw zdjęcie wersji. 

Podrzucę na weekendzie ponieważ jestem poza domem i nie mam dostępu, chodzi dokładnie o jednostkę mmi? 

Bo jeśli chodzi o to to 

MHI2

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra duszo forum podpowiesz czy coś z moim da się zrobić aby dało się zaktualizować i nic nie uwalić ?

8613A541-D71B-4E7C-B230-1AEDD9713738.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

O to chodzi, zrób takie zdjęcie

 

20210623_151635.jpg

A to takie akurat mam w telefonie 

received_2278194652311405.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pellek napisał:

A to takie akurat mam w telefonie 

received_2278194652311405.jpeg

Masz jednostkę Harmanna na procesorze nVidia. Nie ma ze strony ASO możliwości zakrualizowania aby przejść na widok satelitarny.  Tak jak pisałem wcześniej, 31.12.20 Audi wyłączyło serwery Google Earth. Nowsze jednostki na procesorze Qualcomm można zaktualizować i przejść na widok satelitarny. Powodem wyłączenia jest to, że Audi, Mercedes oraz BMW wykupiły mapy Here (czyli widok satelitarny) i przestawili własne pojazdy tak, aby właśnie z tych mapek korzystały. Rozwiązali umowę z Google bo po co płacić skoro mają własne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Masz jednostkę Harmanna na procesorze nVidia. Nie ma ze strony ASO możliwości zakrualizowania aby przejść na widok satelitarny.  Tak jak pisałem wcześniej, 31.12.20 Audi wyłączyło serwery Google Earth. Nowsze jednostki na procesorze Qualcomm można zaktualizować i przejść na widok satelitarny. Powodem wyłączenia jest to, że Audi, Mercedes oraz BMW wykupiły mapy Here (czyli widok satelitarny) i przestawili własne pojazdy tak, aby właśnie z tych mapek korzystały. Rozwiązali umowę z Google bo po co płacić skoro mają własne. 

Hmm a jest jakieś logiczne uzasadnienie tego że wcześniej działało po zakodowaniu remote off? Teraz w zasadzie też się włącza ale jest jakby nie wyraźne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote HMI działało bo po wyłączeniu Google Earth   przeprowadzano prace na serwerach. Po zakończeniu prac wyłączono ponownie. To co widziałeś przed przeprowadzeniem aktualizacji ładowało z pamięci (cache). Pamięć cache to pamięć podręczna, która zapisuje nie wszystko, tylko fragmenty aby ponowne uruchomienie danej aplikacji było szybsze..

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was poradził sobie z wersją  MHI2Q_ER_AUG22_P5092 MU:1329 ?

Na w/w stronce nie mogę znaleźć plików , a znalezione linki do plików na stronie MEGA usunięte.

https://www.digital-eliteboard.com/threads/audi-mib2-mhi2q-aug22-mhi2q_er_aug22_p5092-mu1329-ifs-root-el-patch-asi-carplay-android-auto-map-update.502348/

Może źle szukam ?

20210825_202429.jpg

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rys125 napisał:

Czy ktoś z Was poradził sobie z wersją  MHI2Q_ER_AUG22_P5092 MU:1329 ?

Na w/w stronce nie mogę znaleźć plików , a znalezione linki do plików na stronie MEGA usunięte.

audi-mib2-mhi2q-aug22-mhi2q_er_aug22_p50

Może źle szukam ?

20210825_202429.jpg

No ale co chcesz aktualizować? Ty masz już wersję P5092. Ten link działa i jest właśnie do tej wersji.

https://mega.nz/file/EBkgnY7Z#A1JFB9evpkbTWqS7fut1GWOlH_tOB-xe8UlzsKZ749s

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...