Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zaznaczam, że jestem zielony i czytając wątek mam w głoie mętlik. Mam problem z navi. Kupiłem auto niestety bez karty SD z mapami. Sprzedający ( Niemiec w komisie) wyjął karte z innego a4 b9 którestało na placu i navi poszła. Niestety karte zabrał. Po powrocie do kraju na Olx kupiłem za śmieszne pieniądze kupiłem karte MIB-HS VER. 2019 8WO 919 866 AL ( nie pamiętałem jaką karte włożył w komisie i pomyślałem że skoro nowsza niż auto to bedzie hulało). Niestety pokazuje sie komunikat że dane nawigacyjne są niedostępne.  nie mam pojęcia czy mam nieodpowiedni soft czy karta jest do wywalenia. Bedzie to chodziło z tym softem? Czy bede musiał zaktualizować oprogramowanie do tego w którym bedą działały mapy Vw o których piszecie?

20210912_165720.jpg

20210917_182326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jednostkę Delphi (a nie Harmann) i do tej jednostki są inne softy i mapki niezeli te podane w pierwszym wątku. Kartę z mapami, którą kupiłeś należy aktywować w ASO. Sama karta jest nieprzydatna bo mapy bez aktywacji w ASO nie ruszą. Ten temat opisuje instalacje mapek poprzez uprzednie patchowanie jednostek mmi i wgrywanie mapek np. z VW. To całkiem odrębne rzeczy. Dołączony był do karty dokument aktywacyjny? Jeżeli nie to musisz w ASO zakupić i tam aktywować mapki online.  

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Zrobiłem aktualizacje softów zgodnie z manualem i wszystko super działało. W sobotę byłem w aso na oleju + akcja serwisowa. Wszystko działało tam samo. Dziś po południu patrzę a z menu zniknęło mi car play, a na vc nie mam widoku na radio/media + mapy. Sprawdzałem i wersja softu mmi jest ciagle ta sama, wiec nic nie robili. Ktoś ma pomysł co może być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23cy? Ta standardowa, na która są wszyscy zapraszani, oprogramowanie silnika. Aha i w menu ustawień pojawiła się opcja audi tablet, a manager połączeń pokazuje tylko Bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może po podłączeniu online, przy robieniu aktualizacji softu silnika, zrobili porównanie wszystkich sterowników i cofnęło zmiany do stanu fabrycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mówiłem sprawdziłem w czerwonym menu i mam ciagle soft, który sam sobie wgrałem, a najdziwniejsze ze rano jechałem do pracy z car play. 

7122EDC8-2321-44B1-A794-4B64DEAA224A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft został. Nie wgrywali, bo nie wgrywają o tak sobie ale może licencje cofnęło. Zrób autoscan i wrzuć może coś się też uwaliło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem zrobić zdjęcia i wszystko działa prawidłowo. Jeśli wroci ponownie dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie takie coś

Audi MHI2 - AU57x Firmware Update
Custom FW Update MHI2_ER_AU57x_K3663_1 MU1425

tu są linki do ściągnięcia

 

FILECRYPT.CO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Andrzejx napisał:

Znalazłem w necie takie coś

Audi MHI2 - AU57x Firmware Update
Custom FW Update MHI2_ER_AU57x_K3663_1 MU1425

tu są linki do ściągnięcia

 

FILECRYPT.CO

 

I co w związku z tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy soft. 

 

Custom all-in-one FW update based on metinfo2 exploit.

Installation:
copy to fat32 formatted SD card
Install via red menu

NOTE:
Bose:
Sandard is not including BOSE Update. Use metainfo2-Bose.txt - rename to metainfo2.txt - in folder /1 and /2 to enable BOSE update.
Have a VCP/ODIS ready to upload dataset after FW update is done.

Features:
1. All in one update from any AUG11 or AU57x FW directly to MHI2_ER_AU57x_K3663.
2. GEM activation during installation
3. Patched IFS-Root installation (FEC & CP patch)
4. FecContainer adjustment with missing FECs (00040100, 00050000, 00070200, 00030000, 023000EE, 00060800, 00060900)

ad


5. CarPlay and AA activation
6. GraceNote V17 installation

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, myślałem ze to do A4

Z tym numerem wersji mogę aktualizować MIB według poradnika?

20211002_210028.jpg

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shaqal napisał:

Można wgrać nowszy soft MHS2_ER_AU_P2035.

Czy bez wymiany portu mogę zrobić aktualizację? Z pominięciem softu K0129?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzejx napisał:

Czy bez wymiany portu mogę zrobić aktualizację? Z pominięciem softu K0129?

Port usb nie jest potrzebny. Soft K0129 jest starszy więc i tak go nie wgrasz w normalnym trybie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shaqal napisał:

Port usb nie jest potrzebny. Soft K0129 jest starszy więc i tak go nie wgrasz w normalnym trybie :)

Więc jutro do dzieła i wgranie softu P2035:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z taka wersja w A4 B9 2015 mogę wgrać aktualizacje map z linku podanego w pierwszym poście? 
Działa mi CarPlay przez kabel (iPhone) 

czy po wgraniu nowych map (teraz mapa audi nie dziala) będę miał nawigacje na wyświetlaczu przy zegarach? 

5A6B1910-E15A-4127-BE8E-D04D6AA73580.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...