Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybko nagrzewające się rurka egr


Mundy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 b7 1.9 tdi (dpf)
Czy rurka od egr powinna być gorąca zaraz po odpaleniu ? Wystarczy, że silnik pracuje Ok 5 minut i tak się nagrzewa ze jest ciepła wystarczy poczekać jeszcze kilka minut a rurka jest gorąca a egr jak i kolektor jest wtedy ciepły i da się dotknąć i przytrzymać w przeciwieństwie z rurka, czy tak ma być czy może coś jest uszkodzone ? Silnik po remoncie i jak nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi tak teraz nie daje mi to spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mundy96 napisał:

Czy rurka od egr powinna być gorąca zaraz po odpaleniu ?

Poczytaj co ta jest ten egr i do czego służy a wszytko ci się wyjaśni.

Ja swojego nie macałem ale domyślam się że zimny to on raczej nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieterb napisał:

Poczytaj co ta jest ten egr i do czego służy a wszytko ci się wyjaśni.

Ja swojego nie macałem ale domyślam się że zimny to on raczej nie jest :wink:

Rozumiem ze spaliny ale nie  sądziłem ze w tak szybkim tempie rurka będzie taka gorąca w porównaniu chociażby do innych części przez które również przechodzą spaliny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co może z ciekawości sprawdzę jutro u siebie to dam Ci znać jak jest u mnie.

Weź pod uwagę za tą rureczka jest cieniutka w porównaniu np do kolektora więc nagrzanie jej zajmie bardzo mało czasu.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zauważyłem ze po odpaleniu wystarczy minuta  rurka jest ciepła a kolektor jak i egr jest zimy po dosłownie chwili jest gorąca, zauważyłem że gdy silnik pracował na wolnych obrotach to rurka po nagrzaniu gdzie nie dało się dotknąć to w pewnym momencie nagle jakby się ostudziła i wtedy swobodnie mogłem dotknąć, jeśli możesz to sprawdź jak wyglada to u Ciebie może i jestem przewrażliwiony nie wiem wsadziłem w remont trochę pieniędzy i albo szukam dziury w całym albo jest coś na rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mundy96 napisał:

może i jestem przewrażliwiony nie wiem wsadziłem w remont trochę pieniędzy i albo szukam dziury w całym albo jest coś na rzeczy 

Oczywiście że szukasz dziury w całym :P

Po  około trzech minutach pracy na biegu jałowym ( bez dotykania pedału gazu ) EGR się zamyka, jak jest zamknięty to spaliny przez tą rurkę nie przepływają i ona dosyć szybko stygnie , podobnie jak wcześniej się nagrzewała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pisałem poczytaj co to egr :wink: A skoro zawraca spaliny to ni ma bata że będzie się nagrzewał.

Ps u mnie jest tak samo jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Jak wleje do czajnika kieliszek wody to się gotuje po 10sekundach a jak wleje 2 litry to gotuje się po 12 minutach?

Myślicie że czajnik jest uszkodzony? Oddać na reklamacje?

???

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...