Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z interfejsem hex v2


Damian98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się "szczęśliwym" posiadaczem kabla Hex-V2 dual-k i can 18.2.1 z drugiej ręki.. No i niestety są problemy, aczkolwiek sprzedawca upiera się, że kabel jest dobry w 100% etc., że łączył się nim z a4 b8 i grało wszystko, ale do rzeczy robię wszystko zgodnie z instrukcją no i coś tam się łączył niby ale ciągle zrywało połączenie z samochodem a teraz praktycznie w ogóle się z nim nie łączy.. Sterowniki są, fejsa widzi w programie a po podłączeniu do auta już kabla nie widzi.. Próbowałem na win 7 oraz 10, bez neta, wyłączone antywirusy, defender itp. Jakieś rady Panowie? Poniżej wstawie fotki jakieś, jakby mialo to pomóc..auto to a4 b6

20210708_203306.jpg

20210708_203356.jpg

20210708_203514.jpg

20210708_203516.jpg

20210708_203604.jpg

20210708_205700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie to na jednym z portów com, najlepiej numer 2 lub 3. Spróbuj tak:

Screenshot_2021-07-09-11-43-03-992_com.google.android.gm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Ustaw sobie to na jednym z portów com, najlepiej numer 2 lub 3. Spróbuj tak:

Screenshot_2021-07-09-11-43-03-992_com.google.android.gm.jpg

A pomogł bys to zrobić? Nie mogę w właściwościach tego zrobić, a tu pewnie jakieś maszyny wirtualnego portu trzeba zrobić a nie wiem jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menedzerze urządzeń dobrze masz poustawiane? Zapewnie nie. Test połączenia przechodzi w vcds? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na kablu podłączonym do samochodu i pokaż co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być w menadżerze nie tak? Wyświetla się w portach usb jako rosstech usb.

Przy samochodzie wywala not found albo brak połączenia z samochodem :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yarokot napisał:

Zrób test na kablu podłączonym do samochodu i pokaż co wyszło.

Tam wyżej w fotkach jest dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli test portu jak na ostatnim zdjęciu, ale podłączonym do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yarokot napisał:

Miałem na myśli test portu jak na ostatnim zdjęciu, ale podłączonym do samochodu.

To jest właśnie test na podłączonym do samochodu interfejsie.

Raz wyrzuca brak podłączenia do samochodu a raz że nie ma podłączonego fejsa.. Póki nie podłącze do samochodu to interfejs zawsze wykrywa, po podłączeniu swiruje raz, że brak styku z samochodem a innym razem że brak kablam

Edytowane przez Damian98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że czasem się połączy zdarza się to sporadycznie,  ale kompletnie nic nie idzie zrobić, wywala, że sesja zerwana i że zbyt wiele błędów w komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wsad mikrokontrolera w kablu się posypał, sprawdź jaki mikrokontroler w nim się znajduje. Jak atmega162 to można się z nim jeszcze pobawić i przywrócić go do sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Yarokot napisał:

Możliwe że wsad mikrokontrolera w kablu się posypał, sprawdź jaki mikrokontroler w nim się znajduje. Jak atmega162 to można się z nim jeszcze pobawić i przywrócić go do sprawności.

Atmega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Homiczek napisał:

podłącz jeszcze do starszego autka

Nie mam zbytnio możliwości, poza tym sprzedawca pisał, że b8 na luzie obsłużył tym kablem więc z b6 powinien bez problemu bo po lini k :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie jak przypisać usb pod com, nigdy takiego czegoś nie robiłem.. Może wtedy zadziała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh no i zapomniałem o jednym, przy włączani programu, zapala komunikat o wersji programu i coś tam żeby zaktualizować, oczywiście tego nie robiłem ale gdzie na forum pisało o tym by cofnąć datę w komputerze i rzeczywiście po tym zabiegu nie zapala tego, ale czy to coś może zmienić? Bo po wylaczeniu tego komunikatu program działal normalnie niby.. Nie mam jak teraz sprawdzić bo burza i leje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menadżer urządzeń -> magistralą danych lub porty, sam znajdziesz. Interfejs, który jest podłączony, nadaj mu port com2 np.

 

Potem zmieniasz ustawienia na takie, jakie podstawiłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...