Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Programowanie pilota - jest tylko jeden kluczyk


Alan Nosal

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszystkich, mam kłopot z adaptacją/programowaniem pilota po wymianie baterii. Po prostu mam tylko jeden kluczyk scyzoryk. Bardzo prosiłbym o podpowiedź jak to zrobić. Od razu wspomnę że próbowałem vagiem coś zdziałać, niestety bezskutecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon i na włączonym zapłonie wcisnąć na pilocie zamykanie a potem otwieranie??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie pomoże na samym pilocie to zamykaniem i otwieraniem przyciskiem na drzwiach ?? ( o ile takowy w B5 jest , bo szczerze nie pamiętam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem róznych kombinacji, nie pamiętam czy akurat tą też. Zaraz ją sprawdzę. Co do przycisku w drzwiach jest i próbowałem, niestety nic.                 

Zamknij otwórz na zapłodnienie nie pomaga, przycisk w drzwiach też. Szczerze mówiąc dziwi mnie że nie jestem w stanie tego zrobić vagiem

 

 

 

Edytowane przez Alan Nosal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alan Nosal napisał:

     Szczerze mówiąc dziwi mnie że nie jestem w stanie tego zrobić vagiem

Vag widzi w ogóle kluczyk?? Jakiej wersji vag'a używasz - może kabel jest za słaby? Nie wiem jak jest w B5, ale w B6 można sprawdzić reakcję na wciskanie przycisków na pilocie w module komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z przypisaniem. Spróbuj tej metody z B6

https://youtu.be/T_c9ZqVvvg4

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 10:15, Lukasz_mk2 napisał:

Vag widzi w ogóle kluczyk?? Jakiej wersji vag'a używasz - może kabel jest za słaby? Nie wiem jak jest w B5, ale w B6 można sprawdzić reakcję na wciskanie przycisków na pilocie w module komfortu

 Vag chyba 3.11, kabel viakena. W najbliższej wolnej chwili zobaczę reakcję na kluczyk

 

W dniu 13.07.2021 o 11:02, Langista napisał:

Też miałem problem z przypisaniem. Spróbuj tej metody z B6

https://youtu.be/T_c9ZqVvvg4

Tylko że b5 nie ma moduł komfortu, a w sterowniku centralnego zamka po wejściu w adaptację nie mam dostępnego żadnego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegoś takiego próbowałeś:

1.wkladamy nasz nowy kluczyk do stacyjki przekrecamy na zaplon

2. wkladamy dobry kluczyk w drzwi kierowcy

3.przekrecamy kluczyk w drzwiach w prawo i trzymamy

4. jednoczesnie gdy kluczyk jest przekrecony w prawo w drzwiach naciskamy guzik odblokowywania drzwi kluyczyka w stacyjce na 2 sekundy... powinno mrugnac swiatlami

5. puszcamy po 2 sek i ponownie naciskamy ten sam guzik na 2 sekundy

6. mozemy juz puscic kluczyk w drzwiach i sprawdzic czy dziala pilot

Źródło: https://www.google.com/amp/s/www.elektroda.pl/amp/rtvforum/topic2938065.html

Hmmm - masz tylko jeden kluczyk ?

 

Ale można zrobić to tak:

Jednym włącz zapłon, drugim przekręcasz w drzwiach na zamknij i przytrzymaj przycisk aż mrugnie kierunkami. Jeżeli masz jeden klucz, to samym grotem włącz zapłon, wyjmij wkładkę w drzwiach kierowcy, i wkrętakiem płaskim w zamku przekręć w pozycję zamknij i jednocześnie naciśnij guzik na pilocie. A jak nie możesz wyjąć wkładki bo .... to rozbierz tapicerkę w bagażniku i tam na wkładce zamka musisz wywołać zamknięcie centralnego zamka.

Źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3149123.html

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

A czegoś takiego próbowałeś:

1.wkladamy nasz nowy kluczyk do stacyjki przekrecamy na zaplon

2. wkladamy dobry kluczyk w drzwi kierowcy

3.przekrecamy kluczyk w drzwiach w prawo i trzymamy

4. jednoczesnie gdy kluczyk jest przekrecony w prawo w drzwiach naciskamy guzik odblokowywania drzwi kluyczyka w stacyjce na 2 sekundy... powinno mrugnac swiatlami

5. puszcamy po 2 sek i ponownie naciskamy ten sam guzik na 2 sekundy

6. mozemy juz puscic kluczyk w drzwiach i sprawdzic czy dziala pilot

Źródło: https://www.google.com/amp/s/www.elektroda.pl/amp/rtvforum/topic2938065.html

Hmmm - masz tylko jeden kluczyk ?

 

Ale można zrobić to tak:

Jednym włącz zapłon, drugim przekręcasz w drzwiach na zamknij i przytrzymaj przycisk aż mrugnie kierunkami. Jeżeli masz jeden klucz, to samym grotem włącz zapłon, wyjmij wkładkę w drzwiach kierowcy, i wkrętakiem płaskim w zamku przekręć w pozycję zamknij i jednocześnie naciśnij guzik na pilocie. A jak nie możesz wyjąć wkładki bo .... to rozbierz tapicerkę w bagażniku i tam na wkładce zamka musisz wywołać zamknięcie centralnego zamka.

Źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3149123.html

Chodziło mi po głowie coś podobnego, ale bardziej skłaniam się do wypięcia kostki ze stacyjki i uruchomienie zapłonu na krótko, kawałkiem przewodu. Nie wykluczone że tylko to mi zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, tylko przyciskałeś, czy trzymałeś przycisk otwierania i zamykania? Zaleca się trzymać 5 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał:

A że tak zapytam, tylko przyciskałeś, czy trzymałeś przycisk otwierania i zamykania? Zaleca się trzymać 5 sekund

Trzymałem, przyciskałem, różnych metod próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumujmy :

Zamek drzwi kierowcy :

-przekręcić w lewo, trzymać przekręcone i przycisnąć otwieranie trzymając 5 sekund, potem puścić, przekręcić w prawo i trzymać zamykanie 5 sekund (nie działa?)

-przekręcić w lewo, trzymać przekręcone i przycisnąć otwieranie trzymając 5 sekund, potem trzymać zamykanie 5 sekund (nie działa?)

Stacyjka :

włączyć zapłon i przycisnąć otwieranie trzymając 5 sekund, potem trzymać zamykanie 5 sekund (nie działa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dlugą zwłokę - życie...

Udało mi się uruchomić pilot, żadne wyżej wymienione sposoby nie pomogły, nie musiałem też niczego rozbierać, jednak jak tego dokonałem, dokładnie sam nie wiem ? w międzyczasie kluczyk mi upadł i się połamał, zamówiłem drugą obudowę. Przełożyłem grot i pobiegłem sprawdzić czy wszystko działa i czy grot nie wypadnie z nowej obudowy. Odpaliłem silnik zgasiłem, działa. Następnie wysiadłem, zamknąłem drzwi, włożyłem kluczyk w zamek, przekręciłem w prawo (zasuwanie) i trzymajac w tej pozycji przytrzymałem przycik otwierania. Później kluczyk w lewo (otwieranie) i przytrzymałem przycisk zamykania. Nie wiem co mnie podkusiło żeby tak uczynić, ale od tego momentu pilot zaczął działać. Chętnie bym sprawdził ten sposób ale jeszcze raz ale trochę się cykam ? może ktoś kto ma dwa klucze i jest ciekawy świata będzie miał ochotę sprawdzić i podzielić się efektami eksperymentu, opisuję przygodę dla potomnych, może komuś pomoże. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sam kluczyk upadł już tyle razy, że w środku coś nie działało jak powinno i przy ponownym poskładaniu wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Możliwe, że sam kluczyk upadł już tyle razy, że w środku coś nie działało jak powinno i przy ponownym poskładaniu wróciło do normy.

Nie możliwe, odkąd go mam był to jego pierwszy i ostatni upadek. Z resztą po rozładowaniu baterii lub rozłożeniu kluczyka czyli wyjęciu baterii pilot trzeba parować od nowa z centralką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, ja w B5 wymieniałem baterie w obu kluczykach i nie musiałem żadnego od nowa dodawać, to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...