Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ABS


winerek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam mały (chyba mały) problem z ABS. Przy dłuższej jeździe z prędkością 140-160 km/h nie działa ABS, zapala się i świeci cały czas kontrolka od ABS i zaczyna mrygać czerwona kontrolka z wykrzyknikiem w O i okładzinami. Gdy wyłącze silnik i zapalę go z powrotem to jest już oki.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powie.

Różnica w odległościach czujników od tarcz z ząbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie objawy - bylem u mechanika, zeby na komputerze sprawdzil czujniki abs, wykazalo, ze nie dziala prawy przedni - popukal troche i powiedzial, ze moze pomoze - nie pomoglo. Nastepnym razem stwierdzil, ze to modul abs jest uszkodzony. Jednak czy to napewno chodzi o modul? kontrolki abs/asr i wykrzyknik zapalaja sie tylko czasami niezaleznie od predkosci samochodu (czesto na postoju), wylaczenie silnika i ponowne wlaczenie nic tu nie pomaga, czasami gasna podczas jazdy i abs juz dziala - mozna powiedziec, ze czesciej dziala niz nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka od ABS, zacząłem grzebać przy przednim prawym kole gdyż niedawno wymieniałem gumę na przegubie i pomyślałem, że może coś uszkodziłem. Na pierwszy rzut oka wszystko było ok., wyczyściłem czujnik, ale problem dalej był. Po ponownych oględzinach i włożeniu palca w miejsce czujnika zauważyłem, że siateczka na przegubie lata, co mi się wydało podejrzane. Odkręciłem drugie koło i sprawdziłem jak jest na nim. Okazało się, że siateczka ma się kręcić wraz z przegubem, czyli ma być na nim zaciśnięta a nie latać jak się jej podoba. Poluzowałem śrubę na piaście (klucz 24) i wybiłem lekko przegub tak, że siateczkę miałem prawie na wierzchu. Dokładnie wyczyściłem ja ze smaru i przykleiłem. Potem wszystko złożyłem i ABS działa poprawnie.:)

Czujnik źle z czytywał prędkość, koła dlatego był błąd ABS. Sprawdzacie to u siebie, prawdopodobnie macie ten sam problem.

:biggrin: :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powie.

Różnica w odległościach czujników od tarcz z ząbkami.

Zgadzam się w 100%. Maiłem podobene problemy po wymainie tarcz. pierw ABS zapalał się jak tylko ruszyłem po ingerencji przy czujnikach było niby ok, ale się za to zaczął zapalac przy właśnie 140-160km/h kolena regulacja czujników i wreszczie udało się ustawić dobre odstępy i teraz już 3miesiące jest ok.

[ Komentarz dodany przez: Iceman: 29-04-2007, 10:54 ]

kologo widze ze masz w d..ie regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...