Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

cieżkie odpalanie auta na ciepłym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam borykam sie z problem od dłuzszego czasu i juz nie mam pomysłu na to wiec do rzeczy.

Auto po modyfikacjach : sztywny dolt, centralny intelcooler , wtryski od audi TT BAM, hybrydowe turbo i wydajniejsza pompa paliwa 

Auto wystrojone na 230km i 350 NM kod silnika AVJ 

WWW.TURBO-CONCEPTS.DE

ACHTUNG : Neue Version 2 ! - 330l/h satt 265l/h ! Allgemeines: Viel Hobby- Schrauber wissen nicht, dass die Kraftstoffpumpe genau so wie die…

Problem polega na jak auto sie nagrzeje to ciezko je odpalic. Musze krecic go 5-6 razy zeby odplił.

Czasami po dopaleniu jest brak reakcji na gaz i po chwili gasnie. 

W aucie zostało wymieniony czujnik połozenia wału, czujnik  temp. cieczy chłodzacej , orginalny filtr paliwa z aso

Na listwie paliwowej jest 4 bary wiec moge wykluczyc niskie cisnienie w układzie paliwowym. 

Jakies pamysły ?

Edytowane przez Mefiiuu

Opublikowano

Rozumiem ze obserwowałes cisnienie paliwa przed odpaleniem i w trakcie kiedy problem występuje?

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Łukasz13 napisał:

Rozumiem ze obserwowałes cisnienie paliwa przed odpaleniem i w trakcie kiedy problem występuje?

mechanika prosiłem o sprawdzenie cisnienia na listwie i powiedział ze jest wszytko wporzadku z cisnienim

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Łukasz13 napisał:

Rozumiem ze obserwowałes cisnienie paliwa przed odpaleniem i w trakcie kiedy problem występuje?

Wiesz może czy tunerzy wyłączają układ powietrza wtórnego i układ odprowadzania pary paliwa ?

C875B31B-51C3-49AC-B645-60FC103D8713.jpeg

Opublikowano
17 minut temu, Mefiiuu napisał:

mechanika prosiłem o sprawdzenie cisnienia na listwie i powiedział ze jest wszytko wporzadku z cisnienim

czyli nie wiesz.

 

10 minut temu, Mefiiuu napisał:

Wiesz może czy tunerzy wyłączają układ powietrza wtórnego i układ odprowadzania pary paliwa ?

C875B31B-51C3-49AC-B645-60FC103D8713.jpeg

nie rozumiem tego pytania, tak wyłaczają albo nie wyłanczają...

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Łukasz13 napisał:

czyli nie wiesz.

 

nie rozumiem tego pytania, tak wyłaczają albo nie wyłanczają...

Nie wiem ale mechanik mówił ze jest 4 bary pod obciążeniem tak jak powino być 

Opublikowano

Ja nie pytałem jakie jest cisnienie pod obciązeniem, czy problem występuje pod obciązeniem?

Opublikowano
  • Autor
48 minut temu, Łukasz13 napisał:

Ja nie pytałem jakie jest cisnienie pod obciązeniem, czy problem występuje pod obciązeniem?

Nie tylko przy rozruchu na ciepłym silniku 

Opublikowano

Do sprawdzenia czujnik położenia wału

Opublikowano
  • Autor
42 minuty temu, zionx napisał:

Do sprawdzenia czujnik położenia wału

Został wymieniony na nowy tak samo jak czujnik temp cieczy chłodzącej 

Opublikowano
3 minuty temu, Mefiiuu napisał:

Został wymieniony na nowy tak samo jak czujnik temp cieczy chłodzącej 

Nie szkodzi, do sprawdzenia

W następnej kolejności odepnij wtyczkę od evapu, pojeździj i zobacz czy coś się zmieni

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, zionx napisał:

Nie szkodzi, do sprawdzenia

W następnej kolejności odepnij wtyczkę od evapu, pojeździj i zobacz czy coś się zmieni

 Tez była odpinana od evapu i tez był problem z tym.

A może tez tak dziać ze wsadziłem mocniejsza pompę paliwa bez korekty softu i jak się nagrzeje to jest później problem z odpaleniem ? 

Opublikowano

Sprawdź ciśnienie paliwa po zapłonie i przy odpalaniu. W filtrze masz regulator więc ciśnienie powinno być i tak stałe 4bary, poza tym podejrzyj wartości czujnika g62/g2.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Nie, za ciśnienie odpowiada regulator w filtrze.

Sprawdź czujnik wału

 

(Przemo mnie uprzedził :) )

Edytowane przez zionx

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, przem8 napisał:

Sprawdź ciśnienie paliwa po zapłonie i przy odpalaniu. W filtrze masz regulator więc ciśnienie powinno być i tak stałe 4bary, poza tym podejrzyj wartości czujnika g62/g2.

Mechanik sprawdzał ciśnienie wykładzie i było 4 bary czujnik g62 został wymieniony na nowy wczoraj patrzyłem vcdsem i pokazywał 95 stopni 

Opublikowano

Sprawdź ile pokazuje przed odpaleniem.

Opublikowano

I przy okazji sprawdź na vcds prędkość obrotową silnika podczas kręcenia rozrusznikiem

Opublikowano
  • Autor
47 minut temu, zionx napisał:

I przy okazji sprawdź na vcds prędkość obrotową silnika podczas kręcenia rozrusznikiem

Okey grupa 01? Bo ogólnie to się dzieje jak silnik ma 90 stopni zaparkuje auto i pójdę do sklepu powiedzmy 10-15 min i już ma problem z odpaleniem a jak się ochłodzi to pali normalnie. Jak nazywa się ten zaworek co jest zaznaczony na zdj ? Bo mam go bezpośrednio podłączony do turbo 

C8BDB25F-0627-4C70-9F7D-055EB40A5395.png

Opublikowano

Zwykły zaworek jednokierunkowy

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, zionx napisał:

Zwykły zaworek jednokierunkowy

Wiesz jakie ma numery bo patrzyłem u siebie ale nie ma nic napisane 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.