Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat o niskim poziomie oleju


deduszki12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jeśli temat już istnieje to przepraszam, ja nie znalazłem.

Jestem nowy na forum, więc od razu chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać- DZIEŃ DOBRY! :) 

3 dni temu kupiłem Audi A4 B6 1.8t AVJ . Po przejechaniu 200km pojawił się problem- w trakcie jazdy na wyświetlaczu między zegarami wyświetliła się "lampa alladyna" i komunikat "Wyłącz silnik. Sprawdź poziom oleju". Oczywiście zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, odczekałem kilka minut i sprawdziłem poziom oleju- na bagnecie ok. Odpaliłem i pojechałem dalej. Po chwili ponownie to samo i tak kilka razy. Dojechałem do domu. Po nocy ponownie sprawdziłem bagnet- wszystko w porządku. Czy to wina czujnika poziomu oleju? Czy da się jakoś sprawić, żeby komunikat się nie wyświetlał? Oczywiście sama zmiana oleju i filtrów jest już zaplanowana na przyszły tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czerwona olejarka to standardowo smok do czyszczenia. Główna bolączka pozakupowa 1.8t. Nie jeździj, bo zarżniesz silnik, turbo i napinacz łancucha o ile już nie dostał po d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona olejarka. Przejechałem tak max 5km, bo na szczęście jak się wyświetliło to już byłem blisko domu. Czyli żeby zaprowadzić do warsztatu, to raczej laweta? Nie ryzykować przejechania kolejnych kilku km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko to możesz ryzykować. Generalnie do sprawdzenia ciśnienie oleju, micha w dół, sprawdzenie pompy oleju itp. Jeszcze wszystko przed Tobą, a to taki przedsmak dalszego użytkowania 1.8t :D 

Auto było świeżo sprowadzone?

Duś handlarzynę o zwrot kasy za naprawę. Kiedyś ugrałem tak kilka pln'ów, zawsze to coś, a w dniu zakupu już się palił alladyn i to zaraz przed domem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do  mojego zaufanego warsztatu jakieś 7-8km przez miasto, więc może nie będę ryzykował.

Auto świeże ze Szwecji. 

To przedsmak? Ja słyszałem, że 1.8t to super silniki! :D

Jeśli wyjdzie droga naprawa, to na bank będę typa męczył, jakby nie patrzeć wada ukryta. Generalnie sam powrót do domu w dniu zakupu 100km był bezproblemowy, dopiero następnego dnia to wyszło :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deduszki12 napisał:

Ja słyszałem, że 1.8t to super silniki!

Lata świetności mają dawno za sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja czujnika ciśnienia oleju. Miałem tak, że się zapalała czerwona olejarka, po wymianie czujnika ciśnienia przestała. Koszt to jakieś 40 zł. Nasadka 24 długa i 15 minut roboty. Ale po zakupie lepiej zdjąć michę i sprawdzić, tak jak radzi przem8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha w dół choćby profilaktycznie, lepiej zapobiegać niż leczyć żeby później płaczu nie było przy wyciąganiu diengów z piterka:-) a motor 1.8T to jednak mimo wszystko super piec, mało problematyczny i żywotny lubiący lekki stage 2:D Generalnie zasada z motorem jak ze wszystkim innym, jak dbasz tak masz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za rady, na pewno się dostosuję. 

Szkoda, że jeszcze jakiś czas nie będę mógł się cieszyć z "nowego" auta i będę musiał dalej śmigać swoim wysłużonym Focusem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...