Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika


TOMOB4B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zapytanie mam uszkodzony prawdopodobnie licznik mam 2szt  a4b6 ten sam rocznik ten sam silnik wyposażenie też identyczne czy podmianka zjednej do drugiej licznika i  kompa i stacyjki z pętla IMO wystarczy by uruchomic auto i żeby wszystko działało czy jeszcze coś trzeba przełożyć chciał bym wykluczyć badź potwierdzić  w ten sposób uszkodzenie licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TOMOB4B6 napisał:

Witam mam zapytanie mam uszkodzony prawdopodobnie licznik mam 2szt  a4b6 ten sam rocznik ten sam silnik wyposażenie też identyczne czy podmianka zjednej do drugiej licznika i  kompa i stacyjki z pętla IMO wystarczy by uruchomic auto i żeby wszystko działało czy jeszcze coś trzeba przełożyć chciał bym wykluczyć badź potwierdzić  w ten sposób uszkodzenie licznika chyba że jest  forumowicz w okolicy zgorzelca  ktoś kto ma vcds I ogarnął by to lub sprawdzil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to zrobić bez dopisania licznika to potrzebujesz ecu,licznik,transponder.

Ale pierw opisz co się dzieje z zegarami.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał:

Musisz do nowego licznika wsad wgrać, jest cała procedura na forum jak to zrobić.

Raczej pacjent by tego nie przeżył bez uceglenia ?

Nie dopisze licznika z ecu EDC15 vag eepromem,tylko z me 7.x.x to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pila24 napisał:

Jeżeli chcesz to zrobić bez dopisania licznika to potrzebujesz ecu,licznik,transponder.

Ale pierw opisz co się dzieje z zegarami.

Wskaźniki działają odpaliwa pokazuje prawidłowy stan zaś zasieg do przejechania wynosi 2000 nieraz zmieni na inną wartość dosłownie napare sekund nie ważne ile jest paliwa ani spalania nie pokazuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TOMOB4B6 napisał:

Wskaźniki działają odpaliwa pokazuje prawidłowy stan zaś zasieg do przejechania wynosi 2000 nieraz zmieni na inną wartość dosłownie napare sekund nie ważne ile jest paliwa ani spalania nie pokazuje 

Pompę z baku z pływakiem też już przekładałem i odłączałem akumulator na dłuższy czas wtedy przez chwilę jest jakaś tam wartość zachwile zaś rośnie do 2000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMOB4B6 napisał:

Pompę z baku z pływakiem też już przekładałem i odłączałem akumulator na dłuższy czas wtedy przez chwilę jest jakaś tam wartość zachwile zaś rośnie do 2000km

Czyli licznik dętka.

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Raczej pacjent by tego nie przeżył bez uceglenia ?

Nie dopisze licznika z ecu EDC15 vag eepromem,tylko z me 7.x.x to działa.

A o tym to nie wiedziałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał:

Czyli licznik dętka.

A o tym to nie wiedziałem ?

Można koledzy prostymi słowami(uceglenie nic mi nie mówi) czyli moj licznik zlom czyli jak przełożę kompa licznik i transpoder będzie to dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak  - licznik , transponder i ECU , no chyba że masz już Immo wyłączone to to wtedy licznik i transpondery w kluczykach 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 11:24, Banan napisał:

tak  - licznik , transponder i ECU , no chyba że masz już Immo wyłączone to to wtedy licznik i transpondery w kluczykach 

Kolego a przekładając tylko licznik drugi bez jakiegokolwiek kodowania wymiany komputer poto żeby go podlaczyc tylko do wtyczek i przekręcając na zapłon czy możliwe jest żebym coś uszkodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...