Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana AKU - rozjechały się wskazania dystansu km


jarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Rano podczas zapalania zdechł akumulator i zaszalał samochód podczas rozruchu. Jak podładowałem akumulator to okazało się, że wskaźnik paliwa jest pełny (i to prawda), a dystans km spadł z 950km do 640km. Można go jakoś nawrócić? Kupiłem nowy AKU i był odłączony ok. 15 minut. Nie pomogło. Czy czekanie i jazda do wyczerpania paliwa wyrówna to potem przy kolejnym tankowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jarkos napisał:

a dystans km spadł z 950km do 640km. Można go jakoś nawrócić?

sam się nawróci jak pojeździsz troszkę :P

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 po ponownym podpięciu aqu zegary średnie spalanie na start przyjmują 10l/100km i prawdopodobnie na podstawie tego oblicza sobie zasięg. W miarę przejechanych kilometrów średnie spalanie się zmienia i co za tym idzie zasięg też. 

W tym przypadku pewnie  jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to śpię spokojnie. Dzięki.

Dodam jeszcze że akumulator, który wymieniłem to Centra Futura. Nie wytrzymała 3 lat. Poprzednio miałem taki sam i był 7 lat więc kupiłem. Teraz to nie to samo. Odradzam Centrę. Kupiłem Barum. Zobaczymy.

Edytowane przez jarkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy może alternator już nie ładuje jak powinien? Może poprzedni akumulator stał pół.roku na półce nie ładowany i już kupiłeś produkt o skróconej żywotności. Mało osób zdaje sobie sprawę ale przy małych przebiegach powinno ładować się akumulator raz na pół roku, żeby zbyt niskie napięcie nie zniszczyło go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie jest ok. Jak bardzo stary kupiłem to nie wiadomo. Fakt jest taki, że po 2 latach miał 30% pojemności. Na poprzednim jeździłem latami tylko czasem w zimie doładowałem. Styl ani charakter jazdy się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...