Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BCM 09 A4 B9


pawelpawel111

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, pawelpawel111 napisał:

u mnie pole to nie jest zaznaczone (puste). A centralny z pilota działa.

Przeczytaj jesze raz powoli co napisałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest to o co prosiłeś. Jeden zrobiłem ze sterownika 09 a drugi 46

adpmap-09-8W0-907-063-CG-20210917-1553.CSV adpmap-46-8W0-907-064-CB-20210917-1549.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku 46 zmien w adaptacjach z off na on w ponizszych kanalach adaptacyjnych nastepnie zamknij auto pilotem, odczekaj 15 min do uspienia sterownikow i sprawdz czy dziala.

IDE08221-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 1-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie KomfortOFF

IDE08221-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 1-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie KomfortOFF

IDE08222-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 2-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08222-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 2-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08223-MAS06696-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie dachu odsuwanego w systemie Komfort

IDE08223-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08223-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08224-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 4-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08224-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 4-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08225-MAS10230-Ustawienia indywidualne samochodu-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08225-MAS10231-Ustawienia indywidualne samochodu-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro spróbóje. Dziś pojawił się nowy problem.Szyberdach i roleta otwieraja się tylko do połowy. Automatyczne komfortowe otwieranie nie działa. Reczne otwieranie tylko do połowy zarówno rolety jak i szyby.Prowadnice sprawdziłem ,czyste. Po wykonaniu skanu auta występuje błąd szyberdachu(keine grundstelung).Próbowałem to zrobić(zaadoptopac od nowa) ale dach i roleta otwierają się tylko do połowy.

Wiem że jest to jakiś mankament audi a4 i a5. Niektórzy zdejmują obudowe od wiateł mieszczącą się na podsufitce i imbusem ustawiają pozycję 0. Czy jestem na dobrej drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuczanie dachu jest takie samo jak przyuczanie szyb. Przytrzymujesz przycisk otwarcia/zamknięcia kilka sekund przy otwarciu oraz zamknięciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też próbowałem zrobić. Dach owiera się recznie trzymając przycisk ,tylko do połowy. Wygląda to tak jak by położenie krańcowe otwarcia szyberdachu znajdowało się w połowie skali. Próbując przyuczyć szyberdach trzymam przycisk otwarcia cały czas.Daj owiera się do połowy po czym zamyka.Roleta zachowuje się identycznie. Wszystko robie tak jak na tym filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to iż punkt 0 (zamknięcie) zgadza się. Punkt maksymalnego otwarcia nie zgadza się (jest krótszy o jakieś25 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zainstalowałeś znowu wersję AKP VCDS na niemiecką wersję kabla? One nie są kompatybilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich metod przyuczenia ale za każdym razem dach i roleta działaja tylko do połowy. Mam 3 wersje VCds ale kodowania i adaptacje  robię tylko na VCDS DRV 20.4. Tą wersję dostałem od sprzedawcy i jest w języku niemieckim.  Te kolejne wersje traktuję tylko jako pomocnicze ponieważ jedna jest w jezyku polskim (AKP 21.3.0) a druga w angielkim (21.9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał:

W sterowniku 46 zmien w adaptacjach z off na on w ponizszych kanalach adaptacyjnych nastepnie zamknij auto pilotem, odczekaj 15 min do uspienia sterownikow i sprawdz czy dziala.

IDE08221-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 1-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie KomfortOFF

IDE08221-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 1-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie KomfortOFF

IDE08222-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 2-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08222-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 2-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08223-MAS06696-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie dachu odsuwanego w systemie Komfort

IDE08223-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08223-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 3-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08224-MAS10230-Ustawienia indywidualne kluczyka 4-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08224-MAS10231-Ustawienia indywidualne kluczyka 4-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

IDE08225-MAS10230-Ustawienia indywidualne samochodu-Otwieranie tylnego okna po stronie kierowcy w systemie Komfort

IDE08225-MAS10231-Ustawienia indywidualne samochodu-Otwieranie tylnego okna po str,przedn,pasa¿,w systemie Komfort

 

 

 

Te adaptacje dotyczą tylnych szyb. Ja posiadam auto 2drzwiowe.Szyby tylne nie otwierają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDE12792-MAS06696-Indywidualne ustawienia: konto użytkownika 1-Otwieranie dachu odsuwanego w systemie Komfort;OFF ;3

IDE12792-MAS10228-Indywidualne ustawienia: konto użytkownika 1-Otwieranie okna kierowcy w systemie Komfort;OFF ;3
IDE12792-MAS10229-Indywidualne ustawienia: konto użytkownika 1-Otwieranie okna przedniego pasażera w systemie Komfort;OFF ;3

 

I takie ustawienia są dla każdego konta użytkownika.Jest ich aż 7. O co w tym chodzi? Czy muszę to we wszystkich 7 kontach pozmieniać na ON z OFF?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalny VCDS a robisz mapki klonem. Zrób te mapki tą oryginalną (niemiecką) wersją i wrzuć. Ta polska kijowo tłumaczy. Dodatkowo wpisz login 20103 zanim zrobisz bo bez loginu nie zapisuje wszystkich kanałów.

20210913_182855.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Masz oryginalny VCDS a robisz mapki klonem. Zrób te mapki tą oryginalną (niemiecką) wersją i wrzuć. Ta polska kijowo tłumaczy. Dodatkowo wpisz login 20103 zanim zrobisz bo bez loginu nie zapisuje wszystkich kanałów.

 

 

adpmap-46-8W0-907-064-CB-20210918-1641.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś VCDSem szyberdach i otwiera się tylko w 61%.Wie ktoś jak zdjąć cały panel podswietlenia na podsufitce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych zamien na aus:

IDE08224-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08224-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS06696-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Schiebedach,ein ,3

IDE08225-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

Dodatkowo w kodowaniach tez w sterowniku 46

w byte 12 odznacz bit 4 oraz bit 7

w byte 13 odznacz bit 0

 

Po dokonanych zmianach, jak zawsze zamykasz auto i odczekujesz do uspienia sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbóję jutro. Masz jakiś pomysł  z tym szyberdachem i roletą? Otwierają się wedle wskazań VCDS tylko szyberdach 61% roleta 86%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...