Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UK Audi A5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła kolejna część do wymiany, czekam jeszcze na łopatki do kierownicy z RS i wtedy montaż: 

20220208_120334.thumb.jpg.c41deaf4420000729a4ecf971fdbd97c.jpg

 

Oczywiście, chodzi o ten przycisk: 

20220208_120349.thumb.jpg.0a469cd70cc4db368a5e910f1782e138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Fajnie sobie modzisz to autko. Ja bede dopiero zaczynal. Na pewno kola , lane assist , czytanie znakow no i jakies tam drobnice :unsure: Pierwsze pytanko to wlasnie lane assistance. Bo widze ze u Ciebie na kierunku sa linie a ja widzialem pajaka z autem na kierunku i distance +/- na cruise controle. I teraz ktory do czego jest. To na razie tyle by bylo. :hi:

20220214_201527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom.1 napisał:

Czesc.

Fajnie sobie modzisz to autko. Ja bede dopiero zaczynal. Na pewno kola , lane assist , czytanie znakow no i jakies tam drobnice :unsure: Pierwsze pytanko to wlasnie lane assistance. Bo widze ze u Ciebie na kierunku sa linie a ja widzialem pajaka z autem na kierunku i distance +/- na cruise controle. I teraz ktory do czego jest. To na razie tyle by bylo. :hi:

I jeszcze pytanie o przod LED. Jak jedziesz do Polski lub FR,DE itd co ze swiatlami? Bo ja slyszalem ze nie trzeba naklejek a jak jest ? Wiesz cos?

20220214_201527.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tom.1 napisał:

Czesc.

Fajnie sobie modzisz to autko. Ja bede dopiero zaczynal. Na pewno kola , lane assist , czytanie znakow no i jakies tam drobnice :unsure: Pierwsze pytanko to wlasnie lane assistance. Bo widze ze u Ciebie na kierunku sa linie a ja widzialem pajaka z autem na kierunku i distance +/- na cruise controle. I teraz ktory do czego jest. To na razie tyle by bylo. :hi:

20220214_201527.jpg

Lane assist to utrzymywanie pasa ruchu, a przyciski Distance + - to ustawienia odległości aktywnego tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tom.1 napisał:

Czesc.

Fajnie sobie modzisz to autko. Ja bede dopiero zaczynal. Na pewno kola , lane assist , czytanie znakow no i jakies tam drobnice :unsure: Pierwsze pytanko to wlasnie lane assistance. Bo widze ze u Ciebie na kierunku sa linie a ja widzialem pajaka z autem na kierunku i distance +/- na cruise controle. I teraz ktory do czego jest. To na razie tyle by bylo. :hi:

20220214_201527.jpg

Są różne wersje. Lane Assist może mieć taki symbol jak na moim (droga) lub auto, takie jak na Twoim zdjęciu. Distance +/- jest od aktywnego tempomatu, którego ja nie mam, bo do tego są potrzebne radary w przednim zderzaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dazwid napisał:

Są różne wersje. Lane Assist może mieć taki symbol jak na moim (droga) lub auto, takie jak na Twoim zdjęciu. Distance +/- jest od aktywnego tempomatu, którego ja nie mam, bo do tego są potrzebne radary w przednim zderzaku ?

To już wiesz co następne, zmieniaj tę manetkę i bierz się za radary :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ivanek napisał:

To już wiesz co następne, zmieniaj tę manetkę i bierz się za radary :D 

Marzenie mieć radar ACC, niestety koszta zbyt wysokie jak dla mnie, żeby to sobie samemu wyrezać :decayed: Więc zadowole się póki co lane assist, a w przyszłości może uda się kupić auto z aktywnym tempomatem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o manetce. A jak ze swiatlami LED na europe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom.1 napisał:

Dzieki za info o manetce. A jak ze swiatlami LED na europe?

Co masz na myśli, jeżeli chodzi o światła led? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dazwid napisał:

Co masz na myśli, jeżeli chodzi o światła led? 

Jak jedziesz do PL lub inneego kraju na kontyncie  na zwykle lampy przyklejasz naklejki na swiatla a jak to sie ma do LED headlights. Trzeba naklejac czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tom.1 napisał:

Jak jedziesz do PL lub inneego kraju na kontyncie  na zwykle lampy przyklejasz naklejki na swiatla a jak to sie ma do LED headlights. Trzeba naklejac czy nie.

A w menu przypadkiem nie ma jakiegoś trybu 'turystycznego' czy coś w podobie? Coś mi świta, ale nie pamietam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarny69 napisał:

A w menu przypadkiem nie ma jakiegoś trybu 'turystycznego' czy coś w podobie? Coś mi świta, ale nie pamietam dokładnie.

W B8 na 100% miałem tryb turystyczny, tutaj nie pamiętam czy coś takiego jest, będę mógł sprawdzić dopiero w weekend. Generalnie już od lat nie byłem samochodem poza UK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czarny69 napisał:

A w menu przypadkiem nie ma jakiegoś trybu 'turystycznego' czy coś w podobie? Coś mi świta, ale nie pamietam dokładnie.

U mnie nie ma. Szwagier ma w passacie ten tryb ale ma troszke inne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

W B8 takia funkcja była, w B9 już jej nie ma. 

To moze kolega wie czy w A5 F5 taka funkcja jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Też nie ma B9 i F5 to bliźniaki.

Dzieki. To moze bedziesz wiedzial cos o swiatlach . Kiedys jadacz uk na kontynent przyklejalismy naklejki na lampy zeby zmienic kat swiatla. A mam te LED-y i slyszalem ze nie trzeba naklejac bo one koryguja strumien swiatla. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie korygują, bo zarówno w B9 jak i F5 żadne rodzaje lamp ( są 3 rodzaje, Bi-Xenon, LED i LED Matrix), nie mają już tak jak poprzednie generacje, soczewek ruchomych w płaszczyźnie poziomej, czyli funkcji skrętnej. Nie wiem jak wygląda sytuacja z naklejkami czy innymi czynnościami dla aut o ruchu lewostronnym. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

Raczej nic nie korygują, bo zarówno w B9 jak i F5 żadne rodzaje lamp ( są 3 rodzaje, Bi-Xenon, LED i LED Matrix), nie mają już tak jak poprzednie generacje, soczewek ruchomych w płaszczyźnie poziomej, czyli funkcji skrętnej. Nie wiem jak wygląda sytuacja z naklejkami czy innymi czynnościami dla aut o ruchu lewostronnym. 

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zasięgu reflektorów  8Q3  automatyczna regulacja świateł 

to jest z mojego vin-u . Moze o to chodzi ze one nie oslepiaja aut z przeciwnego kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...