Jump to content

Spadek mocy, dziwne syczenie, drgania na luzie

MarcinA418T
 Share

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z dziwnymi rzeczami, autko A4 B6 1.8T AVJ+LPG, auto rzekomo 200km, wymienione wtryski od BEXA, turbo jakaś hybryda. Auto od jakiegoś czasu ma spadki mocy, jak odpalam auto to mam wrażenie że na zimnym silniku auto ma o 30/40 koni więcej, gdy się nagrzeje jakby ucieka mu trochę koników. Od 2 tyś obrotów gdy wstaje turbo słychać dziwny syk cały czas podczas przyspieszania, turbo wysypało się 3 miesiące temu, zregenerowane w porządnej firmie PerunTurbo, i gdy już sobie stanę na światłach czuje jakby szarpało delikatnie silnikiem, gdy siedzę w aucie czuje te drgania/szarpnięcią (występuje na PB i LPG).Gdy dodaje gazu gdy auto jest LPG z obrotów jałowych i dodaje w miejscu dynamicznie mocno gazu, czuje jak go dławi, na benzynie tego objawu nie ma.

Prosze o porady od czego zacząć :)

Powiedz proszę jakie logi potrzebne, jutro wstawie wszystkie jakie trzeba.

Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu.

@Łukasz13 zatkać rurę przy przepływce, i przy odmie i nabić powietrze w układ ? 

dokładnie

Zatkać odme w miejscu gdzie wchodzi ten (grzybek) który znajduje się blisko turbo/filtra powietrza ? 

Zatykasz tipa od strony przepływki, demontujesz grzybka odmy i ztykasz odmę, pompujesz do 1 bar przez wężyk podciśnienia. Odkręć przed tym korek wlewu oleju. Jak masz gaz to może być przez wężyk od map do kolektora. Logi robisz wszystkie co w temacie, myślałem że to oczywiste.

Edited by przem8

@przem8 Ładować ciśnienie przez te wężyki  od gazu co są wiercone w kolektorze dolotowy ? 

Zdejmujesz wężyk z mapsensora albo trójnika gdzie masz wpięte podciśnienie z kolektora do mapsensora i w niego pompujesz. Tak jest najprościej i najszybciej niż kombinacje z jakimiś adapterami i wentylkami :P

Edited by przem8

Idz po wężyku podcisnienia od reduktora i powinienes dojść do trojnika, z którego będzie rozgalezienie na mapsensor i do kolektora. Nie wiem czy to czasem nie ten cienki wężyk z kolektora na wysokości filtra gazu, patrząc po zdjęciu. To brc? 

Edited by przem8

Tak BRC, okej układ napompowany znalazłem 2 nieszczelności, jedna przy ezektorze ale niestety podczas próby uszczelnienia zaworek zwrotny się ułamał, zamówiłem go na poniedziałek. A druga nieszczelność jest pod drugim wtryskiem PB. Logi zrobię w poniedziałek po zmianie zaworka w ezektorze. 
Do wymiany podkładka pod wtryskiem ? To możliwe ze są tylko 2 nieszczelności, znaczy chodzi mi o to, ze czy takie dwie nieszczelności mogą mocno wpływać na działanie auta, pod tym wtryskiem dosyć mocno dmucha.

Edited by MarcinA418T
Błąd

Przez nieszczelność pod wtryskiem może wypadać zapłon. Do wymiany masz oringi i wkretki wtryskiwaczy. 

Masz może jakieś numery OE ? 

Wkretki wtryskiwaczy 06B133555H

Oringi wtryskiwaczy rozmiar 7,52x3,53

@danioo dzieki kolego, wymieniać odrazu wszystkie ? 

Jutro może podjade gdzieś do ASO i kupie te wkrętki, oringi dobiorę sobie w sklepie z gumami. W każdym salonie/serwisie sprzedają części ? 

Edited by MarcinA418T

Wkrętki najlepiej wszystkie, oringi zresztą też.

Ja akurat wszystko na all kupowałem...

Oringi zamówisz w każdym sklepie motoryzacyjnym, z elringa chyba po 2zł kupowałem.

Zrób logi, bo wątpię, że te małe nieszczelności aż tak u Ciebie mieszają. Jeśli gniazdo wtryskiwacza jest bardzo nieszczelne to wypada zapłon podczas przyspieszania i pięknie mruga check na desce.

@przem8 miga Check, wyrzuca zapłon ale to na 95% przez gaz, bo często 1-2 min po przełączeniu na LPG przy przyspieszaniu wyrzuca zapłon. Na PB praktycznie nigdy.

@przem8 mówię, najbardziej zastanawia mnie to że po odpaleniu dopóki auto się nie nagrzeje, samochód serio ma moc, potem jakby trochę mu ubywało.. 

Ezektor uszczelniony, wieczorem wrzucę logi.

Korekty kiepskawe, cofa zapłony ale to pewnie przez paliwo 95? Turbo mogłoby być lepiej wysterowane ale to do ogarnięcia w sofcie. Zrób 2+33 na gazie, bo pewnie tam będzie jeszcze ciekawiej. Sprawdzales zawór dv? 

Wiesz co wymieniłem ostatnio DV na jakis zamiennik, jak to sprawdzic nie wiem szczerze. Przy zdjęciu DV Olej się z niej wylał, 95 PB za słabe paliwko ? A co z turbem nie idzie równo ? Jak jade załóżmy sobie na 2 biegu, i tak dodaje leciutko gazu tak naprawdę lekko. To w przedziale tak 1900-2400 jak turbo wstaje mam takie jakby dławienie/szarpanie.

Po sofcie jezdzi sie na 98 ale jak masz lpg to 95 na odpalanie wystarczy ale teraz nje sprawdzisz czy problemem jest paliwo co do cofek. Zamienniki dv się nie nadają. Wyjmij i sprawdz czy jeszcze jest caly, a turbo za późno osiąga zadane doładowanie. Jak sprawdzić dv było multum razy juz opisywane. 

A jak to sprawdzę ? Wlewając 98/100? Wiesz co turbo było regenerowane już po zrobieniu softa, i tam dali 1/2mm większe koło kompresji, trzeba nowego softa postawić ? 

6 minut temu, MarcinA418T napisał:

jak to sprawdzę

Co dokładnie, dv? Użyj wyszukiwarki. Hybrydy są specyficzne i często trzeba robić korektę ale sprawdź ten zaworek, masz nawet film na youtubie. Wpisz checking dv 1.8t. 

Bardziej chodziło mi o to ze paliwo zbyt ubogie.

To dziś zrobić loga na LPG u sprawdzic DV ?