Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki? Światła dzienne


Oziii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jakie żarówki polecacie zamontować do świateł dziennych? 

Zastanawiam się nad OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next, używa ktoś? Lub może jakieś inne polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kilka tygodni temu wymieniłem na Philipsa X-treme Vision +130% i muszę przyznać, że jest ok, chociaż jak trwałe to się okaże dopiero  :)

Edytowane przez joko88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał:

Wybierz to, co ma najdłuższą żywotność.

Jeżeli chodzi o żywotność to ciężko stwierdzić 

12 godzin temu, kamil-vag napisał:

Dzienne w jakim sensie ? 30% z długich ?

Chodzi Mi o światła mijania, obecnie mam najzwyklejsze z cpnu kupione po 7zł i powiem, że jest mega słabo a jeszcze coś z naprzeciwka leci to już w ogóle tragedia 

 

11 godzin temu, joko88 napisał:

Ja akurat kilka tygodni temu wymieniłem na Philipsa X-treme Vision +130% i muszę przyznać, że jest ok, chociaż jak trwałe to się okaże dopiero  :)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma sensu przepłacać, weź kup sobie tungsram megalight ultra +150% czy nawet są teraz +200 i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe żarówy nieco polepszą świecenie  ale te lampy mają 20 lat i jak nie były regenerowane to efekt będzie słaby nawet z tymi nowymi żarówkami. 20 letnie H7 w  a4 to świeczki nie lampy podobnie hamulce seria niestety słabizna.

Tylko bixenon lub biled poprawi tu znacznie sprawę ale to niestety kasa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, regeneracja lub ori (w dobrym stanie) odbłyśniki i też sporo poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil-vag napisał:

Jak dla mnie nie ma sensu przepłacać, weź kup sobie tungsram megalight ultra +150% czy nawet są teraz +200 i będzie dobrze.

Tungsram / General Electric i ich produkty to jedna z lepszych propozycji cena/jakość.

Przetestowałem wszelkie ich produkty od tych +50% więcej światła do +150%.

Najważniejsza rzecz żarniki trzymają geometrię wiązki światła i nie padają tak jak co poniektórzy piszą,  +90/+120% mam w pojazdach od 3-4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że im mocniejsze żarówki weźmiesz, tym krótsza będzie ich żywotność. Z ciekawości, przyłóż przed swój reflektor (ok 5 cm) białą kartkę a4 i zrób zdjęcie wiązki światła, jak w środku będzie puste pole lub będzie ogólnie plama, zamiast okręgu, znaczy że odbłyśnik jest wypalony i żadna nowa żarówka nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc tych żarówek jest taka sama, różnią się technologią czy budową, no ale powiedzmy, że wiadomo o co chodzi...im jaśniejsze tym krótszy okres użytkowania, zazwyczaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i strumień świetlny żarówek jest taki sam we wszystkich odmianach żarówek +/- 10-15%.

Strumień świetlny w lumenach to zjawisko fotometrii wywołujące określone ludzkie wrażenia wzrokowe.

Te nowe drogowe "wzmocnione" żarówki nie mogą oślepiać jadących z naprzeciwka.

Producenci stosują zasadniczo kombinacje z rodzajem mieszanki gazu i jego ciśnienia aby uzyskać biel w barwie wyższej niż standard 3200 K.

Szkło jest dodatkowo zabarwione w całości lub częściowo nie mylić z pseudo-żarówkami natrysk farbki na zewnętrznej powierzchni lub oringi zewnętrzne.

Mamy więc żarówki 3700/3750, 4200K i coś pod 5000K i to już póki co koniec możliwości przy stałej mocy 55 Wat.

Aby żarnik wytrzymał eksploatację,  w gazie lub na wewnętrznej powierzchni bańki napyla się "regeneratory" żarnika.

Drobinki wolframu z żarnika ponownie powracają na jego powierzchnię.

Powoli era żarówek żarowych i halogenowych odejdzie do lamusa.

 

 

 

 

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...