Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie na wolnych obrotach tylko na Lpg.


cipiur1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co może być przyczyną falowania wolnych obrotów tylko na Lpg.
Wskazówka obrotomierza (opadając) lekko faluje kilka razy i zatrzymuje się we właściwym miejscu, później trzyma właściwe wolne obroty.
Najlepiej to widać podczas (agresywnej) jazdy gdy wskazówka schodzi z wysokich obrotów.
Przepustnica wyczyszczona. Nie mam żadnych błędów.

Instalacja LPGTECH z funkcją OBD która u mnie jest włączona.

Edytowane przez cipiur1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie wnosi do problemu. Trzeba sprawdzić korekty i czasy wtryskow kiedy problem występuje więc zostaje Ci podjechanie do kumatego gazownika albo kogoś kumatego w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wolnych obrotach ile? Jakie są krótkie korekty na jałowych? Takie zdjecia mapek nic nie dają, bo na mapki to się stroilo 20lat temu. Masz włączoną autoadaptacje? 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobne objawy. Na benzynie wszystko równo chodziło, a niestety na LPG falowanie. Wgranie nowej mapki pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Plazik napisał:

Miałam podobne objawy. Na benzynie wszystko równo chodziło, a niestety na LPG falowanie. Wgranie nowej mapki pomogło ;)

Co to znaczy wgranie nowej mapki? Z czyjego samochodu ta mapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj stary sposób, wlej do wężyka który idzie do wtrysków dwie nakrętki denaturatu, skręć i odpal na poniesionych obrotach bo pewnie zgaśnie. Powtórz dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 14:23, pelonek1 napisał:

Co to znaczy wgranie nowej mapki? Z czyjego samochodu ta mapka?

Chodziło mi o zresetowanie dawek/wtrysku gazu itp czyli tzw. wgranie mapki -różnie ludzie na to mówią :D  w moim przypadku, rozregulowały się dawki przez co dziwnie chodził na LPG.  Sprawdź, może pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plazik napisał:

Chodziło mi o zresetowanie dawek/wtrysku gazu itp czyli tzw. wgranie mapki -różnie ludzie na to mówią :D  w moim przypadku, rozregulowały się dawki przez co dziwnie chodził na LPG.  Sprawdź, może pomoże ;)

Na jałowych może i pomoże, jak w trasie jest wystrojone to trudno powiedzieć.

Ja nie potrzebuję akurat pomocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na wolnych obrotach chodzi nierówno ze względu na rozjazd czasów wtrysku. Jest to spowodowane w większości przypadków LPG zabrudzonymi wtryskami. W środku wtrysku osadza się  brud który powoduje wolniejsze przesuwanie zaworka lub nieszczelność. Jeśli na benzynie chodzi normalnie a na LPG buja to przeczyść wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego „Cipiur1980” , udało się naprawić problem z falowaniem obrotów na LPG ? 
z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...