Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o lusterka fotochromatyczne


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie posiadam lusterka fotochromatyczne i pytanie nie widzę różnicy jak z tyłu świeci mi blisko inny samochód ,tylko ja posiadam przyciemniana tylną szybę i to może przez to??

Pytanie drugie pod lusterkiem posiadam przycisk który po przytrzymaniu wyłącza kompas w lusterku wersja USA audi a4b9,pytanie takie czy tylko wyłącza ten przycisk kompas czy też posiada inne funkcje fotochromu??

 

Ps.czy tylna szyba mocno przyciemniona uniemożliwia działanie lusterek fotochromatycznych?? pytanie do osób mających podobną sytuację jak u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację. I też właśnie wydaje mi się że z powodu przyciemnianych szyb fotochrom czasami się nie ściemnia choć mógł by. Z bocznych lusterek zdaza mi się być oslepianym, a w lusterku wewnętrznym widać jak by światła nie były mocne. Chociaż to też nie zawsze bo czasami widać że fajnie się na zewnątrz przyciemnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby przyciemniane fabrycznie czy samemu?

Żeby fotochrom zadziałał, to czujnik światła lusterka wewnętrznego (ten "spoglądający" do tyłu) ma być oświetlony, a przedni czujnik światła zewnętrznego (ten patrzący przez przednią szybę) ma widzieć, że jest ciemno, noc. Poprawne działanie można łatwo sprawdzić za pomocą latarki. Wystarczy zakryć (palcem, kartką) czujnik światła z przodu i jednocześnie oświetlić czujnik światła z tyłu.

W swoim aucie mam fabrycznie przyciemniane szyby (tylna i boczne) i fotochrom działa tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam fotochrom tylko wewnątrz auta, czy jest możliwość założenia też na zewnątrz, co trzeba zrobić oprocz wymiany wkładów ktoś wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 04:47, firefighter79 napisał(a):

Witam. Ja posiadam fotochrom tylko wewnątrz auta, czy jest możliwość założenia też na zewnątrz, co trzeba zrobić oprocz wymiany wkładów ktoś wie? 

https://a4-klub.pl/topic/498337-doposażenie-fotochromatycznych-wkładów-lusterek-zewnętrznych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...