Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 30.08.2023 o 22:56, M4R1O napisał(a):

p&p w 100%, wszystkie wiązki się pokrywają? mam podstawową MuFu i chętnie bym wymienił same przyciski. Czy da się to zrobić bez odkręcania kierownicy?

Cytując siebie przypomnę iż pytałem o zgodność wiązek. Poniżej Twoja odpowiedź.

W dniu 30.08.2023 o 23:05, Muskel1 napisał(a):

Tak, p&p. Kierownicy nie trzeba demontować  przynajmniej tej z okrągłą poduszką.

Wtem gdzie tu logika? Może dla Ciebie, z Twoim zakresem wiedzy było to oczywiste że przyciski są w komplecie z wiązką, dla laików już niekoniecznie. Nie wysuwam tutaj żadnych pretensji, tylko pnp wyszło nie do konca pnp.

 

Czy jest mozliwość dokupienia samej wiązki?

Edytowane przez M4R1O

Opublikowano
2 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

Nie prosta sprawa ten kabelek dostać, tylko jeden znalazłem

 

https://pl.aliexpress.com/item/33061870114.html

Dzięki wielkie :) Same przyciski nie są tak powszechne, zrządzeniem losu jedna osoba na allegro je wystawia, ale niestety bez wiązek. Hmm napisze do niej, może jeszcze im się walają te wiązki po rozbiórce

Opublikowano

przycisków na allegro jest sporo i to w zestawach prawy-lewy plus kabelek w granicach 500zł za komplet (sporo).>edit: chyba jednak te co widzę są do innej kierownicy...

można znaleźć całe koło kierownicy z np zuzytą skórą i tym kabelkiem taniej

 

ten co podesłałem z ALI to też jest jeszcze jedna rzecz - nie wiem czy on jest do tej kierownicy z okrągłą poduszką czy z 'prostokątną'. Koła kierownicy są różnej wielkości i nie wiem czy kabelek jest taki sam na długość ... 

 

musisz już sam poszukać dalej :) 

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano

noo może, po wpisaniu nr wyskoczyły oferty tylko od jednej osoby a komplet samych przycisków wyszedł 250zł. 
Najwyżej je zwrócę :) Pomysł, ze swapem z innej kierownicy jest całkiem sprytny :D

Opublikowano

Do zestawu przycisków należy jedna wiązka, której sprzedawca Tobie nie dołączył. Nie występuje ona osobno w katalogu, gdyż należy do przycisków.

WWW.GG2.SHOP

Audi A4 B9 8W Multifunktionstasten plus Navigation Anzeige Tacho Nachrüstpaket

 

Do tego należy dokupić jeszcze 11 pinową wiązkę.

 

 

Opublikowano

Witam… chciałbym się upewnić w tym co tutaj przeczytałem… czy jeżeli mam kierownice ze zwykłą multifunkcją jak na zdjęciu pierwszym (zdj. Poglądowe) to czy wystarczy ze założę kierownicę taka jak na zdjęciu 2 pnp i wszystko będzie działało?kierownice takie same z łopatkami… Nic nie trzeba kodować? Potrzebna mi jest do uruchomienia mapy między zegarami. (Mam kolorowy wyświetlacz i wiem ze to już trzeba kodować ). 

IMG_3423.jpeg

IMG_3424.jpeg

Edytowane przez PeerPit
Zły początek

Opublikowano

Zamieniasz i tyle. Nic nie trzeba kodować. Jedynie co możesz dodatkowo zakodować, to  aktywowanie przycisku z gwiazdką jako ulubionego. Pozwoli to przypisać dowolną funkcję pod przyciskiem z gwiazdką

Opublikowano

Dla potomnych ;)

8W0971589C - 9 pinowa wiązka
4M0971589B - 11 pinowa wiązka

image.png.6d50f828a4b838ae397af1049e3ad675.png

 

Przyciski zwróciłem, zamówiłem całą kierownice za 450zł. Po swapie spróbuje ją sprzedać, a jeśli nikt nie kupi to zostawię na przeróbkę do SIM racingu :P 

 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam

PO wymianie kierownicy z ,górnej na dolną (teoretycznie takie same)wyskoczyły błędy w postaci braku ACC ,Pre sense. Po powrocie do starej wszystko wróciło do normy.

Ta górna ma dodatkowe kabelki na spodzie 

Pytanko ,Jakiej  muszę szukać nr katalogowy ? Chodzi o skórę perforowaną . Dziękuję za odpowiedź

klawa.jpg

klavasline.jpg

Edytowane przez zyber

Opublikowano

Nikt nic nie wie?

Opublikowano

Dziwne, nie powinno to mieć wpływu, ale nie możesz po prostu przełożyć przełączników i kabelków? obręcz weź nową osprzęt stary

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Muskel1

Po komentarzach trochę się pogubiłem i nie jestem pewny, mógłbyś mi może powiedzieć czy jak wymienię kierownice 8W0419091DL (mufu z łopatkami) na 8W0419091DG (mufuplus z łopatkami) czy wszystko będzie p&p czy może będę musiał poprowadzić jakieś wiązki? 

Z góry dzięki i życzę miłego dnia! :)

Opublikowano

Nie będzie.

Opublikowano

Tzn. jeżeli nowa kierownica ma wszystkie przewody i przyciski to powinno zadziałać. W przeciwnym razie nie.

Opublikowano

będzie dobrze, wymieniałem wszystko działa. 

 

tylko musi byc konkretnie ta sama wersja. przedlift bez ogrzewania łopatki ilosc przyciskow, wtedy napewno bedzie ok

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano
5 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

będzie dobrze, wymieniałem wszystko działa. 

 

tylko musi byc konkretnie ta sama wersja. przedlift bez ogrzewania łopatki ilosc przyciskow, wtedy napewno bedzie ok

To jest ta sama tylko z większą ilością przycisków multifunkcyjnych, tylko ostatnia litera w numerze katalogowym się zmienia więc myślę, że nie powinno być kłopotu tylko nie wiem jak to tam z przewodami. Idą takie same tu i tu? Myślę, że jak wymieniam ją z poduszką od niej to nie powinno być z tym problemu, ale mogę się mylić.

@wuPiotrek@Muskel1

Opublikowano

Jeżeli w nowej kierownicy nikt przewodów nie wyciągnął, to będzie p&p. 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam serdecznie, podepne sie do watku bo wydaje sie byc pobliski.


Chce doposazyc swoje Audi SQ5 z 21 roku, poliftowe,  w grzana kierownice z plaskim spodem - z tego co widze, sa w koncu takie fabryczne, dostepne jako opcja do C8 RS6 czy RS7 (podejrzewam innych samochodow z najwyzszej polki).

 

Samochod jest wyposazony w Lane Assist wiec podejrzewam kierownica musi miec Hands on Detection oraz Wibracje; rozumiem, ze musze poprowadzic przewod 12v od kostki z bezpiecznikami do modulu z przelacznikami a ten tez musze wymienic na taki ktory obsluguje grzanie + wszystko to co jest fabrycznie. Czy jest szansa by ktos zasugerowal numery czesci ktore beda pasowac? Spedzilem wiele godzin szukajac, dzwoniac po serwisach i znajduje albo ludzi ktorzy chca mi sprzedac taki zestaw za pare tysiecy euro albo mowia, ze sie nie da...

 

Pozdrawiam forumowiczow!

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 16.02.2024 o 01:00, zyber napisał(a):

Witam

PO wymianie kierownicy z ,górnej na dolną (teoretycznie takie same)wyskoczyły błędy w postaci braku ACC ,Pre sense. Po powrocie do starej wszystko wróciło do normy.

Ta górna ma dodatkowe kabelki na spodzie 

Pytanko ,Jakiej  muszę szukać nr katalogowy ? Chodzi o skórę perforowaną . Dziękuję za odpowiedź

klawa.jpg

klavasline.jpg

Ta co miałeś jest kierownica pojemnościowa dlatego są kabelki od dołu. To co chciałeś wsadzić jest z wersji gdzie nie ma tej funkcji lub była w postaci że co jakiś czas czujnik konta skrętu otrzymuje informację za pomocą tego że nią kręcisz a nie że ją trzymasz w ręku. Z tego co pamiętam było to często problematyczne dla kierowców że trzymają kierownicą a system komunijne aby przejąć kierownicę. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.