Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9


Andrzejx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.08.2023 o 22:56, M4R1O napisał(a):

p&p w 100%, wszystkie wiązki się pokrywają? mam podstawową MuFu i chętnie bym wymienił same przyciski. Czy da się to zrobić bez odkręcania kierownicy?

Cytując siebie przypomnę iż pytałem o zgodność wiązek. Poniżej Twoja odpowiedź.

W dniu 30.08.2023 o 23:05, Muskel1 napisał(a):

Tak, p&p. Kierownicy nie trzeba demontować  przynajmniej tej z okrągłą poduszką.

Wtem gdzie tu logika? Może dla Ciebie, z Twoim zakresem wiedzy było to oczywiste że przyciski są w komplecie z wiązką, dla laików już niekoniecznie. Nie wysuwam tutaj żadnych pretensji, tylko pnp wyszło nie do konca pnp.

 

Czy jest mozliwość dokupienia samej wiązki?

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

Nie prosta sprawa ten kabelek dostać, tylko jeden znalazłem

 

https://pl.aliexpress.com/item/33061870114.html

Dzięki wielkie :) Same przyciski nie są tak powszechne, zrządzeniem losu jedna osoba na allegro je wystawia, ale niestety bez wiązek. Hmm napisze do niej, może jeszcze im się walają te wiązki po rozbiórce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisków na allegro jest sporo i to w zestawach prawy-lewy plus kabelek w granicach 500zł za komplet (sporo).>edit: chyba jednak te co widzę są do innej kierownicy...

można znaleźć całe koło kierownicy z np zuzytą skórą i tym kabelkiem taniej

 

ten co podesłałem z ALI to też jest jeszcze jedna rzecz - nie wiem czy on jest do tej kierownicy z okrągłą poduszką czy z 'prostokątną'. Koła kierownicy są różnej wielkości i nie wiem czy kabelek jest taki sam na długość ... 

 

musisz już sam poszukać dalej :) 

Edytowane przez wuPiotrek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo może, po wpisaniu nr wyskoczyły oferty tylko od jednej osoby a komplet samych przycisków wyszedł 250zł. 
Najwyżej je zwrócę :) Pomysł, ze swapem z innej kierownicy jest całkiem sprytny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu przycisków należy jedna wiązka, której sprzedawca Tobie nie dołączył. Nie występuje ona osobno w katalogu, gdyż należy do przycisków.

WWW.GG2.SHOP

Audi A4 B9 8W Multifunktionstasten plus Navigation Anzeige Tacho Nachrüstpaket

 

Do tego należy dokupić jeszcze 11 pinową wiązkę.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam… chciałbym się upewnić w tym co tutaj przeczytałem… czy jeżeli mam kierownice ze zwykłą multifunkcją jak na zdjęciu pierwszym (zdj. Poglądowe) to czy wystarczy ze założę kierownicę taka jak na zdjęciu 2 pnp i wszystko będzie działało?kierownice takie same z łopatkami… Nic nie trzeba kodować? Potrzebna mi jest do uruchomienia mapy między zegarami. (Mam kolorowy wyświetlacz i wiem ze to już trzeba kodować ). 

IMG_3423.jpeg

IMG_3424.jpeg

Edytowane przez PeerPit
Zły początek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniasz i tyle. Nic nie trzeba kodować. Jedynie co możesz dodatkowo zakodować, to  aktywowanie przycisku z gwiazdką jako ulubionego. Pozwoli to przypisać dowolną funkcję pod przyciskiem z gwiazdką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych ;)

8W0971589C - 9 pinowa wiązka
4M0971589B - 11 pinowa wiązka

image.png.6d50f828a4b838ae397af1049e3ad675.png

 

Przyciski zwróciłem, zamówiłem całą kierownice za 450zł. Po swapie spróbuje ją sprzedać, a jeśli nikt nie kupi to zostawię na przeróbkę do SIM racingu :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

PO wymianie kierownicy z ,górnej na dolną (teoretycznie takie same)wyskoczyły błędy w postaci braku ACC ,Pre sense. Po powrocie do starej wszystko wróciło do normy.

Ta górna ma dodatkowe kabelki na spodzie 

Pytanko ,Jakiej  muszę szukać nr katalogowy ? Chodzi o skórę perforowaną . Dziękuję za odpowiedź

klawa.jpg

klavasline.jpg

Edytowane przez zyber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie powinno to mieć wpływu, ale nie możesz po prostu przełożyć przełączników i kabelków? obręcz weź nową osprzęt stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1

Po komentarzach trochę się pogubiłem i nie jestem pewny, mógłbyś mi może powiedzieć czy jak wymienię kierownice 8W0419091DL (mufu z łopatkami) na 8W0419091DG (mufuplus z łopatkami) czy wszystko będzie p&p czy może będę musiał poprowadzić jakieś wiązki? 

Z góry dzięki i życzę miłego dnia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeżeli nowa kierownica ma wszystkie przewody i przyciski to powinno zadziałać. W przeciwnym razie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze, wymieniałem wszystko działa. 

 

tylko musi byc konkretnie ta sama wersja. przedlift bez ogrzewania łopatki ilosc przyciskow, wtedy napewno bedzie ok

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

będzie dobrze, wymieniałem wszystko działa. 

 

tylko musi byc konkretnie ta sama wersja. przedlift bez ogrzewania łopatki ilosc przyciskow, wtedy napewno bedzie ok

To jest ta sama tylko z większą ilością przycisków multifunkcyjnych, tylko ostatnia litera w numerze katalogowym się zmienia więc myślę, że nie powinno być kłopotu tylko nie wiem jak to tam z przewodami. Idą takie same tu i tu? Myślę, że jak wymieniam ją z poduszką od niej to nie powinno być z tym problemu, ale mogę się mylić.

@wuPiotrek@Muskel1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w nowej kierownicy nikt przewodów nie wyciągnął, to będzie p&p. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...