Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambient nie działa drzwi pasażera


kingpin2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, na drzwiach od pasażera z przodu nie działa podświetlenie ani schowka ani pasek nad klamką. Świeci sam przycisk od szyby.

Czy to problem z bezpiecznikami czy też w drzwiach coś było grzebane? W jaki sposób mogę to sprawdzić? Zmieniałem kolory w ustawieniach i nic sie nie wydarzyło..

 

Z góry dziękuję, to pierwszy mój post więc jeśli jest źle skonstruowany to proszę o brak kar wymierzonych w moją osobę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wcześniej działały? Ja miałem podobny problem, nie świecił pasek ambient. Okazało się, że nie było żadnego problemu elektronicznego, tylko dioda wyskoczyła z mocowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dazwid napisał:

A czy wcześniej działały? Ja miałem podobny problem, nie świecił pasek ambient. Okazało się, że nie było żadnego problemu elektronicznego, tylko dioda wyskoczyła z mocowania. 

to ja mam tez podobnie. Tylne drzwi lewe - nie swieci gorny pasek. Miales podobnie? Wiesz moze jak to rozebrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koalakm napisał:

to ja mam tez podobnie. Tylne drzwi lewe - nie swieci gorny pasek. Miales podobnie? Wiesz moze jak to rozebrac?

Ja mam A5 B9 coupe i nie świeciło mi podświetlenie ambiente na boczku z tyłu odkąd kupiłem samochód. Komputer diagnostyczny nie pokazywał żadnych błędów. Po odsunięciu tapicerki okazało się, że led świeci, ale wyskoczył z mocowania (możesz zobaczyć w moim temacie, tam opisałem bardziej szczegółowo). Generalnie to są moduły gdzie jeden led jest zamocowany do długiej "tubki" i ją rozświetla, dając efekt świecącego paska. U mnie właśnie wyskoczył z tej tubki. Żeby się do tego dostać u Ciebie, musisz zdjąć tapicerkę drzwi.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dazwid napisał:

Ja mam A5 B9 coupe i nie świeciło mi podświetlenie ambiente na boczku z tyłu odkąd kupiłem samochód. Komputer diagnostyczny nie pokazywał żadnych błędów. Po odsunięciu tapicerki okazało się, że led świeci, ale wyskoczył z mocowania (możesz zobaczyć w moim temacie, tam opisałem bardziej szczegółowo). Generalnie to są moduły gdzie jeden led jest zamocowany do długiej "tubki" i ją rozświetla, dając efekt świecącego paska. U mnie właśnie wyskoczył z tej tubki. Żeby się do tego dostać u Ciebie, musisz zdjąć tapicerkę drzwi.  

Hej. Cos czuje ze mam podobnie, no ale jak bedzie cieplej moze sie pobawie.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 15:39, Muskel1 napisał:

Hej podpowiesz możne jak ugryzcc temat

Witam posiadam tylko podstawowe białe oświetlenie wnetrza. 

Dołożyłem  na drzwi listwy led obok klamek tyle ze wpielem je w piny od podswietlania klamek wewnetrznych 
Zakodowalem w kazdym stwrowniku drzwi funkcje  podswietlania klamki
I teraz wsumie swieca te paski tyle że obojetnie w jakiej pozycji sa zalaczone swiatla ale caly czas  a chcialem aby zaswiecaly sie i gasły razem z pozostalymi elementami wnętrza poprzez czujnik zmierzchu badz zmiane pokretlem od  swiatel

Podpowie ktos jak to  zmienic albo ewentualnie w jakie prawidlowe piny sie wpiac tak zeby to zadziallo prawidlowo. 

Te listy wystepuja tylko przy pakiecie ambiente?

Ewentualnie czy da sie te liste podpiac pod podswietlenie np przycisku od opuszczania szyb

Teraz mam wpiete to tak

Drzwi przod:
PIN 1: T32/3
PIN 2: MASA,T32a/5
Drzwi tyl:
PIN 1: Tl6h/1
PIN 2: MASA,T16h/13

 

O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję podłączać dodatkowych oświetleń do podświetlania przycisku bo instalacja nie jest pod dodatkowe obciążenie przystosowana. Jeżeli dokładać to zgodnie ze sztuką czyli tak jak na oryginale ze wszystkimi elementami. Takie jest moje zdanie. Wszystko inne to kombinacje alpejskie, których nie popieram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nie proponuję podłączać dodatkowych oświetleń do podświetlania przycisku bo instalacja nie jest pod dodatkowe obciążenie przystosowana. Jeżeli dokładać to zgodnie ze sztuką czyli tak jak na oryginale ze wszystkimi elementami. Takie jest moje zdanie. Wszystko inne to kombinacje alpejskie, których nie popieram. 

Ok a podpowiesz czy da się te listwy led wpiac pod piny oświetlenia wewnętrznego ale żeby gasło to razem ze światłami bo teraz swieci cały czas chyba że klamki świeca caly czas obojetnie czy światła włączone czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki świecą się cały czas. O jakim oświetleniu wewnętrznym mówisz? W podsufitce? 

Listwy oświetlenia ambiente musisz podpiąć tak jak jest w oryginale z oświetleniem abiente. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Problem z oświetleniem rozwiązany.

Podjechałem do gościa, który zajmuje się przyciemnianiem szyb zupełnie przypadkiem więc ze zdejmowaniem boczków nie ma najmniejszego problemu. Zdjęliśmy boczek (trwa to jakieś dwie minuty, okazuje się to banalne jak już wiadomo w jaki sposób zdjąć :)) i okazało się że w całym układzie brakuje jednej lampki, która oświetla schowek w drzwiach! W ogóle jakaś dziwna historia bo w boczku w drzwiach nie było otworu na tą brakująca właśnie lampkę. Zrobiłem przymiar z drzwi od kierowcy i sam wyciąłem kwadracik żeby zamocować lampkę (koszt ok 100 zł, w serwisie ok 80 z tym że trzeba czekać dwa tygodnie), wpiąłem kostkę i jak ręką odjął, wszystko się zaświeciło :)

Jak macie jakieś pytania odnośnie zdejmowania boczków to zapraszam, potrenowałem na obu stronach i jest to banalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingpin2007 napisał:

Jak macie jakieś pytania odnośnie zdejmowania boczków to zapraszam, potrenowałem na obu stronach i jest to banalne. 

o to fajnie jakbys kilka wskazowek choc napisal ze zdejmowanie z tylnych drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry odepnij srebrne (bądź inne :)) wykończenie pod klamką. Odpina sie je od strony zawiasów tak jak zaznaczyłem strzałką czerwoną(pod wykończeniem są dwie śruby do odkręcenia na torx). Pomiędzy schowkiem a klamką jest jedna jeszcze śruba na torxa (zaznaczyłem na czerwono). Jak już poodkręcasz śruby, zacznij odpinać sobie boczek od dołu oczywiście (tutaj strona nie ma znaczenia, ja zacząłem od słupka i przesuwałem się w lewo i w górę do szyby) Jeśli dobrze policzyłem jest tam 5 albo 6 zatrzasków (dosyć solidnych bo ani jednego nie ułamałem a jak na mnie to duży sukces :)) Ja odpinałem ręką, nie ma tam jakiś wielkich oporów więc można to zrobić bez fachowego sprzętu. Po odpięciu zatrzasków boczek wysuwasz w górę żeby wylazł z mocowania przy szybie, może sprawiać wrażenie jakby coś go trzymało ale go nic nie trzyma. Jak boczek zdejmiesz to do odpięcia masz linkę od klamki i kostki od oświetlenia. Naprawdę nic trudnego. Ja straciłem 80 zł u fachowca od szyb ale za to pokazał jak zdejmować tapicerkę.

drzwi.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra wyjasnienie = bardzo dziekuje :) Na pewno przyda sie wielu formumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem z ledami w drzwiach i oświetleniu cup holderow. Działa tylko jesli ustawie na biale. Było ustawione na niebieski i działało kilka miesięcy po kupnie auta. Wróciłem z dłuższej trasy i zorientowałem się że nie działa kolor tylko biel.

Jednocześnie radio jakby straciło zasięg. Tzn często gubi fale i jest mniej stacji na liście. W tunelach w ogóle zasięgu radia....

Jakies powiązanie? 😉 

 

Kolorowe ledy ambient się naprawiły same po 2 dniach. 

Radio niestety ma bardzo słaby sygnał :(

Gdzie to sprawdzać czy antena nie wylata? 😜

 

Edit: Kolejny update. Radio zanika prawie całkowicie kiedy włączę ogrzewanie tylnej szyby. 

Jakies wskazówki? 😉 

Kupiłem klej. Może naprawie 😜

Edytowane przez Borygo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...