Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko pali rano a4 b6 bfb chip 190 lpg


Mati97532

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a4 b6 1.8t bfb po programie 190km.

Dzisiaj przy porannym rozruchu , auto odpaliło jakby chciało a nie mogło. Zaczął łapać po około 4 obrotach i tak jakby ni chodził na wszystkie gary. Dodałem lekko gazu i jakoś zapalił.

Przypomniała mi się moja B5 95r 1.9tdi 90km jak w zimę odpala.

Zauważyłem mokre wtryskiwacze od benzyny. I to tak dosyć mocno myślicie że to może mieć coś wspólnego? Dodam że wczoraj wymieniłem świece na Beru. Może miał ktos kiedyś podobnie ? Na kompie zero błędów, . Po rozgrzaniu chodzi jak złoto. Pali na strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zauważyłeś te mokre wtryskiwacze ?? 

Log. czujnika temperatury i czy nie ma od niego błędów. Wypnij go i spróbuj odpalić rano na odpiętym czy złapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa silnika do góry i widać , wtryski od benzyny dookoła w miejscach w których wchodzą do kolektora całe mokre. Uszczelka pod deklem szczelna wszystko suche. Czujnik temp. To ten między głowicą a ścianą grodziową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby skały srały to tam w życiu Ci paliwa nie wywali. 

Tak ten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury jest ok. Zastanawiam się czy instalacja gazowa daje radę do tej mocy. I czy przypadkiem nie puszcza gazu podciśnieniem i dlatego ciężko zapalił. Zakręciłem butle wypaliłem gaz do końca zobaczę dzisiaj wieczorem i jutro rano. Jak ładnie zapali to znów odkrece butlę z LPG pojeżdżę  następnego dnia rano zobaczymy. Jeśli na pb odpali ładnie to raczej wina w LPG.

Może reduktor nie wyrabia kme Red 1 silver wtryski hana h2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wyrabianie instalacji do odpalania? Jeśli puszcza gaz podciśnieniem to jest awaria reduktora i tyle, każdemu się może zdarzyć.  Jeśli tak kuleje przy odpalaniu to może być wina pompy paliwa albo nawet słabego aku. Jak masz wokół wtryskiwaczy pb mokro to do wymiany oringi i wkładki gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , wolałbym wymienić pompę paliwa niż instalacje bo ma 2 lata dopiero 45tys zrobiłem na niej. Jutro ogarnę ciśnienie na listwie i zobaczymy. Pompa mi wyła jakieś 3 miesiące temu , wymieniałem filtr i przestała ,myślicie że i tak może nie domagać? Dodam że z tym odpalaniem to pierwszy raz się zdążyło. Mój koleś od LPG mówił że jak puszcza LPG przez podciśnienie to może ciężko rano palić więc spróbuję co mi szkodzi. A zakładam u niego LPG od 10 lat i zna się na rzeczy z praktyki a nie opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic logi i może wyjdzie co z pompą przy obciążeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem8 a jaki kanał i co dokładnie?  Zakupiłem manometr jutro sprawdzę co i jak z ciśnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+33 na 3 biegu od 1.5 tys do odcinki albo przynajmniej 6tys. Jak chcesz sprawdzic lpg to te same grupy. Przed logami kasuj błędy nawet jak ich nie ma. 

Procz tego na pb 3+20 i 115+118 i cały podgląd na najwazniejsze parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mati97532 napisał:

Dzięki bardzo jak ogarnę to dam znać co i jak .

Tylko wrzuć to na vaglogi.pl albo tunzilla i wklej linki, będzie łatwiej odczytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na benzynie rano ,pali od strzała. Żadnych błędów . Sprawdzę ciśnienie bliżej południa bo zimno strasznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany przed świętami , brak błędów na komputerze, wszystkie logi ok, ciśnienie ok ,pompa ok , filtr paliwa ok. Gdy już ręce opadły znalazłem w aucie czujnik położenia wałka który kupiłem 2 lata temu z myślą że jest uszkodzony. Profilaktycznie wymieniłem z pewnością że to nie to ale warto spróbować. Cud.l!! Auto -15 pali na strzał. Aż do tej pory. Zamykam temat dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...